13 септември 2019 - Петък

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
Дедо Ильо

Re: 13 септември 2019 - Петък

Post by Дедо Ильо » 13 Sep 2019 21:26

helic wrote:
13 Sep 2019 21:07
VIKING wrote:
13 Sep 2019 21:00
Да пикая на гробовете на да Сичко боклуци от Варна Македония и расия :popa: :popa:
Обикновено културните хора пикаем в тоалетната, но от католишки мекерета, лижещи плочките пред американското посолство може да се очаква всичко, включително и да се напикават в гащите си :gacho:
Тогава да пикае на главата на жена си, която е половин македонка. :245:
Ама не смее и не може от Карлуково. :cancan:
Само ЦСКА, црвено вино и млади невести!

helic

Post by helic » 13 Sep 2019 21:40

Лупи wrote:
13 Sep 2019 21:26
helic wrote:
13 Sep 2019 21:12
Пък да пишеш, че във времената около 9ти септември 1944футболните клубове в България са били кът е такова отчайващо историческо невежество, че няма накъде. :mrgreen:
Докато в Англия, Германия и т.н. до този момент е имало много футболни клубове, то в България те са били кът и за да се развива спортът трябват още, за да се формира първенство, турнири, да се създаде силен национален отбор, който да громи отборите на мръсните капиталисти и т.н.. 
Ами погледни колко дивизии е имала Англия по онова време и колко България. И сравни и отборите. Ако броиш и махленските отбори и селските дружинки може и повече да ги изкараш.
Ти защо мислиш (извинявай за обидния за теб глагол) ви обединяват с пощенския клуб като ви слагат на държавната хранилка? Защо мислиш, че създават сегашното ЦСКА чрез обединяване на съществуващи клубове и т.н. Айде да не се напрягаш, ще ти го поднеса на готово. На социалистите не им трябва квартална групичка, наричащи се футболисти. Обясних вече целта им - за тази цел трябват не махленски сбирщини и миниотборчета, а силни и мощни отбори, които да заслужават издръжката си. Въпрос с повишена за теб трудност: Как се създават такива отбори, като имаш 5-6 сериозни отбора и няколко десетки футболни дружинки? :oops:
Написал съм ти - сливания, преименувания, промяна на принципа на организация и т.н. Ти по-тъп и от тогавашните дейци с партизанско образование ще излезеш бе. :245:
Не, не се обиждай, знам че не си тъп ама се правиш на хахо, щото нямаш разумен отговор, а пък е под достойнството ти да признаеш поражение.
Пишеш че са кът отборите, а не че са кът големите отбори :gacho: , аз ти казвам, че.това не е вярно.
Правиш ми сравнения с Германия и Англия, ама ти сериозно ли :gacho:
Като ти казвам, че както обикновено дрънкаш ангро и си напасваш нещата както ти е угодно, хич не се шегувам :gacho:
С неверни факти верни тези не се градят, от мен да го знаеш. :gacho:
Вашата креатура, пръкнала се 1948 от обединение на два отбора просъществува като такова обединение броени месеци преди Септември да си обере крушите с мръсна газ. Какви немахленски сбирщина, какви пет лева.
И говориш за социалисти по него време, отвести се бе - викат им и сами си викат комунисти, БРП (к), после БКП. Аман от невежество.....
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо » 13 Sep 2019 21:42

Хелик, наздраве бе говедо. :cheers:

helic

Post by helic » 13 Sep 2019 21:43

Дедо Ильо wrote:
helic wrote:
VIKING wrote:
13 Sep 2019 21:00
Да пикая на гробовете на да Сичко боклуци от Варна Македония и расия :popa: :popa:
Обикновено културните хора пикаем в тоалетната, но от католишки мекерета, лижещи плочките пред американското посолство може да се очаква всичко, включително и да се напикават в гащите си :gacho:
Приятелю, без да ми се сърдиш за констатацията, ама страх ме хваща като си помисля за кръстоска между полендак и македонка :gacho:

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Dinko

Post by Dinko » 13 Sep 2019 21:43

АС-23 скъпи пощенци, за АС-23 си спомнете и престанете да овонявате ефира с говеждите си глупотевини :nargile:
Image Image

helic

Post by helic » 13 Sep 2019 21:44

Дедо Ильо wrote:
13 Sep 2019 21:42
Хелик, наздраве бе говедо. :cheers:
Наздраве :cheers: , ама внимавай с кръвното, че кой ще пуска линГове у форума после :)

helic

Post by helic » 13 Sep 2019 21:46

Dinko wrote:
13 Sep 2019 21:43
АС-23 скъпи пощенци, за АС-23 си спомнете и престанете да овонявате ефира с говеждите си глупотевини :nargile:
Колкото БКП са наследници на партията, основана от Димитър Благоев, толкова е и вашето общо с АС-23 :gacho:
Инак е добре да си спомним за офицери, избити от вашите основатели :gacho:

Лупи

Post by Лупи » 13 Sep 2019 21:46

scorpion wrote:
13 Sep 2019 21:18
Наборе, Лупи...
Анализът ти за соц. И соц. Спортът е чудесен.
Обаче в момента в който си сложил Лески, вместо Левски развали манджата... (не, не ми казвай, че не искаш да скверниш името на Апостола)...

Разбирам отлично какво идкаш да кажеш, но едно е истина... просто ЦСКА е копие на ЦСКА от СССР и това беше еталонът по който другите трябваше да се равняват. Въппросът е обаче, че Левски е бил толкова популярен и обичан, че е решено (и слава богу) да не бъде унищожен, а трансформиран по съветски образец и той и да се получи "естествено" проивопоставяне на витрината на социалистическия български футбол... е, получи се... до такава степен, че вместо спортни съперничество, имаме огромна омраза и ненавист... е, тук си по-силен от мен в анализа. Кажи защо ?
Казвам Лески, защото не мога да приема, че ЛеВски е паднал от кипърски анонимници у дома с 4:0. Или че е унижаван от сервитьори, трактористи, скиори. И че са го нарекли "евроидиот". Съжалявам, не мога! Това наистина скверни името на националния ни герой. Ако си смени името и се излага из Европа под друго име обещавам, че ще го изричам пълно, даже и ЕАД-то отзад ще произнасям.
ЦСКА е създадено през 1948 г. А Лески е копие на съветски отбор още от октомври 1944 г. За по-сигурно през петдесет и коя беше го пресъздават като Динамо. Така че, никаква разлика - и двата отбора са направени като копия на съветските.
Наборе, нали това казвам - направен е по съветски образец. А не е бил унищожен. Просто защото не е бил заплаха за новата власт. Ако беше щеше да бъде закрит моментално. Както виждаш никаква народна подкрепа не му помага като го закриват по-късно и го създават като Динамо. Наборе, комунистите избиха десетки хиляди заради това, че мислят различно, какво си мислиш, че някакъв отбор ли ще ги спре? Още повече, че в първите години народът е ентусиазиран от обещанията за социално равенство и други такива. Виж Хаинбоаз, Димитровград, водоснабдявания на селата със собствен труд и други такива доброволни ангариии. Хората са били ентусиазирани, обнадеждени, да не мислиш, че заради някакво отборче ще се вдигне срещу властта, че да ги е страх. Защо да го закриват, като могат да си го направят по московски образец? С какво ги заплашва?
И какво противопоставяне трябва да има? При комунистите няма нужда да се доказва нещо, когато въпросът може да се реши на принципа "има човек, има проблем, няма човек, няма проблем"
А и какво противопоставяне ви се привижда, като Левски взема над 5 титли следващите години. Комунистите щяха да търпят поражения в "противопоставянето" ли?
Оставете тези митове.

Dinko

Post by Dinko » 13 Sep 2019 21:47

Е ОК ... наздраве :cheers:
Image Image

Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо » 13 Sep 2019 21:48

helic wrote:
13 Sep 2019 21:43
Дедо Ильо wrote:
helic wrote:

Приятелю, без да ми се сърдиш за констатацията, ама страх ме хваща като си помисля за кръстоска между полендак и македонка :gacho:
И на мен. Македонците сме арни ора, македонките люти, полендаците натегачи и подмазвачи.

Post Reply