08.11.2018 г. - Четвъртък

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
Лупи

Re: 08.11.2018 г. - Четвъртък

Post by Лупи » 09 Nov 2018 00:45

проф. Джорофф wrote:
08 Nov 2018 23:47
Динко, ти пък: група 70-та. Той бай Лупи до 303-та стигна в трактата си. Само не знам ако ползвателя на крушки е търговец и не произвежда нищо, сътветно в 303-та има един КОР каква ли му е печалбата тогава: безкрайност? :shock:
Просто както винаги си чел донякъде. Писал съм и за сметките след 303-та, вкл.и за 701 или която и да е от група 70. Ако имаш нещо счетоводно под шапката ще разбереш, че съм дал пример с производствено предприятие. За търговеца 303-та не се използва, а се използва 302, с която също се дебитира 70-та група.И няма движение от 61-ва група към 30 група, а направо към 70-та група. Прочете ли това до края или пак ще ми пишеш недомислици?

Лупи

Post by Лупи » 09 Nov 2018 00:48

helic wrote:
08 Nov 2018 23:50
записвате ли си - когато няма печалба и намаляването на загубата е печалба :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Така ли викаш на шефа - шефе на печалба сме от 100 хиляди защото намалихме загубата си със 100 хиляди :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Не, викам му: "Шефе на загуба сме 100 000, но добре че беше печалбата от крушките, защото иначе щяхме да сме на загуба 200 000"
Вдяна ли?

Dinko

Post by Dinko » 09 Nov 2018 00:49

Лупи wrote:
09 Nov 2018 00:29
проф. Джорофф wrote:
08 Nov 2018 23:41
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:37

Не знам. За вас младите суперсчетоводители сигурно основните счетоводни понятия са хобит и ква змия беше там. :oops: Пък аз като гледам в загубените държавни счетоводни стандарти все още има сметки, дебит, кредит и салда. И печалбата се измерва в разликата между приходите и разходите, не е като при хобитите да вадят от ръкавите си кредитите или какви са им там платежните единици. :lol:
Аз не съм счетоводител бе. :shock: Само работя с такива и от доста години се занимавам със системи, които освен всичко останало автоматизират и счетоводната отчетност. В днешно време счетоводителите се интересуват от съвсем други неща - кост центрове, бюджетиране, EDI интерфейси и какво ли още не.

Ти като ми заговориш за тия сметки и ме връщаш 20 години назад - във времето на Ajur-L 3.0 и деноминацията. :rockon:
Точно това ти казвам. Тези за които ми пишеш не са счетоводители, а оператори. Те не знаят какво правят модерните ти системи. Но за твоя жалост, от стотиците хиляди фирми десетки могат да си позволят такива системи. Масово фирмите работят със счетоводители които работят с програми като Ажура. Те си въвеждат операциите сметка по сметка, знаят си коя сметка какво означава, в кои случаи се дебитира и кредитира, настройват си сметкоплани, баланси, ОПР-та и още куп счетоводни стандарти, които им искат после заверяващите. Точно такива програми се използват от добрите счетоводители, защото те могат да пускат каквито сметнат за необходими операции, да скатаят нещо, да пипнат тук-там за да плати бедната мутра по-малко данъци, с една дума - те да водят счетоводството, не машината, на която като й посочиш фактурата и да ти осчетоводява до печалбата. Знам, че искаше да се изтъкнеш, че работиш със суперсистеми от по десетки хиляди евро, но трябва да се съобразиш, че не всички са нарциси.
кога умря тая циганка дето те хвалеше, та сам почна да се самоизтъкваш :cancan:

ехххххххххх, едно време какъв софтуер имаше, какви умни счетоводители работеха, настроиват си смеките, баланса … а сега?! едни краварски и еврогейски програми … мани мани

чуек,
не те знам с какви представи за себе си си принуден да живееш, ама определено не много в реалността.
значи и за милиони долари да ти е софтуера, и да е за 5 хиляди, настроиването идва ОТ КЛИЕНТА ТИ, ти само го разнасяш. ТОВА КОЕТО ИЗИСКВАТ ОТ ТЕБ!!! понял?

ти си просто изпълнителче, което изпълнява заявката и задачката която му е поставена. може и да им смениш тонерите като отидеш на профилактика, може и кошчето с боклук да изхвърлиш или диспенсъра с вода да заредиш. може и кафе да ти направят.
ама счетоводство, баланси и т.н. не можеш да правиш, ясен ли съм? още по-малко машината може да го прави! ;)

айде пиле шарено, въведи сметка в сметкоплана, пренасочи я в ОПР-та и баланси в която да се отразява печалбата от спестената електроенергия, инсталирай я на клиента си и после ми пиши какво ти се е случило. просто едно семпло ферманче ми напиши как са ти посрещнали иновацията. 8-)
пробвай смело!
Image

проф. Джорофф

Post by проф. Джорофф » 09 Nov 2018 00:49

Лупи wrote:
09 Nov 2018 00:48
helic wrote:
записвате ли си - когато няма печалба и намаляването на загубата е печалба :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Така ли викаш на шефа - шефе на печалба сме от 100 хиляди защото намалихме загубата си със 100 хиляди :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Не, викам му: "Шефе на загуба сме 100 000, но добре че беше печалбата от крушките, защото иначе щяхме да сме на загуба 200 000"
Вдяна ли?

Бах' маа му, ама ти наистина си като перпетум мобиле за бисери! :shock:

Лупи

Post by Лупи » 09 Nov 2018 00:50

Dinko wrote:
08 Nov 2018 23:51
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:37
проф. Джорофф wrote:
08 Nov 2018 23:09

Защото, мой човек, в днешно време няма да намериш счетоводител, който да ти говори в тия сметки, повярвай ми. :) Освен може би някакви апокрифни счетита на 60+, за които дебит/кредит --> салдо е вся и всьо.
Не знам. За вас младите суперсчетоводители сигурно основните счетоводни понятия са хобит и ква змия беше там. :oops: Пък аз като гледам в загубените държавни счетоводни стандарти все още има сметки, дебит, кредит и салда. И печалбата се измерва в разликата между приходите и разходите, не е като при хобитите да вадят от ръкавите си кредитите или какви са им там платежните единици. :lol:
приятелю, какви са тия държавни счетоводни стандарти :roll:
Ами тия, дето регулират воденето на счетоводната отчетност в държавата - сметкоплан, сметки, операции, счетоводни отчети и т.н. Не знам как ги наричате операторите на модерните системи

Лупи

Post by Лупи » 09 Nov 2018 00:52

Dinko wrote:
08 Nov 2018 23:55
helic wrote:
08 Nov 2018 23:52
проф. Джорофф wrote:

ТУШ! :yes:
време е да си легаме ;)
тия бисери немат край :)
даммм :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Лупи,
приятелю,

утре е петък, заповядай на целодневна беседа - ти избираш темата! :nargile:

крушки, печалба, анимационни филмчета, Крим, Косово, самАльота - каквото си пожелаеш

ако искаш направо отвори една тема за утре с проблем, който те вълнува и искаш да обсъдим
Имам ти (не)отговорите по всички теми. Няма смисъл да те мъча да измисляш същите глупости :lol:

проф. Джорофф

Post by проф. Джорофф » 09 Nov 2018 00:52

Dinko wrote:
09 Nov 2018 00:49

айде пиле шарено, въведи сметка в сметкоплана, пренасочи я в ОПР-та и баланси в която да се отразява печалбата от спестената електроенергия, инсталирай я на клиента си и после ми пиши какво ти се е случило. просто едно семпло ферманче ми напиши как са ти посрещнали иновацията. 8-)
пробвай смело!

А така, да им направи един масиран ъпдейт на всички (да, Лупи, знам че ще го направиш на ръка защото за централизирано управление на версии не си и чувал) и да ги изкара всички на печалба - да се чудят какво да ги правят тия пари. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dinko

Post by Dinko » 09 Nov 2018 00:57

проф. Джорофф wrote:
09 Nov 2018 00:40
Добрите счетоводители ползвали такива софтуери за да могат да пипат - малиииииии. :ugly004: :ugly004: :ugly004: :ugly004:

Чичи, чичи - стискай палци да са живи и здрави, да са все така мързеливи, че да има кой да ви ползва продукта докато добуташ до пенсия, че сблъсък с реалностите хич няма да ти се отрази добре, ама никак. :nargile:
мани, това с пипането го заварих в първата си година и само де не напуснах
едни дискети се размотават, едни архиви се правят, едни файлове се вадят, едни разпечатки, едни олелии … до 2 след полунощ.
кой се занимава с поддръжка на такъв рък-брък софтуер беше в постоянно движение, щото все нещо зависва, забива, засича …
едни има дежурни само по телефона да си говорят с тоя от поддръжката, едни важности, едни превземания

ама нашия си наумил, че е крайъгълен камък на счетоводството, че и акъли щедро ръси кое как било - като кучето в касапницата де гледало. ;)
Image

Dinko

Post by Dinko » 09 Nov 2018 00:59

Лупи wrote:
09 Nov 2018 00:52
Dinko wrote:
08 Nov 2018 23:55
helic wrote:

време е да си легаме ;)
тия бисери немат край :)
даммм :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Лупи,
приятелю,

утре е петък, заповядай на целодневна беседа - ти избираш темата! :nargile:

крушки, печалба, анимационни филмчета, Крим, Косово, самАльота - каквото си пожелаеш

ако искаш направо отвори една тема за утре с проблем, който те вълнува и искаш да обсъдим
Имам ти (не)отговорите по всички теми. Няма смисъл да те мъча да измисляш същите глупости :lol:
приятелю,
аз не съм ти крив, че счетодството, печалбите и загубите са ти тъмна индия 8-)
от меи-то толкоз
Image

Лупи

Post by Лупи » 09 Nov 2018 00:59

Dinko wrote:
09 Nov 2018 00:09
Лупи wrote:
Dinko wrote:
08 Nov 2018 23:20

каква е тая спестена електроенергия бе мой човек? ти ли я произвеждаш? ти ли я продаваш?! от какво си я спестил, налична ли ти е като материал, актив, ресурс? кАде е тая електроенергия дето си я СПЕСТИЛ?!
Спестявам РАЗХОДИ (лева, мъни, денги) за ЕЛЕКТРОЕНЕРГИЯ, понеже ползвам по-малко еленергия, следователно плащам по-малко за електроенергия! Динко, ти водиш ли някакво счетоводство или натискаш копчетата по някаква суперавтоматизирана счетоводна система и не знаеш на практика какво прави тя? :oops: Нещо като жена шофьор? ;)
Аз ти говориш за спестените разходи за елекроенергия (измерени в лева, както забеляза по едно време), ма ти държиш за спестената енергия.

Лупи,
разталкувай ми това твое изречение моля ти се: АЗ ТИ говориш - последно кой говори?!?

аз ти казах, че КРУШКАТА използва по-малко електроенергия. къде ги видя тия спестявания - не знам! че и аз съм ги бил говорил …

натискал съм копчета :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
не бе, попълвам мемориални ордери и счетоводни бележки от 60-те години.

абе бае Лупи,
на теб шефовете ти затова ли са те оставили сам в офисо - да пускаш крушките и да не им се мяркаш много много пред очите?
ГовориХ, Динко. Това ли не разбра? ;)
Не ми се връща назад, но ти ми говори за спестена еленергия. Но дори и да бъркам, какво значи да използваш по-малко енергия. Не е ли равносилно на "да пести енергия"? Айде пак Талевизми :oops:
Щом се срамуваш от ордерите и бележките, значи натискаш копчетата. Е дано поне знаеш защо ги натискаш. Ама като ти гледам разбиранията за формиране на печалба и загуба ... :roll:

Post Reply