18.04.2018 - сряда. За образованието и още нещо...

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
Post Reply
scorpion

18.04.2018 - сряда. За образованието и още нещо...

Post by scorpion » 18 Apr 2018 08:58

Добро утро и хубав ден !
...искайте, и ще ви се даде; търсете и ще намерите...

scorpion

Re: 18.04.2018 - сряда. За образованието и още нещо...

Post by scorpion » 18 Apr 2018 09:11

Само две захранки за деня:
1. Завършил съм ЕСПУ (гимназия) през 1983 и предмет за автомобил не се е изучавал. Твърдо и категорично !
2. Завършил съм ВИИ "К.Маркс" и мога да кажа, че с наученото започнах работа по професията (счети) без да имам теоретични затруднения, дори бих казал, че се справих още след първия месец и то с "обърнато" (а то не е всъщност) банково счетоводство. Дали е било добро или лошо образованието до 1989 :roll: Не бих казал. Да, изучавахме политически дисциплини като История на БКП, Политикономия на социализЪма но пък имаше страотни дициплини като история на икономическите учения, философия, международно търговско право, счетоводство, търговски операции, МИО, пари и ценообразуване и .... виШа математика :gacho: (баси по-елементарна математика не бях учил, макар и да съм забравил вече всичко, вкл. и нЕкви транспортни задачи :gacho: )....

:nargile:

П'С: И при един приятел в МЕИ цъкахме "Зимна олимпиада" на пероналните ПЦ - имаха некви IBM 16-ки....и с некви дискове от ония в хартийката.... Това значи някъде в периода 1986-7... После като започнах работа 1991 имах Самсунг 32-ка (с цветен 16" монитор!!!) , Виндоус 3.1, а после след месеци Виндоус 3.11 мрежарка с NOVELL (даже се бях научил да пускам и спирам мрежата :gacho: )...И почнахне да играем мрежови DOOM... що кръв се лееше из офиса :gacho: накрая най-обичах да трепя Хитлер !!!! :headbang:

scorpion

Post by scorpion » 18 Apr 2018 09:13

ЦСКА-София и Левски се изправят в реванш преди реванша
Я, то имало мачле... :245:

scorpion

Post by scorpion » 18 Apr 2018 09:18

Адвокат Савова разказа, че Петрова и Иванчева са били на среща с адвокат Върбан Върбанов, а служебният автомобил е бил паркиран на ул. "Московска" пред сградата на Столична община. Колата не е била заключена.
"В колата имало много кашони, които били пълни с боклуци. И как уцелиха и е бил изваден точно кашонът с парите. Цялата акция бе прекалено показна, което е напълно излишно. Най-вероятно това ще се окаже много шум за нищо", допълни адвокатката.
Баси смешната правна система имаме.... Баце пак ще удари на камък в борбата с корупцията :gacho:

scorpion

Post by scorpion » 18 Apr 2018 09:19

9:18 ч... никой ли не работи, бре ! Дори и ПЦ не сте пуснали... !

А да ви подмамя с кафенце :mrgreen:

Image

Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо » 18 Apr 2018 09:21

Добро утро!
Минавам само да почерпя. Остарях и помъдрях с още една година.
Зодия коч. :D
Image
Image
Image
Само ЦСКА, црвено вино и млади невести!

scorpion

Post by scorpion » 18 Apr 2018 09:33

ЕК иска лични карти с пръстов отпечатък
По-добре е дно чипче между очите, в основата на носа. Боцкат ти го като новородено и не го махат. В него закодиран ПИН и пр.
Премахват се парите, документите и т.н. Навсякъде ще има безконтактни устройства и камери за фейсконтрол..влизаш в магазина, пазаруваш, излизаш, а безконтактното те засича и дърпа парички от виртуаланата ти сметка. Отиваш на футболен мач, кино, театър (букнал си само местата, дата и час), влизаш през входа - цък паричките са ти взети...Ако нямаш парички...цък червена аларма, не се отваря турникета и се появява служител. Справка и т.н... Съответно навсякъде ще има чекпойтн където просто заставаш пред мониторче и получаваш само за теб инфо за наличността, задълженията и т.н..... И т.н. и т.н....... Та по темата: властите ще знаят къде си точно, къде пътуваш, граничен контрол ще е супер улеснен,. С кой си и т.н. СИСТЕМАТА всичко ще знае, управлява и контолира....толкоз. Яко !

scorpion

Post by scorpion » 18 Apr 2018 09:35

Дедо Ильо wrote:Добро утро!
Минавам само да почерпя. Остарях и помъдрях с още една година.
Зодия коч. :D
Да си жив и здрав ! Щом си зодия скоч, значи си упорит и с рога или без рога преследваш целите. Пожелавам ти да ги постигнеш !

KK7

Post by KK7 » 18 Apr 2018 10:03

Schön guten Morgen!

https://thejudge13.com/f1/the-real-reas ... -are-slow/

8-) 8-) Scorpi, Professor, any comments? Ili e izmishljotina na "chugunute" v Mercedes... :lol: :lol:
What does Liverpool FC mean to you? Dalglish: "Everything."

KK7

Post by KK7 » 18 Apr 2018 10:05

scorpion wrote:Само две захранки за деня:
1. Завършил съм ЕСПУ (гимназия) през 1983 и предмет за автомобил не се е изучавал. Твърдо и категорично !
2. Завършил съм ВИИ "К.Маркс" и мога да кажа, че с наученото започнах работа по професията (счети) без да имам теоретични затруднения, дори бих казал, че се справих още след първия месец и то с "обърнато" (а то не е всъщност) банково счетоводство. Дали е било добро или лошо образованието до 1989 :roll: Не бих казал. Да, изучавахме политически дисциплини като История на БКП, Политикономия на социализЪма но пък имаше страотни дициплини като история на икономическите учения, философия, международно търговско право, счетоводство, търговски операции, МИО, пари и ценообразуване и .... виШа математика :gacho: (баси по-елементарна математика не бях учил, макар и да съм забравил вече всичко, вкл. и нЕкви транспортни задачи :gacho: )....

:nargile:

П'С: И при един приятел в МЕИ цъкахме "Зимна олимпиада" на пероналните ПЦ - имаха некви IBM 16-ки....и с некви дискове от ония в хартийката.... Това значи някъде в периода 1986-7... После като започнах работа 1991 имах Самсунг 32-ка (с цветен 16" монитор!!!) , Виндоус 3.1, а после след месеци Виндоус 3.11 мрежарка с NOVELL (даже се бях научил да пускам и спирам мрежата :gacho: )...И почнахне да играем мрежови DOOM... що кръв се лееше из офиса :gacho: накрая най-обичах да трепя Хитлер !!!! :headbang:
Mnooooog si mlad, beeee... Zahrankata ne struva :lol: :lol: :lol:
What does Liverpool FC mean to you? Dalglish: "Everything."

Post Reply