НБА 2019-20

User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2019-20

Post by Suomi »

Айтън изгоря за 25 мача заради наркотични вещества! :o :gacho: Много тъпопарче - един от най-добрите центрове в лигата да си сложиш такова черно петно още на старта на кариерата. Лоша работа. :evil:
Сиакам и Таунс с невероятни статистики на старта! :rockon: Леброн с първа победа, Чикаго и те. Белия Коби :mrgreen: с голям мач, Марканен малко се е запушил, но по-добре така - отбора да печели.
Кайри и той този път от печелившата страна. Милуоки с хубава победа онзи ден на Хюстън и тази нощ сме ние наред. :oops:
User avatar
zilot
Posts: 2800
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2019-20

Post by zilot »

Голяма тъпотия, но до колкото четох са намерени следи от диоретици, не от наркотици, а наказанието е много голямо за стандартите на НБА, други за наркотици ги наказваха по 10 мача. А започнахме много добре срещу кралиците, Денвър май ни бяха подцинили и за малко и за малко да ги много изненадаме, страхотна работа на Рубио за да вкара мача в продължение, а Букър се наби тъпо на чадъра на Тори Крейк точно накрая. Иначе пак приказки за еветуален негов трейд, аз бих се зарадвал само, ако насреща вземем Доновън Мичел :roll: това момче какъв чадър заби на ЛеБрончоу :yes:
Инъче доста новобранци започнаха ударно в първите си мачове, ама все пак да видим как ще продължат. За ся много зле е Редиш в Атланта :roll: Коби Уайт със невероятни включвания за Чикаго, а Ото Потър явно пак е в дупка, много тежък договор има :roll: ако се разиграе обаче и той и Саторански Булс ще станат много много интересен отбор, но треньора им е слаб. Вашинктон и той с добро включване в Шарлът, а Розие май разбира, че морето не е до колене, когато си в ролята на тийм лидер :roll: Пашал и той с добро включване за ГСУ, но Пул е далеч от истината поне за момента. Джа Морант очаквано започва ударно за Мемфис, а Кларк и Гудурич с добри включвания за Гризлис, ако Иги заиграе с идеята да ги понаучи на някои неща ще са отобр с бъдеще, ама зя ся са може би най-слабия отбор на Запад. Тайлър Хиро и той започна добре, но аз съм си доста предубеден към него, че трудно ще постигне стабилност, иначе като му тръгне стрелбата е много добър, Нън се очертава като бингото за Хийт. Барет с ударен старт за Никс, ама то там все някой трябва да играе, че не са много тия де могат, а срива на Денис Смит продължава, дали няма се окаже поредната еднодневка, силен първи сезон и от там насетне нищо :roll: нещо като Маршон Брукс преди няколко години в Нетс :roll: Хачимура и той стартира много добре за Вашинктон. Бе за един не толкова силен драфт се хвърлят здраво, но сезона е дълъг и да видим как ще продължат, от нашите почти нямат минути, да не кажа хич. А иначе всички чакаме №1 Зион да видим да какво е способен, но с тоя треньор не ги чака нищо, ама нищо добро.
А и да завърша ЛеБрон що талант изгони от блатото не е истина тия момчета де отидоха в Пеликанс /Инграм, Харт, че и Лонзо, колко и да е надценен/, преди това другите в Кавс/Джордън Кларксън, при него има застой да не кажа регрес, Лари Нанс и той не усява да намери играта си /, а Вагнер и Томас Браянт във Вашинктон си паснаха като стара ръкавица :roll: а явно ще залагат и на Айзък Бонга :shock:
Image
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2019-20

Post by Suomi »

Тая счупена ръка на Къри съвсем им такова сезона... Още имат шансове за плейофи, но зависи колко ще изгубят или по-точно ще могат ли да спечелят нещо с Ръсел и Дреймонд.
Джими се върна за нас, Нън и Хироу са супер. :rockon:
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2019-20

Post by Suomi »

46 т. първата четвърт срещу Хюстън!?! :headbang: Рекорд! 8-) :levitation: 18 тройки баце. :rockon:
User avatar
zilot
Posts: 2800
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2019-20

Post by zilot »

И Джон Колинс отнася 25 мача наказание :roll:
Image
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2019-20

Post by Dinko »

снощи сме тръгнали силно срещу Лейкърс, на полувремето водим 17 точки, но губим с 112:118, Кралицата с трипъл-дабъл, Кайл Кузма и Куйн Кук със силни включвания от пейката. Кайл Кузма трудно ще попада в титулярния състав, сигурно вече съжалява, че не е бил част от трейда за АД. при Пеликаните Инграм почна ударно, а и Лонзо се справя добре, това че се е отървал в известна степен от шума около него може и да му дойде добре за кариерата. ще видим :)

Лейкърс са първи на Запад, ако и да са минали 5-6 мача само ;)
Image Image
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2019-20

Post by Dinko »

Гордън Хейърд снощи с 39 точки срещу Кливланд.
Image Image
User avatar
zilot
Posts: 2800
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2019-20

Post by zilot »

Позавъртяха се 5-6-7 мача и да кажем как ги виждам нещата през сезона или по-точно казано в края на редовния сезон. С уговорката, че няма някакви бомпастични трейдове до февруари които да разбъркат картите наново. Този сезон много промени във водещите и не само отбори и за мен титлата, както и първите места на изток и запад през сезона са открити. Все пак си има фаворити :roll:
Изток
Бъкс /1-3 място/ Промени по стартовата петица, които бяха неизбежни. Просто нямаше как да задържат Бронгдън, Бледсоу и Мидълтън и направиха почти най-доброто, със задължителното задържане на Мидълтън и избор из между един от първите двама, които до някъде се препокриват, отстъпиха талант за опит, според мен по-добрия им избор беше Бронгдън, но... явно решиха да добавят опит към отбора си и така се сдобиха и с Уесли Матюс, задържаха Джорд Хил с много много по-лек договор, а добавиха и Корвър и Рубен Лопез, за да се сдобият с две двойки братя :roll: Тръгват малко колебливо, но пък ако ДиВинченцо продължи да развива играта си може да се окаже новия им джокер по периферията. Разполагат с много балансиран отбор и лидера им Янис, както и Мидълтън който е почти на неговото ниво. Най-добрата двойка крила на Изток са при тях и като цяло може би най-балансирания отбор в конференията.
Селтикс /1-3 място/ Много промени, но според мен за добро. Кайри им игра курвенската и двата плейофа, не мелеше с Хеуърд и... Хорфорд се обясни, че ако знаел, че идва Кемба щял да преподпише :lol: ясно, е че вече търси пръстена, но и не е тоя играч който беше, макар да има още много хляб в него. Също много балансиран отбор, с няколко основни играчи можещи да покриват няколко позици, за сега ползват малко ниска петица, ама имат Тако Фал, който тотално обръща представите за защита на противника ясно, е че няма как да е основен играч, ама пък Скалабрини каква кариера направи в Бостън, със сигурност може да е повече от него :roll: /един Миротич би им свършил перфектна работа/
Фили /2-4 място/ Не ги виждам как могат да изпреварят и двата предни отбора едновременно, въпкери много силния им старт, за мен са доста по-небалансирани спрямо миналата година. Имат може би най-високата стартова петица, но това си има и минуси, а на пейката нямат почти нищо. Хорфорд от години си мечташе да играе 4-ка, сега ще има възможност, а ще го раздава център когато Ембийт не е на паркета. А се видя, че не са доста уязвими, ако го няма Ембийт. С Ричърдсън удариха бингото по периферията, но да повторя от пейката няма никой, една по-тежка контузия на стартерите и ще настанат тежки времена за тях. Съдиите доста ги бутат поне в началото на сезона.
Пейсърс /3-5 място/ - Могат да изпреварят някой от първите три, но според мен само един от тях, труден старт при липсата на Оладипо, но завърне ли се да заиграе до Бронгдън ще стават стрешни, доста скасиха пейката спрямо предните години, но според мен сложиха качество. Бронгдън и Уорън бързо се напаснаха към играта им, сега остава да се възстановят Сабонис и Търнър, докато ги няма Битадзе ще получава ценни минути за да развие играта си, това може да го изведе до 6-ти човек по-нататък през сезона /те са един от отборите за които бих казал Миротич трябва/
Торонто /4-6 място/ Шампините загубиха звездата си и още един от стартерите, но пък израстването на Сиакам е чудовищно и го превръща в едно от топ тежките крила в лигата, имат доста опит с Марки и Ибака, но по периферията са доста къси, за сега играят с ВанВийт и Лаури, но един шутинг-гард определено им трябва. На лекото крило Ануноби се спраявя прилично, но... толкова според мен са им силите до ПО, но който ги подцени ще си пати.
Маями /4-7 място/ много силен старт, а Джими знае как да закара отбора си в ПО, но с тоя треньор ми е малко трудно да си представя стабилно представяне през целия сезон. Нън и Хироу стартират невероятно, но до сега не са имали такъв дълъг сезон и се съмням, че могат да издържат в това темпо, ако се разберат с Уйтърс могат да объркат доста сметки
Нетс /5-8 място/ с Кайри трудно ще пропуснат ПО, но без Дюрант за много далеч от истината и им липсва типично тежко крило, за да им е добре балансиран отбора. Иначе имат два добри п-г и при центровете ситуацията е същата. При контузия на Кайри обаче са аут от ПО, освен, ако не са набрали достатъчно много преднина /много, много трябва Миротич/
Остава още едно място в ПО, ако Нетс не се сурнат и да станат две :roll: от останалите отбори само Никс няма никакви шансове, ама абсолютно никакви. Всички други са в играта, с най-големи шансове са Детройт, ако бързо им се завърнат Роуз и Грифин, щото каквито и чудовищни мачове да прави Андре Дръмонт няма как сам да ги закара в ПО. Шарлът и Вашинктон ги слагам точно след тях. А Атланта /ако не беше наказанието на Колинс бих сложил на нивото на Детройт/, Чикаго /играчи за ПО макар и от дъното имат, но треньора е много зле, още е началото на сезона, а до тук загуби 2-3 спечелени мача/, Кавс и Орландо могат и да се намъкнат до ПО с много късмет и добро развитие на сезона. Мисля, че не пропускам никой от Изток.
Last edited by zilot on 06 Nov 2019 17:08, edited 1 time in total.
Image
User avatar
zilot
Posts: 2800
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2019-20

Post by zilot »

Запада е доста по-труден за прогнозиране и много отворен от към претенденти за титлата, голяма касапница очаквам и като нищо накрая по-свеж и необменен отбор от Изток да грабне пръстените
Нъгетс /1-4 място, по-широки диапазони, че си ебало мамамата/ Най-балансирания отбор в Дивизията, ако не и в лигата, понатрупаха и опит, че видяха и какво представляват ПО, с луд късмет минаха първия крък и още малко им трабвяше да ги лъкне, че да минат и втория но не би. От малкото отбори без сериозни размествания. Удариха бингото с №44 в драфта, ся го чакаме да го видим в игра, чакаме и по сериозни минути от Потър и... бе за сега се справят добре и без типично леко крило, това им е малко слабото място :roll:
Клипърс /1-4 място/ взеха Кауай, чакаме включване от Джорд, но и без него стартират доста добре, задържаха Бевърли, който ще им е много ценен със своята защита в ПО, ако могат да съжаляват за нещо загубено то е за черен Сашко от Канада, който избухва в ОКС, а и миналия му новобрански сезон не беше лош, малко са голи от към 4 и 2, но има с какво да компесират. Много дълга пейка и може би най-резултатната в лигага с присъствието на Лу и Монтрел. Един от отборите които със сигурност ще атакуват титлата и всичко освен финал на Запад ще е провал, тези очаквания ще тежат така, че... /бе и на тях Миротич няма да им е излишен/
Лейкърс /1-4 място/ голямо бутане от съдиите още в началото, явно идеята на малоумника стърн е да са на финал с Фили :roll: играта изцяло съсредоточена върху ЛеБрон и АД, на първия годинките почнаха да му личат, а втория няма пълен сезон вече толук много години, контузия на някой от тях и може да се получи миналогодишната картинка, а при контузии на двамата са аут от ПО. Все пак това е малко вероятно, твърде малко.
Започваме със следващта серия от отбори, с по-големи шансове, но според мен не толкова сигурни в ПО
Юта /3-7 място/ най-добрата защита, но в атака са доста ограничени, още един от отборите на които много им трябва Миротич или поне добро тежко крило, направо са голи на тоя пост и това си им проличава. Късо подкошие и в края на мачовете при тая здрава защита която играт още от началото на сезона почва да им идва нагорно :roll: /и тия са от листата на Миротич трябва/
Хюстън /4-8 място/ Брадата и Ръселко и до там, Капела се мъчи да поддържа огъня, но много небалансиран състав и никаква защита. С тоя треньор и тия двмата това хич не е изненадващо, една контузия на някой от тях и изхвърчат от ПО, но те до ся не са били толку податливи на контузии :roll: От всички претенденти най-небалансирания отбор. /на тия май и Миротич не може им помогне, ама поне би побалансирал малко отбора/
Портланд /4-8 място/ Промяна, това им очертава сезона. от стартерите през миналия сезон останаха само Лилард и МакКълъм, то те си дърпат отбора от години, но уж за по-добро, но да видим. Хасанко продължава да е постоянен в непостоянството си, направи един брутално силен мач и всички почнаха да го величаят от тогава затишие. Контузията на Колинс също им дойде в повече и то точно където са по-къси, но с Худ, Хезоня, Безмор и Симонс имат доста добра втора линия играчи, може би най-добрата на Запад, след тая на Денвър. Големия въпрос е кога може да заигре отново Нуркич и дали ще е същия играч, с него могат да са изненадата на Запад. /още един отбор който пропусна Миротич/
САС /5-8 място/ давам ги в ПО само заради треньора, че знае как се прави, но с тая непостоянна и слаба игра на Олдрич могат и да ги пропуснат, ДеРозан, ако се изкаже, че си тръгва може да взриви съблекалнята и, ае по пързалката :idea:
Общо взето това са ми фаворитите за ПО. Остава още едно място, а може и повече, при споменатите стечения на обстоятелствата.
За това тук ще сложе още една група от отбори, които могат да се промъкнат в ПО, започвам с любимите ми
Сънс, страхотен старт и сякаш нацелиха треньора, Букър и Потър здраво дърпат при липсата на Айтън, да го видим като се върне как ще се впиеше. С Рубио най-после имаме добър п-г. Бейнс се справя страхотно при липсата на Айтън и играе най-добрия си баскет, обаче колко може да задържи в това темпо за мен е загатка, то това му е и проблема на него. За сега Камински и Шарич са малко тихи, но си вършат работата. За пръв път от години имамем балансиран отбор и вярващ на треньора си.
Далас - двете европейски млади звезди ги дърпат здраво Дончич продължава да прави чудеса, Порзингис и той гледа да не отстъпва, но сякаш има още да си възстановява формата. Проблема, е че така и не могат да решат кои да са останалите стартери :roll: Но и те с много добър старт и заявка за ПО.
Другите два отбора в тая група за мен са Минесота, най-вече заради силния им старт, но спроред мен са с по-малки шансове за ПО, там май след като Таунс и Уинслоу си бяха намерили Джими за враг в съблекалнсята, като си тръгна решиха да се мразят един друг. Много талант в тоя отбор, но са абсолютни лекета. Ковинктън се опитва да прави спойката но... бе имат си шансовете, за това и ги слагам в тая група
И последни в групата с реални шансове за ПО слагам ОКС, много ги отписват, ама ей там са Крис Пол и Дарио Галинари, макар и само по стечение на обстоятелствата и явно да се оглеждат за друг отбор, то това им е и проблема де. Там е и хайдутина, а черен Сашко от Канада направо избухна. Имат и Шрьодер. Бе не бих ги отписвал толкова лесно, стартират колебливо, но не бих казал слабо.
И отборите според мен де нямат шансове са останалите
ГСУ - доминатора от последните 5 сезона падна от високо, преди две години Уест се опита да отпуши клапана, но явно не успя и всичко избяхна с пълна сила. Добавяме и многото контузии и... бе по-добре да танкват с надежда да дръпнат нещо добро от драфта и бързо да възстановят. Още в първите мачове се видя колко е важен Томпсън за играта на Къри. А Дръмонката претенциите му за супер-макс, че даже и макс договор са много без покритие. Ся ще се види колко добър треньор е Кер, реално има грабнак за следващия сезон има и актив който може да задържи или тредне скъпо като Данджело Ръсел и с един преден пик, може още догодина пак да са на върха. Голям шанс се отвори на новите момчета да натрупат опит - Пашал, Спелман, Бауман и Пул. Кули-Стейн доказва, че е доста надценен, бе техни си проблеми, според мен ще танкват и от време на време ще показват зъбки като на Портланд.
Сакраменто, Мемфис и Пеликанс - Сак се сурнаха, но то предния им сезон беше някакъв проблясък и стечение на обстоятелствата Дивац беше страхотен играч, но за мен е най-сабия ГМ след МакДона, имат талант, но само талант, а Багли втори сезон е нон-стоп контузен и това им пречи много. Мемфис имат шанс да изградят стархотен отбор, но явно Иги не иска да учи младите момчета и според мен прави грешка. Дръпнат ли една звезда ще имат страхотен отбор за догодина, но им трябва и треньор. Пеликанс - талнт до таланта, но няма треньор и все още не сме видели Зион, докато той липсва Инграм прави невероятни мачове и показва потенциала който виждаха доста специалисти, а аз доста подценявах, но той вече не прилича на гладно сомалийче :roll: Играчи има треньор нямат, с приличен треньор, ако запазят и надгратят ще се борят и те за ПО
Image
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2019-20

Post by Suomi »

На изток Орландо ще са в плейофите за мен - имат най-добрата защита там може би и това няма начин да не си окаже влияние.
На запад пък Далас са скрития фаворит за плейофи. За ГСУ и аз си го мислех да танкват яко и после да ударят за драфта. Но снощи без Дреймонд и Ръсел... бият. :oops:
Post Reply