НБА 2018-19

Dinko
Posts: 7394
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2018-19

Post by Dinko »

Портланд - Бруклин 148:144 след 2 продължения

Нуркич с брутална контузия във второто продължение. :| :| :| :| :| направо страшно за гледане :| :| :|

Орландо - Филаделфия 119:98
Вучевич няма спирка тая година, а Орландо с 5-та поредна победа. следва дербито за ПО с Маями.

Мемфис - ОКС 115:103
Пол Джордж и Ръсел мятали на воля, ама доста неуспешно - 16 вкарани от 49 опита за двамата. на Запад почват сметките за ПО, в момента ОКС се натрисат на Воините, но там разликите са много малки и по всичко изглежда, че двойките в ПО няма да са ясни до последния мач

Юта - Финикс 125:92
тук без изненади :)
Image Image
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2018-19

Post by Suomi »

Загубихме от Орландо, но все пак след това Детройт ги биха тях исе завързва доста борбата за последниъе места. Бруклин и те забуксуваха яко и до 6-то място както и очаквах е отворено. :roll:
User avatar
zilot
Posts: 2792
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2018-19

Post by zilot »

На Изток нещата се завързаха за последните 3 места за ПО, но пък точно както и очаквах преди началото на сезона, само Вашинктон много рано окапаха, но котузията на Уол и скандалите преди това си казаха своето :roll: да ги видим догодина какво ще градят :roll:
На Запад 6 мача преди края станаха ясни всички участници в ПО, такова нещо не помня от много време, даже не си смомням да е било :roll: и то в година в която само ние нямахме шансове да се борим за ПО :shock: ЛеБич си остава кралицата на Изтока и до там, даже и до ПО не стигна :roll: чак толкова не очаквах да за зле, очаквах, че ще им е много трудно да влязат, ама толку рано да окапят не :roll: то очаквах да има интрига до последния мач, ама явно не е тая година :roll:
И да отбележим вечерта уникалния трипъл на Ръсел-чо 20 т/20 б/20 асиста и това при само 2 грешки :shock: уникално постижение, каквото и да си говорим за тъпото негърче определено си е MVP на редовния сезон и това е вече трета поредна година :idea: до тук си върви със сезонен трипъл и това за трета поредна година :o ПО вече са друга бира :mrgreen:
Image
User avatar
zilot
Posts: 2792
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2018-19

Post by zilot »

да отболежим два първи трипъла от миналата нощ - на Хезоня за Никс и на Райт за Мемфис, то друго интересно не бих казал, че има, особено на Запад там всеки си нагажда потока, ама как го прави при тия малки разлики не ми е много ясно, бе ще има неприятно изненадани със сигуроност ясно, е че всички предпочитат потока на Денвър поради липсата им на опит в ПО, но...
На Изток е друга бира обаче останаха 2 -3 мача, а все още 5 отбора се борят за последните 3 места, общо взето колкото да се покажат в ПО де, но все пак си е участие :roll: Детройт се сринаха точно в най-неподходящия момент, а Нетс и Меджик се борят със зъби и нокти за да се закачат и даже си изравниха баланса, общо взето двата най-неопитни отбора от замесените :roll: в Шарлът Кемба е на принципа и сам война е сам и като нищо първи ще хвърлят кърпата, то тъй като гледам не трябва да губят до края за да имат шанс за ПО следващия им мач е пряк с Детройт, загубят ли и са аут, а последния им е с Орландо и явно ще са до последно намесени в сметките, дори и да окапят могат да вземат Орландо със себе, между тях имат лесен с Кавс :roll:
Маями са с Торонто, Фили и Бруклин - тежка програма, ама последния верно и тук може да е решителен. Торонто не играят за нищо, а Фили може и да им се наложи да вземат една победа, ако Бостън бият Орландо :roll:
Детройт са с най-лесната програма, освен прекия следващ мач с Хорнетс имат и мачове с Гризлис и Никс, два отбора де не играят за нищо и с резервите на резервите :roll:
Орладно имат само два мача - с Бостън и Шарлът и сякаш и една победа ще им е достатъчна, според мен, ама като нищо могат да ги загябят и двата, че Бостън точно накрая натиснаха и влязоха в ритъм Хаярд с перфектна стрелба предния мач и сякаш най-после видяхме силен мач едновременно от него и Кайри :roll:
Бруклин и те в подобна ситуация мачове с Индиана и Маями, ама според мен дори и да бият слабоиграещите Пейсърс напоследък няма да им стигне, ама все пак само така си мисля :roll:
Image
Dinko
Posts: 7394
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2018-19

Post by Dinko »

Image
Image Image
Dinko
Posts: 7394
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2018-19

Post by Dinko »

най-вероятно и Люк Уолтън ще е аут след края на сезона.



урагана от капризи, претенции и интриги на Леброн помете Лейкърс.
Езерняците, ако ще оставят Кралицата за целия договор, ще трябва да правят всичко отначало - мениджмънт, тренер, състав ...
Image Image
User avatar
zilot
Posts: 2792
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2018-19

Post by zilot »

zilot wrote: 14 Nov 2018 20:22 -...
Така бях решил да пиша някакви виждания за сезона и ето:
Изтока
Бостън 1-3 място, но ако Стивънс не намери точните минути на всички и най-добрите позиции могат да паднат и до 4-ти
Торонто 1-3 място Кауай се оказа точното попълнение, слабия им пост е 2-ката, където Дени си дръвче, но пък двете им млади надежди заиграха много добре, ся редуват Ибака и Валначиунас, щото явно им е трудно да играят заедно, така правят пейката доста дълга :roll: сякаш най-баланснирания отбор на изток
Бъкс - 1-4 може би най-балансирания отбор, взеха точните играчи и демострират невероятна химия още от началото на сезона - Брук им пасна като стара ръкавица, добавиха и стрелци от тройката и вече съвсем не са само защита и Антентоукомпоу
Фили 3-4 място, с Джими са опасни, но пейката окъся и то много, могат да се сборят с един от горните три, ама се съмнявам цели два от тия отбори да направят някаква сериозна криза, че да се сборят с тях
Индиана 3-5 място, като миналата година, но без Ланс-ката, но пък с Тайрик - дълга пейка, добре балансиран отбор, но нямат лидер, за ся Оладипо е поел тая функция, а Сабонис на 6-ти. Ако някой от горните упущи козите ще се възползват на макс
Общо взето това са сериозните отбори на Изток
Всички останали без Кавс и Атланта могат да се борят за ПО, като Нетс, Никс и Чикаго са с най-малки шансове или даже по-скоро само с някакво много добро стечение на обстоятелсвата могат да се набутат, но както почнаха с контузиите много, ама много трудно :idea:
От останалите с най-големи шансове са Вашинктон въпреки слуховете за трейд на Уол, но трейднат ли го приключват според мен :roll: другия приличен отбор са Детройт, но ги гледах през уикента и с тая умряла публика много трудно може да се получи, повече от половината зала беше празна, а повечето присъстващи апатични, най-запалени бяха от подаряваните лотарийни билетчета и да търкат :mrgreen:
Шарлът, Маями и Орландо са със шансове за ПО, но най-вече заради слабия изток, не че имат добри отбори. Ако Тони се разиграе като в последните мачове Шарлът са вътре, на Маями проблема е треньора и много, ама много небалансирания състав, както и контузиите на Уетърс и Уейд. Орландо много скасиха пейката, а Вучевич трудно ще изкара цял сезон без контузии, щото той е човека де ги влачи :roll:
Запад
ГСУ - ясно са първи, всичко друго е повече от изненада, чакаме Буги да се включи, но явно това ще е последната година на династията :roll: просто няма как да задържат Дюрант, Клей и Дръмонката, даже Грийн и Дюрант се сдъвкаха вече, като Дръмонката получи почивка в мача с Атланта, ма тая почивка му струвала 120 к :twisted:
Денвър 2-4 място, страхотен е Йокич, а чакаме включане от Айзея и Потър :roll: и там контузията на Бартън се усети, определено им липсва типично леко крило :roll: далиняма се навията на Ариза и Андеръсн за Милсап :roll:
Портлант 2-4 - почнат много силно, както и миналата година, но тогава в края на март почна да изпускат парата, все пак сега пейката им е малко по-солидна и добра :roll:
Хюстън 2-5 много труден старт на сезона, Ариза определено им липсва, но са много опитни вече и сработени и ще наваксат, но до къде ми е трудно да предвидя
Оклахома 3-6 място и те започнаха колебливо, но сякаш доста по-бързо се стабилизираха, по-дълга пейка имат от миналата година, но пак са способни на сривове
Юта 2-6 опитен, сработен отбор, но много къси в подкошието, реално нямат алтернативи на Гоберт и Фавърс, но пък са способни на чудеса в защита и са прекалено дълки по периферията, лично аз бих направил трейд гард за тежко крило :roll:
Според мен това са сигурните отбори на Запад за ПО, само някакви брутални сривове и контузии могат да ги изкарт от зоната
Без шансове сме ние, а Далас и Минесота с минимални, останалите ги чака здрава битка, като според мен с най-големи шансове са САС и Мемфис, след тях слагам Пеликанчетата и Лекърс, който няма да е изненада ако влязат, а Сакраменто ни ги слагам в нашата група с Далас само заради добрия им старт, там Биелица си пасна като дялан камак и е така нужния играч в оптимална възраст около младоците, бе и те са способни на чудеса, но ще им е много, ама много трудно
ехе доста съм ги нацелил
Бъкс - първи :roll:
Торонто - втори
Фили - трети
Бостън съм ги понадценил, ама те чак последните мачове успяха да намерят точната роля на Хаярд
Индиана - пети
Нетс - малко съм ги подценил малко
Орландо - и тея може да се каже, че съм ги уцелил
Детройт - и тях също
----
Вашинконт, може и малко да съм ги надценил, ама те не трейднаха Уол, ама той пък се контузи :roll:
++++
ГСУ - нищо изненадващо
Денвър - съм си ги уцелил
Портланд - и тях, да ги видим как ще са в ПО без Нуркич :roll:
Хюстън успяха да се вдигнат и за малко даже и да са трети, ма и тук съм уцелил
Юта - също съм ги уцелил
Оклахома - също съм им улучил диапазона
САС - съм ги сложил точно след тия
Клипърс - определено са ме изненадали, не съм писал нищо за тях :roll: що ли :roll: ама и Док Ривърс направи малко чудо след като с тоя отбор ги класира
Определено съм надценил доста Мемфис, ама там нещата не се развиха никак по плановете им през сезона :roll: а Пеликанчетата и Лейкърс шансовете им ги унищожи Рич Пол през февруари, направо им еба майката
Време е за ПО
на Изток единствената по-интересна серия очаквам да е между Бостън и Индиана, но ако Пейсърс вземат повече от 2 мача ще е подвиг, от останалите дог-чета не очаквам и толкова
на Запад единсвено пък ГСУ виждам с лека и бърза серия в първия кръг, от останалите може да се очаква всичко
Денвър нямат опит в ПО и ще берат ядове срещу САС
Портлан - ОКС, ще е брутална и тежка серия поне според мен и Ръсел-чо и компания като нищо ще я вземат, просто липсата на Нуркич ги прави много по-слаби в защита
Хюстън - Юта - всичко е възможно две коренно противоположни визии, защитата на Юта и вихрените атаки на Рокетс и Д`Антони
Image
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2018-19

Post by Suomi »

Не издържахме накрая, но след като видяхме че не можем да вземем 6-то място според мен се примирихме. :oops: Аз бях на същото мнение - или Фили и Торонто или нищо. Сега да видим ще има ли някакви трейдове или 10-ина отбора ще пасуват за Джа Морант. :mrgreen:
Браво на Орландо и Бруклин - направиха много добри сезони.
Големите длъжници освен нас са Шарлът и Вашингтон. За Шарлът преподписването на Кемба е от огромно значение.
На запад Леброн с най-голяма излагация в кариерата си. Смениха и Меджик и сега гледа че за треньор спрягат... Лу!?! :shock: :gacho: Тия четсно нормални ли са? :ugly004:
Иначе много добри двойки на запад - очаквам доста оспорвани серии.
User avatar
zilot
Posts: 2792
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2018-19

Post by zilot »

Първи мач и първа изненада, Нетс си поиграха с Фили :shock: много, ама много къса пейка за Фили, само Марянович с по-сериозно включване, МакКонъл с добри защити, ама в атака не му тръгна :idea: Редик с много тъпи 5-ти и 6-ти фал, ама да го пратиш да пази Данджел-ко не му се отдава, не му тръгна и стрелбата, Харис също далеч от обичайната си стрелба и до там. Съдиите удариха едно домакинско рамо, ама и това не им помогна, Бътлър добави и зачетоха коша, докато топката беше на ринга, Скот с брутално неспортсменски фал срещу Дъдли, ама не го свириха :shock: хем го гледаха близо 5 минути :roll: иначе Джими с голям мач, като бяха в дупка той и Марянович ги изкараха, но само те и Ембийт не стигат. Симънс не може и не може да стреля и това си е, ебахти ОлСтара, ебахти вица, ае нЕма нужда. Тоя, ако съм на щаба на Фили цяло лято ще стренира стреба за три точки, докато се понаучи, не може да мята такива тухли от средно и далечно, просто не е истина.
Нетс явно са си под пара. Голям мач и за Данжелко и за ЛеВърт :yes: Дануди и Харис също на ниво и много трудно се пази такава периферия могат да стрелят за три, могат да подават, могат и да пробиват. Опита на ДеМари Каръл си каза думата и той с 11 точки, хем де почти не игра през сезона, ся стартер, Ед Дейвис каквото е дърво, ма си направи дабъла. Дъдли доста добре се справи в защита, в атака си е злетак, и макар и да смъкнал едно 10 тина кила от как беше при нас, требе поне още толку да смъкне, че да е в някаква поне прилична кондиция :roll:
Бе опит си требе в ПО и това си е, тая година на Фили им липсват опитните регуляр играчи като Белинели и Илясова :roll:
Image
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2018-19

Post by Suomi »

Не само Фили ами всички серии без ГСУ почнаха интересно! :yes:
Не само Симънс им е проблема, но и слабата стрелба на Харис и Редик. Но наиситна центровете ти да имат повече асисти от пойнта ти... :ugly004: :gacho: Ще стане май хубава серия, но Нетс са доста непостоянни и това е големия им минус.
Ами Торонто!?! :shock: Лаури, Лаури - пълна нула завалийката... :oops: Все пак е бил полезен за отбора си, но два коша да беше вкарал биеха. :twisted: И тука май щее мамата си трака - браво! Орландо с изхвърлени играчи - Аугустин герой снощи, Бърч(който ми е любимец) също стабилен за малкото време, Картър-Уилямс - направиха плейофен отбор. :roll:
СА не би трябвал ода е изненада с оглед предните години. Но играчи като Поетл, Уайт и Форбс няма да са стартери никъде другаде може би... :oops: Голяма работа на Поп за пореден път, все пак Денвър са по-силния отбор и още не са си казали думата.
Post Reply