БГ баскет 2018-19

User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

БГ баскет 2018-19

Post by Suomi »

Да открием и тука нова тема за сезона.
Най-голямата изненада за мен, е че Берое взимат малкия Бачински и още едн американец Уайт от Джорджия Тех. Далин едва ли е толкова добър като брат си, по-нисък е, но все пак 213 см за у нас си е внушително. :roll:
Деугите отбори не ги знам какво са взели, от Плевен имаме кореспондент. :)
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2018-19

Post by Nickish »

От Плевен новините са ... чак не ми се вярва ;) Явно са намерили някой лев, сглобен е приличен отбор. Към момента :
- от миналата година остават Коце Коев и Ники Маринов
- връщат се последните читави ( като за БГ ) играчи, станали такива в Плевен - Цецо Острев и Тошко Тодоров.
- Идват Ники Върбанов и Р. Кочев ( от Троян е , ама най-много е играл в Балкан) и още едно момче Никола ... ммм забравих му фамилията, от Буба Баскет май ... Дано играе така, че да стане незабравим :)
- остават и 2-3 юноши. Те, както и миналата година, ще търкат пейката , но лошо няма - да се учат, пък все някоя минутка ще получат.
- засега няма информация за чужденци
САМО СПАРТАК !
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2018-19

Post by Nickish »

Ха, Денислав Вутев също идва. Въпреки, че стана баскетболист във Варна, мисля, че ще бъде приет като "наше момче" - роден е в Плевен, баща му Вальо беше дълги години център на "Спартак" .
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: БГ баскет 2018-19

Post by Suomi »

Еее, браво - събужда се баскета в Плевен. Време беше. :yes:
Какво става с Дунав? :roll:
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2018-19

Post by Nickish »

Стартирахме първенството с достойна загуба като гост на "Левски-Лукойл" . Интересно е било и при победата на Балкан в Пловдив с една точка. Неочаквано ( за мен) голяма победа на Академик Сф над Ямбол. С Ямбол ни е и следващата среща, през един кръг, че сега ще сме в почивка.
**********
А за "Дунав" - не знам, не откривам мъжки отбор и в А група . :roll:
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: БГ баскет 2018-19

Post by Suomi »

Nickish wrote: 08 Oct 2018 10:51 Стартирахме първенството с достойна загуба като гост на "Левски-Лукойл" . Интересно е било и при победата на Балкан в Пловдив с една точка. Неочаквано ( за мен) голяма победа на Академик Сф над Ямбол. С Ямбол ни е и следващата среща, през един кръг, че сега ще сме в почивка.
**********
А за "Дунав" - не знам, не откривам мъжки отбор и в А група . :roll:
Еми 11 тройки сте им набучили - не е зле. :roll: Все пак наиситна доста малка разлика, причините Тити или имате добър отбор. :)
---
И аз това гледах за Дунав че ги няма никъде - явно са свършили парите. :(
User avatar
DonBasilio
Posts: 8671
Joined: 30 Nov 2015 09:18

Re: БГ баскет 2018-19

Post by DonBasilio »

Nickish wrote: 29 Aug 2018 10:10 От Плевен новините са ... чак не ми се вярва ;) Явно са намерили някой лев, сглобен е приличен отбор. Към момента :
- от миналата година остават Коце Коев и Ники Маринов
- връщат се последните читави ( като за БГ ) играчи, станали такива в Плевен - Цецо Острев и Тошко Тодоров.
- Идват Ники Върбанов и Р. Кочев ( от Троян е , ама най-много е играл в Балкан) и още едно момче Никола ... ммм забравих му фамилията, от Буба Баскет май ... Дано играе така, че да стане незабравим :)
- остават и 2-3 юноши. Те, както и миналата година, ще търкат пейката , но лошо няма - да се учат, пък все някоя минутка ще получат.
- засега няма информация за чужденци
САМО СПАРТАК !
никиш, кой сега ст. треньор? едно време беше Ишо (Илия) от Ботевград. Тренирал съм малко с него
Image Image
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2018-19

Post by Nickish »

DonBasilio wrote: 08 Oct 2018 20:57
Nickish wrote: 29 Aug 2018 10:10 От Плевен новините са ... чак не ми се вярва ;) Явно са намерили някой лев, сглобен е приличен отбор. Към момента :
- от миналата година остават Коце Коев и Ники Маринов
- връщат се последните читави ( като за БГ ) играчи, станали такива в Плевен - Цецо Острев и Тошко Тодоров.
- Идват Ники Върбанов и Р. Кочев ( от Троян е , ама най-много е играл в Балкан) и още едно момче Никола ... ммм забравих му фамилията, от Буба Баскет май ... Дано играе така, че да стане незабравим :)
- остават и 2-3 юноши. Те, както и миналата година, ще търкат пейката , но лошо няма - да се учат, пък все някоя минутка ще получат.
- засега няма информация за чужденци
САМО СПАРТАК !
никиш, кой сега ст. треньор? едно време беше Ишо (Илия) от Ботевград. Тренирал съм малко с него
Сашо Дяковски е треньор последните 2 сезона. С Илийката не се получи - бяхме в поредната финансова криза, резултатите не бяха добри, накрая и него и доста от играчите ги прецакаха с по няколко заплати. По едно време ( още като играч ) в интервюта разправяше как Плевен го кефи и мисли да остане тук, ама след тези истории май е продал жилището и се е върнал в Ботевград.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: БГ баскет 2018-19

Post by Suomi »

Академик София с две победи!?! :shock:
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2018-19

Post by Nickish »

Първо домакинство - първа победа ! Ама след продължение, което май сами си докарахме ... Ямбол поведе за пръв път 2-3 мин. преди края. Както и да е, взехме мача. Ники Върбанов е във форма, което е супер. Тошко обаче не е и съответно нямаме равностойна смяна на петицата. Ники Маринов пък е голямо магаре понякога ... вкарва доста точки, ама колко пропуска ... И без някаква нужда - абе водиш с 8 , имаш още 13-14 секунди атака, нямаш човек под коша и бам .. опит за тройка от нищото ( повечето такива опити бяха неуспешни и малко се изнервихме на трибуните).
Кочев е добро попадение - здрав физически, не прави глупости.
За Ямбол Матушев вкара колкото сигурно никога не в вкарвал в официален мач, ама имал ден човека . Нигерийския им център ( национал бил) не е баш център, ами по-скоро тежко крило. Върбанов му показа доста от елементите на играта ;) Имат още двама чужденци, американеца Уилямс не успяхме да опазим, а Джурич не показа нищо за запомняне. Не знам защо не игра Говедаров.
САМО СПАРТАК !
Post Reply