НБА 2016-07

Post Reply
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

НБА 2016-07

Post by Suomi »

Хайде на новия сезон!
САЩ с лекота си взеха олимпийското злато, макар с немного добра игра. Сега лека-полека се запътваме към редовния сезон.
Ноина номер едно естествено е преминаването на Дюран в Голдън стейт. Интерсено кой измежду Къри, Томпсън и Дреймонд ще остане с доста по малка роля. Имам някакво чувство, че Къри ще напусне след този сезон... :roll:
Втората по значимост новина - Ди-Уейд напусна Маями! Голям шок, беше лицето душата на отбора, сега вече без него и неяснотата около Бош ще е доста труден сезон.
Никс направиха много интересен отбор с Роуз и Ноа, плюс Кармело и Порзингис - със сигурност плейофи, но за повече едва ли...
И още много интересни трансфери, но малко по-малко. Догодина ще са още повече.
Пърата контрола е още на 2-ри Октомври - Шанхай-Хюстън.
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2016-07

Post by Dinko »

Стеф Къри май беше и с по-ниска заплата от Клей Томпсън.
ако му изтича договора следващия сезон, то борбата за подписа му ще е много скъпа, ако е все още това шумно име, както от миналия сезон разбира се.
Image Image
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2016-07

Post by Dinko »

Кевин Дюрант отчайващо иска пръстен, за да не приключи кариерата си като сър Чарлз, Реджи Милър, Карл Малоун и Джон Стоктън, Патрик Юинг - всички те бяха оставени без пръстен. Главно благодарение на Великия Майкъл, но и на Хакийм Олайджуон, който взе двете титли, когато Майк се отказа първия път.

Голдън Стейт може би няма да са така устремени към рекорди през редовния сезон, както миналата година. Сега имат алтернатива на Дриймонд Грийн в лицето на Дюрант. Големия въпрос е, дали ще опазят климата в отбора. Щото досега звездите бяха три, всеки си блестеше в своя си ниша - Клей и Стеф мятаха тройки, Дриймонд беше бореца и мотора. Сега ще е интересно да видим как ще се впише Дюрант в тоя колектив.
Според мен Стиви Кър ще се справи - интелигентен треньор е. макар че се пообърка във финалната серия, колкото и да му липсваха Грийн и Богут, май се остави на течението в последните мачове, а точно тогава Леброн сгази лидерите на Голдън Стейт.
Image Image
User avatar
zilot
Posts: 2800
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2016-07

Post by zilot »

Дюрант ще е леко крило основно ще е на мястото на Харисън Барнс, Грийн ще си е тежко крило, негов бек-ъп би трябвало да е Давид Уест :roll: ако влезе във форма ще са стрешни, на центъра взеха Пачулия вместо Богут, оставят и Варежао, от драфта Деймин Джоунс от Ванди, а се услушват около Мамаду Ндиае от Ървайн който 230 санта гигант и 130 кила, ама си е дръвче :roll:
Image
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2016-07

Post by Dinko »

Харисън Барнс напусна ли ГСУ?

нещо не съм в час с трансферите...
Image Image
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2016-07

Post by Dinko »

ааа сега видях:

напуснали:

Харисън Барнс
Фастъс Езели
Леандро Барбоса
Марис Спейтс
Андре Богут
Брандън Ръш

идват:

Заза Пачулия
Кевин Дюрант
Дейвид Уест (от САС)
и от драфта са взели едно момче - Деймиън Джоунс, център.


Варежао ми е малко странно защо е останал, но може би е с оглед на бюджета... :roll:
Image Image
User avatar
проф. Джорофф
Posts: 6
Joined: 30 Nov 2015 10:48

Re: НБА 2016-07

Post by проф. Джорофф »

Аз нищо не разбирам от баскет, ама много се кефя и ще ви чета с интерес като ще се включвам тук-там с левашки коментари. :P
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2016-07

Post by Dinko »

ъъъъ, то и аз съм само фен на играта, тънките моменти и тактическите схеми ги чета от Фин и Мастър-а ... 8-)
Image Image
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2016-07

Post by Dinko »

и да си кажа още от началото на сезона. аз съм от

Image
Image Image
User avatar
проф. Джорофф
Posts: 6
Joined: 30 Nov 2015 10:48

Re: НБА 2016-07

Post by проф. Джорофф »

Аз не знам за кого ще съм. Обикновено по време на сезона някой отбор ми печели симпатиите и го подкрепям до края на кампанията. :roll: Единственото условие е кралица Джеймс да не играе в него. :twisted: :mrgreen:

Ако искат Мастъра и Фина могат да ни спретнат едно превю кои се очаква да бъдат фаворитите - на изток, на запад, на север и на юг. :nargile:
Post Reply