28.03.2018 смешника в страната Шесголандия

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
Nickish

Re: 28.03.2018 смешника в страната Шесголандия

Post by Nickish » 28 Mar 2018 15:34

... Леброн пръска около 1,5 милиона долара годишно, само за да се поддържа в топ форма.
Леброн има цял екип екип от професионалисти, които се грижат за него. В дома си има готвачи, приготвящи храни по стриктната рецепта на екипа му от кондиционни специалисти.
В дома си има фитнес, който е 1:1 с този от тренировъчната база на "Кливланд Кавалиърс", има си хипербарни камери.
Целият му живот е свързан с формата му, дори и чехлите му са направени от специалисти :shock: , за да облекчават максимално ходилата му.
В маратонките, с които тренира са вложени хиляди долари, за да щадят максимално Леброн. Леглото му също е пригодено само и единствено за него. Екипът му пък пресмята точно колко трябва да спи на денонощие, а баскетболистът слуша и изпълнява.

Предвид натоварената програма в НБА, той рядко спи в собствената си стая, но пък тя има вентилационна система, която вкарва въздух, доближаващ се до планинския.
Лео Меси докато не се похвали със специално проектирани чехли, може само да се скрие с диетолога си :mrgreen:
P.S. Предварително се извинявам, ако вече се е похвалил, а аз не знам :)

VIKING

Post by VIKING » 28 Mar 2018 15:39

scorpion wrote:Винаги младите, укоряват по-старите.
Ми питам: добре бе, като сте толкова отворени от вашето поколение, какво направихте/правите да се подобрят нещата ?!
Питам, Викинг и отговор НЕ чакам !

Щото нас ни обработваха като пластелин, ама вие нали в демократично време израстнахте !

Тука ще си разменяме капите 8-)
ще ти кажа ...борим се на битово ниво с корупцията, простотията и посткомунистическите уроди дето вие оставихте живи и здрави ...върви му избии носталгията на тъпия "народ" и го накарай да не краде за у тех ....няма спасение ,но те уверявам че в подопечните ми предприятия се усеща промяна и категоричен завой на Запад и то с назначени млади хора ....а вие си правете квото искъте ...избирайте боко чоко и корнелия и твай е :headbang: :headbang:

Dinko

Post by Dinko » 28 Mar 2018 15:39

helic wrote:
Nickish wrote:
Финландия пробно заменя учители с роботи

Пилотна програма във финландския град Тампере проверява ефикасността на роботи като учители по чужди езици и математика в началните училища.
И к'во пра'им сега - за първия учебен ден Suomi вместо китки ще купува фино машинно масло :mrgreen:
ей такъв един робот, програмиран от бай Лупи като почне да превежда gender като гей и на финландците отма ще им се отще да продължават с идеята :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
и трети пол! :idea: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

VIKING

Post by VIKING » 28 Mar 2018 15:41

Nickish wrote:
... Леброн пръска около 1,5 милиона долара годишно, само за да се поддържа в топ форма.
Леброн има цял екип екип от професионалисти, които се грижат за него. В дома си има готвачи, приготвящи храни по стриктната рецепта на екипа му от кондиционни специалисти.
В дома си има фитнес, който е 1:1 с този от тренировъчната база на "Кливланд Кавалиърс", има си хипербарни камери.
Целият му живот е свързан с формата му, дори и чехлите му са направени от специалисти :shock: , за да облекчават максимално ходилата му.
В маратонките, с които тренира са вложени хиляди долари, за да щадят максимално Леброн. Леглото му също е пригодено само и единствено за него. Екипът му пък пресмята точно колко трябва да спи на денонощие, а баскетболистът слуша и изпълнява.

Предвид натоварената програма в НБА, той рядко спи в собствената си стая, но пък тя има вентилационна система, която вкарва въздух, доближаващ се до планинския.
Лео Меси докато не се похвали със специално проектирани чехли, може само да се скрие с диетолога си :mrgreen:
P.S. Предварително се извинявам, ако вече се е похвалил, а аз не знам :)
като идеш от страната на парите разправят било друго ...аз не съм и не мога да кажа освен да се посмеем ,но като видех "къщата " на виден столичен адвокат от 3600 квадрата , с 8 климокамери , хол 460 квадрата и устаноих че всяко ниво си върви с тамазлъка :roll: :roll:

Dinko

Post by Dinko » 28 Mar 2018 15:42

Ми питам: добре бе, като сте толкова отворени от вашето поколение, какво направихте/правите да се подобрят нещата ?!

Щото нас ни обработваха като пластелин, ама вие нали в демократично време израстнахте !

вместо Викинг да ти отговоря: плащаме си данъците и оправяме грешките на дъртите :idea: :mrgreen:
Image

Паниковски

Post by Паниковски » 28 Mar 2018 17:21

9/21 януарий, сѫбота. Вчера преди пладне Славейковъ стоя дълго у мене въ канцеларията. Недоразумението за неговитѣ намѣрения напълно се изясни, и самъ Вацовъ се призна. Дълги научни разговори. Битката на Симеона при Ахелонъ не е била при Анхиало, ами на Камчията при село Ахилия, гдето и до днесъ имало могили. Селата тамъ били често съ потурчени християнски имена, Кереметли бълг. Граматиково. Чалѫкавакъ се наричало бълг. Рисово, отъ Врисово (Βρύοις, vris изворъ и въ Сливенско), Рижъ било сковано отъ Блъскова. При Върбица имало следи отъ старо кале, въ което били намѣрени и монети отъ Асеня; чудни стари имена. Презъ тамъ минавалъ най-стариятъ пѫть за Преславъ, тамъ въ пролома на 4 ч. дългата Тича е станала битката на Никифора. Марашъ (не Маракъ) боазъ билъ при Градецъ, Славейковъ сега признава, че това е Markellai. Къмъ Αυλή сочело селото Авлиени въ Ени Зарско. За гагаузитѣ: кѫщата имъ била другояче, отколкото българската, сухи яденета (маджунъ, пастарма), цѣлиятъ начинъ на животъ билъ другъ. У турцитѣ въ Тузлука имало предания, че били отъ Анадола. Българи имало 21 села при Исникъ (Мангъръ и пр.), отъ Чирпанско, около 100 години, отъ Цариградъ българитѣ изпращали учители у тѣхъ, а когато гръцкитѣ владици прѣчели на това, абаджиитѣ шиели по селата и ги учили. Друго по-старо селище било Къзъ Дервентъ и едно, каже, при Бунабаръ(?) близо до Смирна. Михалбейовци не били българи, ами отъ Карабозанъ, измирайки тѣ взели едно българче отъ Тръстеникъ и така продължили своя родъ. Родопскитѣ помаци говорѣли рупалански. Въ Родопитѣ казвали дете-со и т. н. Вацовъ добави, че женитѣ (женскиятъ езикъ) въ Пиротъ говорѣли дете-во, жена-ва, дете-но; селото Лужница при Пиротъ, каже, говори чисто хърватски. Шопскиятъ езикъ билъ много чистъ, по-чистъ отъ македонски и източното наречие. Славейковъ разказа за кърджалиитѣ, познавалъ много хора, които ги помнѣли въ Трѣвна, какъ рѣзали или кѫсали дребнитѣ монети отъ женскитѣ косаци; Карафейзията билъ отъ Трънъ, въ Вакарелъ единъ старецъ тѣзи дни му разправялъ за него. Основательтъ на кърджалиитѣ билъ Еминджикъ въ Хаскьойско; и до сега тамъ турцитѣ се ровѣли въ пещерата, гдето били неговитѣ съкровища. Кърджалийството траяло около 20 години, силно следъ 1792 год., после наново следъ 1812 год. И много българи въ него били заплетени, единични лица. Войната презъ 1810 г. хората я знаели като Батинъ кавгасѫ, на 1829 г. като Шумла-кавгасѫ; за 1810 г. Славейковъ слушалъ отъ хората, които помнѣли, какъ руситѣ били въ Търново и Габрово, но само за малко. За Наука иска да напише, какви исторически книги (рѫкописи) видѣлъ въ своитѣ младини: Паисий, после една книжка, гдето цимбритѣ се изкарвали славяни и още една трета, въ Търново като дете ги преписвалъ заедно, което въ едната нѣмало, взималъ го отъ другата и отъ това Христаки [Павловичъ] съставилъ своя Царственикъ. Въ единъ рѫкописъ на Паисия видѣлъ като момче записани съ кирилица две сръбски пѣсни, помнѣше цѣли стихове отъ тѣхъ — царь Никифоръ отъ Цариградъ потегля къмъ Балкана срещу Оруна, и Косара девойка; това е Качичъ, залуталъ се чакъ до Търново; помнѣше ги съ изговора ийе — „бийеломе". — Като старши чиновникъ за особени порѫчки въ Сливенъ (презъ губернаторството на Иванова) пропѫтувалъ всички мѣста чакъ до Агатополъ, Бунархисаръ и т. н., подъ разни предлози, като казвалъ, че сега му е времето. Имало гърци нестинари огньопоклонници при морето нѣкѫде си при Василико, молѣли се предъ иконата на св. Константинъ и прескачали огънь, нѣкакви си повѣрия, сега отчасть изчезнали. Населението тамъ по крайморието било отчасть отъ Трапезундъ, говорѣло тамошно наречие. Славейковъ го викали въ Пловдивъ да сътрудничи въ съставянето на читанки за горнитѣ класове (следователно и тамъ искатъ подобно нѣщо), ала нему му се не ще да се залавя за такава работа. Той би се обърналъ тамъ за помощь за пословицитѣ, ала мисли, че е „борчлия" най-напредъ тукъ да направи постѫпки. Нѣкои негови рѫкописи отъ 1877 г. сѫ се запазили въ Цариградъ у сина му, описание на Жеравна и т. н. Стана дума и за войницитѣ, дервенджиитѣ, харбаджиитѣ и т.н. Между Панагюрище и Коприщица имало голѣма разлика въ диалекта: въ Коприщица билъ твърдъ, нѣмало нищо омекчено: скàпо, пàт, мàж, ован, Панагюрскиятъ се доближавалъ къмъ Ихтиманъ и Самоковъ (въ Панагюрище людиıe, κлючь). Чистъ билъ езикътъ въ Срѣдна гора, Тетевенско, Етрополско, дори и къмъ Плѣвенско, на границата — той би трѣбвало да бѫде писменъ езикъ. Припомня си една хороводна пѣсень отъ детинство: „Разигра се България, помири я младо турче" и т. н., историческа реминисценция. Често въ разговора си спомняхме, колко много работи сѫ съвършено забравени въ последнитѣ години, времето лети, кой знае, да ли много нѣщо ще остане, много нѣща сѫ изчезнали отъ неговата паметь. Nota bene: етимологическитѣ названия и производства около Твърдица. Споменахъ му за пѫтописитѣ отъ 16. в., за известията за Фружинъ, Шишмановичъ, за известията за царь Срацимиръ и т. н. „Много работа, има за нѣколко поколѣния, трѣбва веднажъ да се захване." Разправи ми и за Богоридовци, не знаели български, описа Стефанаки, какъ билъ у него около 1858 г. по църковния въпросъ съ Търновската депутация, най-вече селяни; говорилъ съ тѣхъ гръцки и по-вечето турски, а когато се оплаквали отъ патриаршията, казалъ „бенѝмъ христианлѫкѝмъ" — моето християнство е по-друго, отколкото тѣхното (на гръцкитѣ владици), съ нѣкаква си усмивка. Неговиятъ братъ билъ голѣмъ неприятель на патриаршията, и гърцитѣ много се радвали, когато умрѣлъ. Говорихме и за отношенията на Богоридовци къмъ Софрония, какво ще да е приблизително роднинството имъ, най-добре щѣлъ да знае г. Кръстьовичъ. Стана дума и за това, че Раичъ и Паисий лично сѫ се срѣщали, безъ всѣко съмнение; той, безъ да знае за това, което въ моята история е писано, предполага въ споменатата статия.
:nargile:

scorpion

Post by scorpion » 28 Mar 2018 17:25

VIKING wrote:

ще ти кажа ...борим се на битово ниво с корупцията, простотията и посткомунистическите уроди дето вие оставихте живи и здрави ...върви му избии носталгията на тъпия "народ" и го накарай да не краде за у тех ....няма спасение ,но те уверявам че в подопечните ми предприятия се усеща промяна и категоричен завой на Запад и то с назначени млади хора ....а вие си правете квото искъте ...избирайте боко чоко и корнелия и твай е :headbang: :headbang:
Е, за което моето БРАВО !
А аз също те уверявам, че досега съм работил не само за себе си, а и да видим една наистина развита държава по западен образец...
За избирането го приказвай на други... аз с тея боклуци съм приключил :cancan:

П'С: Не знам дали пускането на кръв през 89-та щеше да е ОК, или по-късно... Мисля, че тогава 89 все още бяхме под силен ботуш и страх. А може и да бъркам, но за много хора беше и сеир... А после битовизма натисна много хора и вече всичко апатия... за много от хората. Не съм ли прав !
...искайте, и ще ви се даде; търсете и ще намерите...

VIKING

Post by VIKING » 28 Mar 2018 18:33

https://www.youtube.com/watch?v=2oknz18vv-g

ако се чудите какви гуми летни да си купите да ви кажа ...безплатно :banana26:

Post Reply