Евробаскет

User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: Евробаскет

Post by Suomi »

Академик с очаквана загуба в Литва. Берое ги победиха убедително снощи и сега Балкан с последен шанс за добро представяне.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: Евробаскет

Post by Suomi »

Балкан направиха голямо завръщане в последната четвърт, но все пак загубиха от унгарците с точка. Пак по-големи шансове имат предполагам от Берое.
Успехи и на двата.
---
Евролигата не се разбра с ФИБА за датите и така играещите там ще изтърват световните квалификации. :evil:
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: Евробаскет

Post by Nickish »

Като видях каква е разликата м/у нас и "Берое" и като гледам някакви белгийци как са отнесли старозагорци .... ми аз не съм учил такива големи числа ебати, които да могат да изразят разликата, която трябва да наваксаме, че да стигнем европейците ... някой ден :?
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: Евробаскет

Post by Suomi »

Балкан въпреки загубата в Унгария ги вкараха в групите, най-вече заради няколкото отказа за участие от отпадналите от ШЛ отбори.
Така ботевградчани са с Корменд(Унг), Керавнос(Кип) и отново белгийци - Брюксел. Силна група като за тях, но няма какво да губят като щастливи губещи.
Лукойл Академик са в доста по-лека група. Динамо Тб(Гру), Клуж-Напока(Рум) и турския Истанбул ББ. Имат сили да се класират определено.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: Евробаскет

Post by Suomi »

Ювентус Монако ги уби с 40 т. разлика - само за сравнение какво щеше да е с нашите в ШЛ. :oops:
В Истанбул играят Бирчевич и Клобучар, още няколко американци естествено и предполагам ще с фаворити в групата. Но всички домакинства ако се вземат плюс гостуването в Тбилиси и трябва да стигне.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: Евробаскет

Post by Suomi »

Л.Академик пуснах малко да погледам третата част, но доста слаб мач беше. Добре че бият все пак.
Балкан с голяма издънка, най-вече защото водеха с много. Не че имаха големи шансове в групата, но си е болезнено да паднеш така.
User avatar
zilot
Posts: 2792
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: Евробаскет

Post by zilot »

Минаха и 2 кръга в ЕвроЛигата, Дончиич върше за Реал, голяма заявка за драфт №1 от него, Барса с победа и заба, Саша "драфта" Татев с 0 и в двата мача. Освен Реал с по 2 победи са Макаби, Олимпиакос, и Химки. С по две загуби са Армани, Анадуо, Баскония и Брозе. Загубата на ЦСКА е от Реал, на Фенербахче като гост на Уникаха, които губят гостуването си на Олимпиакос, а Валенсия стартира със загуба от Химки, доста интересни мачове се очертават в турнира, сякаш ще е по-силен от миналогодишния :roll:
Преди малко в АСВ-лигата Барса загуби като гост на Естудиантес, след страхотна драма и обрат в края, уан-мен шоу на Лансберг, все пак Цветкович и той удари стабилно рамо, а под коша Артеага и нашето момче Алек Браун също помогнаха, от 10-те му точки, 7 бяха в последните 3 минути и малко на мача, добра стрелба, ама още си е доста хилъвичак за тежко крило :roll: от Барса на ниво само Тома Йортел, ама с две много глупави грешки в последните минути и неспортсменки фал към тях. Саша "драфта" Татев с 8 точки, всичките до почивката, като по правило в края не го пускат :roll: Така непобедени остават само Реал, които играят довечера и Фуенлабрада, тия са ми доста непознати, ся погледнах там е Марко Попович Роланд Симтс от новата вълна Латвийци :roll: и Лука Рупник, всичко останало ми е мъгла
Image
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: Евробаскет

Post by Suomi »

Да отбележим отпадането на двата ни участника от Фиба Юрокъп. И докато Балкан с трудния жребий е очаквано, то Лукойл Академик се поизложиха. Макар румънците да излязоха много по-сериозен отбор от очакваното, все пак си е разочарование.
А Катая се класираха без проблеми напред. :shock: Значи можело и с доста по-скромни възможности.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: Евробаскет

Post by Suomi »

България-Финландия в момента. Но гостите са без Марканен и останалите без рзрешително Копонен и Салин. Така че предполагам ще ги излъжем.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: Евробаскет

Post by Suomi »

Да, ама те ни излъгаха. Нямахме противодействие на Уилсън, а Канерво от тройката почти не пропускаше. Иначе Мърфи беше много слаб, особено в защита. Одабаши с дебют и доста точки за малкото минутки.
Чехите, макар и безн ито една звезда разбиват без проблеми исландците. Така групата се завърза много.
Понеделник Исландия-България и Финландия-Чехия.
Post Reply