17-18 октомври уикенд

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
helic

Re: 17-18 октомври уикенд

Post by helic »

DonBasilio wrote: 18 Oct 2020 13:42
helic wrote: 18 Oct 2020 12:31
Не ми харесва да говоря за съдията. Ако гледаш мача, нарушенията и картоните, можеш да си извадиш заключения. Съдията накъса мача и това попречи на играта. Не искам да говоря колко груб е бил съперникът. Има съдия, странични рефер, ВАР. Макар че не знам дали имаше ВАР тази вечер”, сподели специалистът
:nargile: :nargile:
това за Кротоне - Ювентус ли става въпрос?
Не :gacho:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.
Паниковски

Post by Паниковски »

бахти :cry: :?
Отбори извън тройката не коментирам
Лупи

Post by Лупи »

zilot wrote: 18 Oct 2020 00:35
Лупи wrote: 18 Oct 2020 00:18
zilot wrote: 18 Oct 2020 00:06 бе ти верно си много кух :idea:
казал съм ти го ясно още първия път, после ти цитирам закона и ти вземаш да развиваш теории. Ми като не го знаеш къде е тъпака го уволняваш и всичко е точно. Къде щял да го търси и т.н. А като знаеш, че ще се върне му пускаш Декларация обр.1 само със здравно... па после си взимаш парите от работника
А иначе продължавай с една жена каза да ми обясняваш за неща де ги работя :roll:
Колкото до учителите аман то мързеливи лигльовци, до преди два месеца не искаха и да чуят за дистанционно обучение, ся рИват, ама рИват щото искат на не работят па да вземат заплати. Това е като се почне от яслите, мине се през градините, училищата и...
Три месеца не работиха /ама получаваха заплати/ ясли и градини, хората останаха без отпуски да си гледат децата, после тия наглеци обяснява как ще работят цяло лято и около 25-26 юни казаха на родителите ми от юли няма да работим вземайте си децата :x :x :x И ае па промени по графици за отпуски и...
А простотията ти, за две противоречащи си изречения просто нямам думи :o

кое на кое противоричи :roll:
Не знам кой е кух, Мастър, явно си чел само книжки и опит имаш колкото лески титли в последните 10 години ;)
Аз ти цитирам трактовки на експерти, запознати много по-добре със законите. Тези твои оптимистични мисли с "уволняваш го и всичко е точно"' знаеш ли колко разправии ще ти донесат ако си шеф и като ти седнат 2-3 адвоката отпред и започнат да ти интерпретират по горния начин точки и параграфчета. И върналият се от ягодите циганин те осъди за неправилно уволнение и те накара да му платиш и обещетения. Ще ти остане само възможността да си навреш на руло тези твои цитати там дето не огрява слънце. Ако пък си служител, шефа ти ще ти наложи такива наказания, за да си избие глоби и загуби и разноски по дела, че ще има 3 месеца да сънуваш заплата. Абе защо всички дето са администрация и бюрокрация в тиквония са на нивото на баш тиквата? И после се чудят защо някой си спестил 700 млн данъци, докато данъчните лелки са си бъркали в носа.
За противоречието - написал съм две педи обяснение на случая. Ако си направиш труда да ги прочетеш, ще ти стане ясно за какво противоречие става въпрос.
ей олигофрен, на тебе ще ти донесат, щото си нямаш халхабер от материята. Никой от това де си цитирал не тълкува, а обяснява на някой подобен кретен като теб, де му е казано с две прости думи за какво иде реч, ама той е започанал да пита, ама това къде го пише и... и са си направили труда да го съберат синтезирано на едно място, щото на вас ви е трудно да го прочетете, не да го усмислите.
Колкото до работодателя, като го пуска в неплатен отпуск знае за колко време го пуска, може да си вземе парите за ЗО и предварително, като добавиш, че заплатата се изплаща месец по-късно, също може да си направиш необходимата отдръжка и...
Мастър, нещо нервен ми се виждаш в последните месеци, откакто народът нагъна гуруто ти. ;)
Не знам кой обяснява, кой тълкува и какви врътки се въртят под каскета ти, аз ти цитирам становища на експерти, които именно тълкуват и обясняват за редовите ТРЗ-та законите. И го правят именно защото много неща в законите са несъвместими едно с друго и затова се налага тълкуване и обясняване от специалисти. Защото не всяка лелка (а като ти слушам съветите, и чичко), назначени като ТРЗ-та са изчели де що има кодекси, десетки закони, закончета, приложения, правилници за ползване и т.н. нацвъкани от тарикати, оставящи всичко на тълкуване. Защото ЗОВ за неплатен не се състои само от членчето, което ти си прочел някъде. Има още много членчета които касаят, и както се вижда от становищата модифицират същността на това членче. Затова съм ти дал и няколко становища, не едно, за да вденеш, че не е някакво единично тълкуване. А и ти казвам, че на практика ЗОВ се плащат поголовно от работодателя поради причините които ти изредих. Практиката в държавата е далеч от представите на читанки като теб. То и по конституция сме парламентарна република, обаче на практика дори и за кон с капаци като теб е ясно че сме бацева диктатура. Така че не ми ври членчета, а си извади главата от бацевия гъз.
А уникалните ти препоръки, как след като работодателят знаел за колко време пуска работника, можел да го накара да предплати ЗОВ са направо уникални. Това по примера на вожда си за самолетите ли го снесе или си го чул на битака? Ти имаш ли си понятие от трудово-правни отношения? Знаеш ли защо се пускат договори, защо се пускат отпуски, кога и как стават рзплащания, и т.н. Баси зора! И ние се чудим защо държавата е в това положение. Ми то жип-джингиби си е наслагал бюрократи с биташко мислене. Щял да го уволни, ако не се явявал всеки месец на касата да си внася ЗОВ, щял да иска предплащане на ЗОВ (това от практиката си на хазяйн ли го изсмука? ) и други такива фантазии. Ти с всичкия си ли си бе, човеко? Сигурно можеш да кажеш и след 6 месеца каква ще е ЗОВ, че да му изчислиш какво да предплати, сигурно ще му покажеш член който го задължава да предплати и т.н.! УНИКУМ, братче! Еми такива ни уреждат държавата, затова се чудя как черепа само 700 млн е завлякъл. Отказвам се повече да споря с теб! Скоро можеш и някоя идея от междузвездни войни да предложиш като съвет към ТРЗ-тата
И по-спокойно я карай! Баце си отива, друг ще дойде и към него ще се нагодиш ;)
Image
RONALDINHO GAUCHO

Post by RONALDINHO GAUCHO »

DonBasilio wrote: 18 Oct 2020 13:42
helic wrote: 18 Oct 2020 12:31
Не ми харесва да говоря за съдията. Ако гледаш мача, нарушенията и картоните, можеш да си извадиш заключения. Съдията накъса мача и това попречи на играта. Не искам да говоря колко груб е бил съперникът. Има съдия, странични рефер, ВАР. Макар че не знам дали имаше ВАР тази вечер”, сподели специалистът
:nargile: :nargile:
това за Кротоне - Ювентус ли става въпрос?
Ти пък :mrgreen: естествено, че за Барса става въпрос...ама за Манчо, кога отнесоха шестица от Тотнъм, ни вопъл, ни стон :afro: г-н Хелик изчезна безследно тогава :gacho:
helic

Post by helic »

Имаме участник познал верния отговор :gacho:

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.
Лупи

Post by Лупи »

helic wrote: 18 Oct 2020 00:36
Лупи wrote: 18 Oct 2020 00:27
helic wrote: 18 Oct 2020 00:08

смисъла на целия ти отговор и постановка е, че няма смисъл :), както обикновено :)
принципно, ако някой не го устройват условията на труд и средата му на труд, си взима дърмите и си заминава. Просто е
Абе вие наистина сте мутрясали. Току що обезсмисли един куп закони и съществуването на институции от рода на инспекция по труда, следящи за условия на труд и още един куп клатикурчовци. То не че като съществуват вършат някаква работа де - четат параграфчета като Мастъра и си бъркат в носа в очакване на обедната почивка. Ми то при такъв начин на мислене - "като не ти харесват условията дигай си дърмите", що се чудиш, че сме на последно място по заплащане, а работодателите-мутри се гаврят наред с работниците си.
И Мастъра тръгнал да дава оценка на учителския труд. Само 3 часа ако го сложат в средата на съвременните джендърчета и ще предпочете да работи на кариерата по две 12-часови смени на денонощие. :oops:
Ми да сезира жена ти тогава инспекцията по труда бе. Вместо да излиза в неплатена с всичките си колеги на куп.
Явно работодателят и смята обратното за условията на труд. Да сезира компетентния орган и да идват да правят проверка и да констатират, да установяват дали е вярно, това което смята. Да подаде сигнал.
Ти наистина ли си наивник или много успешно се правиш на такъв? Като сезира жена ми инспекцията и лелката (тип Мастър) ще скочи до жип-джингиби, ще го хване за ухото и ще му каже да обезпечава условия, защото иначе лелката ще разпореди проверка и на Баце ще му се стъжни, а?
Гелик, наистина издишаш яко, човеко.
Целта ми човеко, щото явно както винаги не си разбрал за какво иде реч, е не да се съди някой за недобри условия, а чрез неходене на учителите на работа на практика учебния процес да спре и да се принудят тия политически кариеристи и гъзоблизци да въведат дистанционно, за да се спаси народа от малоумните им идеи да заразяват наред същия този народ. Не виждаш ли, че не обръщат внимание нито на протести, нито на предложения, нито на ЕС, нито на световни организации и институции, нито на нищо - гьонсуратите си карат с идиотщините и им е през оная работа за народа.
Last edited by Лупи on 18 Oct 2020 14:58, edited 1 time in total.
Image
RONALDINHO GAUCHO

helic wrote: 18 Oct 2020 14:55 Имаме участник познал верния отговор :gacho:
чИ как :mrgreen: неведнъж съм казвал, че в този благочестив форум ти си писал много повече за ЦСКА и Барселона, отколкото за "Левски", Манчо и МилЪн :gacho:
helic

Post by helic »

Да уточня, че нямам предвид бай Фьодор Лупенко, който е повел отново дългопостов дебат сам със себе си :gacho:

helic

Post by helic »

RONALDINHO GAUCHO wrote: 18 Oct 2020 14:57
чИ как :mrgreen: неведнъж съм казвал, че в този благочестив форум ти си писал много повече за ЦСКА и Барселона, отколкото за "Левски", Манчо и МилЪн :gacho:
Да не мислиш, че е лесно да се води борба със футболното зло :gacho:
По света и у нас :gacho:

RONALDINHO GAUCHO

helic wrote: 18 Oct 2020 14:59
RONALDINHO GAUCHO wrote: 18 Oct 2020 14:57
Да не мислиш, че е лесно да се води борба със футболното зло :gacho:
По света и у нас :gacho:
Тъй, тъй...Дузпалоня, бля, бля...ама нЕма проблем, че миналият сезон Манчо подобриха рекорда за получени дузпи :afro:
Post Reply