08.11.2018 г. - Четвъртък

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
проф. Джорофф

Re: 08.11.2018 г. - Четвъртък

Post by проф. Джорофф » 09 Nov 2018 00:07

Наш' Динко вече знам как ще го кълна ако се наложи - да му сложат да работи с програмата на бай Лупи и лично той да го обслужва когато не му равни баланса. :lupi:

helic

Post by helic » 09 Nov 2018 00:08

проф. Джорофф wrote:
09 Nov 2018 00:07
Наш' Динко вече знам как ще го кълна ако се наложи - да му сложат да работи с програмата на бай Лупи и лично той да го обслужва когато не му равни баланса. :lupi:
и да му открие нова дейност във фирмата - дейността "използване на електроенергия" :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Лупи

Post by Лупи » 09 Nov 2018 00:09

helic wrote:
08 Nov 2018 23:35
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:31
helic wrote:
08 Nov 2018 23:04

от чисто семейна гледна точка да питам, разходите за билетчетата увеличават ли или намаляват печалбата и по коя сметка се отразяват в оборотната ведомост :)
Иначе това "ако в края на месеца си останал с 10 лева, значи си на печалба" ще си го запиша директно в книгата с Лупибисерите
Ако са само разходи без приходи - намаляват печалбата, или увеличават загубата. Но ако си купуваш билетчета от 2 лв в крайна сметка ще имаш по-голяма печалба (или по-малка загуба) отколкото ако си купуваш билетчета от 20 лв. Пробвай два месеца като не вярваш на математиката. :lol: Ще повярваш на точилката на маминка! :lol:
айде бавно да ми обясниш как само разходи без ПРИХОДИ ти НАМАЛЯВАТ ПЕЧАЛБАТА. Съществува ли печалба без приходи?
ЧуЙек, ти тотално, ама тотално си омотал понятията.
Способен си да тръгнеш да доказваш, че морето е жълто, само защото и жълтото и синьото са цветове :)
Ами сметни си елементарната формула Печалба=приходи-разходи и ще ти светне. Слагай си приходи, разходи, увеличавай, намалявай и следи как ще ти се изменя печалбата. Мисля че познаваш цифрите и основните математически операции.

Dinko

Post by Dinko » 09 Nov 2018 00:09

Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:52
Dinko wrote:
08 Nov 2018 23:20
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:13

Ти ще кажеш за спестената електроенергия. Аз ти говориш за спестените разходи за елекроенергия (измерени в лева, както забеляза по едно време), ма ти държиш за спестената енергия. Все в гъз!
Относно забележката: а един разход как се отразява на печалбата и или загубата? Още маааалко ти трябва! :lol:
каква е тая спестена електроенергия бе мой човек? ти ли я произвеждаш? ти ли я продаваш?! от какво си я спестил, налична ли ти е като материал, актив, ресурс? кАде е тая електроенергия дето си я СПЕСТИЛ?!
Спестявам РАЗХОДИ (лева, мъни, денги) за ЕЛЕКТРОЕНЕРГИЯ, понеже ползвам по-малко еленергия, следователно плащам по-малко за електроенергия! Динко, ти водиш ли някакво счетоводство или натискаш копчетата по някаква суперавтоматизирана счетоводна система и не знаеш на практика какво прави тя? :oops: Нещо като жена шофьор? ;)
Аз ти говориш за спестените разходи за елекроенергия (измерени в лева, както забеляза по едно време), ма ти държиш за спестената енергия.

Лупи,
разталкувай ми това твое изречение моля ти се: АЗ ТИ говориш - последно кой говори?!?

аз ти казах, че КРУШКАТА използва по-малко електроенергия. къде ги видя тия спестявания - не знам! че и аз съм ги бил говорил …

натискал съм копчета :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
не бе, попълвам мемориални ордери и счетоводни бележки от 60-те години.

абе бае Лупи,
на теб шефовете ти затова ли са те оставили сам в офисо - да пускаш крушките и да не им се мяркаш много много пред очите?
Image

helic

Post by helic » 09 Nov 2018 00:10

ей как не въртя и не сука тая вечер, то не бяха нови понятия, то не бяха негови собствени дефиниции, то не бяха сметки, сметчици, ведомости и статии :)
ТО НЕ БЯХА БИСЕРИ!

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

helic

Post by helic » 09 Nov 2018 00:12

Лупи wrote:
09 Nov 2018 00:09
helic wrote:
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:31

Ако са само разходи без приходи - намаляват печалбата, или увеличават загубата. Но ако си купуваш билетчета от 2 лв в крайна сметка ще имаш по-голяма печалба (или по-малка загуба) отколкото ако си купуваш билетчета от 20 лв. Пробвай два месеца като не вярваш на математиката. :lol: Ще повярваш на точилката на маминка! :lol:
айде бавно да ми обясниш как само разходи без ПРИХОДИ ти НАМАЛЯВАТ ПЕЧАЛБАТА. Съществува ли печалба без приходи?
ЧуЙек, ти тотално, ама тотално си омотал понятията.
Способен си да тръгнеш да доказваш, че морето е жълто, само защото и жълтото и синьото са цветове :)
Ами сметни си елементарната формула Печалба=приходи-разходи и ще ти светне. Слагай си приходи, разходи, увеличавай, намалявай и следи как ще ти се изменя печалбата. Мисля че познаваш цифрите и основните математически операции.
е как да си слагам приходи бе, като ти викам - ПРИХОДИ НЯМА. НЯМА. Отде да си ги сложа! Ти без кьорав лев приход излизал ли си на печалба за каквото и да е :), не ща да ми викаш, че като ми намалиш загубата излизам на печалба :), тия само пред баба Лупиета могат да вървят като номера :)

Лупи

Post by Лупи » 09 Nov 2018 00:14

Dinko wrote:
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:26
Dinko wrote:
08 Nov 2018 23:03
баце Лупи, приятелю,

ами ако тоя месец ти се случи така, че ИЗОБЩО, ама ИЗОБЩО не я включиш да свети тая енергоспестяваща крушка, то кажи ми приятелю, КАКВО ще отиде в 123?

че ти ще излезеш на БРУТАЛНА печалба така бе човек! :nargile:
Ако мога да произвеждам това което произвеждам без да я включвам, или ако мога да стоя на тъмно, естествено, че в края на периода ще съм на по-голяма печалба, отколкото ако свети. Ама още не са измислили такива неща, за жалост! :(
нали щеше да си на печалба КАТО СВЕТИ бе?! ептен вече се омота?!

а сега преизчисли печалбата ако свети цял месец нон стоп

хайде, по твоята формула: толкоз часа по толкоз печалба на час по толкоз дена равно на колко печалба …
Ще съм на печалба ако е необходимо нещо да свети и сложа да свети енергоспестяваща, а не обикновена. Стига се прави на Хлъц, не мож го стигна!

helic

Post by helic » 09 Nov 2018 00:15

Седи си у вас, клати си краката, слагай крушка след крушка енергоспестяваща, пък да видим колко време ще изкараш с тая намалена загуба :)

Dinko

Post by Dinko » 09 Nov 2018 00:16

Лупи wrote:
09 Nov 2018 00:04
Dinko wrote:
08 Nov 2018 23:30
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:04

Аха, почна извъртането. Но аз съм доволен и на това. Но все пак виж сметките ми (прословутата формула) и в тях ще намериш и разликата между цените на двата вида крушки. Въпреки по-високата си цена, заради по-дългия си живот (имат гаранция 2 или 3 години, обикновените гърмят на 2-и,3-я месец) и ги заменят ако изгорят по-рано, както и заради 5-6 пъти по-ниската си консумация през живота си, енергоспестяващата крушка има по-малко разходи (сметнати цена и консумация) от обикновената. Който не вярва -> формулата. Ако намери грешка - да заповяда. А по-малките разходи писах как се отразяват в елементарното определение за печалба. Ако пак се направиш, че не си вдянал, сори. Не ми се повтаря едно и също нещо. А и фактът, че упорито избягваш да дадеш отговор на въпроса ми за оборотката ясно сочи пълната ти безпомощност по въпроса, само заради ината си да признаеш очеизвадни неща. Твоя воля! Не ти е за пръв път и по първи въпрос. Свикнал съм.
почна пак да се въртиш като бясна мастия която си гони опашката … ;)

предния път пак така ми се изсули … 5 годин траяла, имала гаранция …

ама приятелю, и тогава те питах, и пак те питам - кажи ми ако я похабиш тая крушка без да ти я покрива гаранцията още на втория месец? тогава? как се развива уравнението ти с ПЕЧАЛБАТА?

и вземи да вденеш следното: КРАЙНИЯ РЕЗУЛТАТ отразява цялата дейност на фирмата, не само какво ти свети крушката. сега ако искаш напиши още по-дълъг чаршаф, началото на който си противоречи с края.

милото ми приятелче, оплело се е като пате в калчища :nargile:
Как да я похабя без да я покрива гаранцията? Ами ако не я похабя? Ами ако ти падне метеорит на главата кво правиш? Какви са тези измислени ако дето ми ги изтъквате, не знам. Ами ако обикновените крушки ти гърмят всеки ден? Ами ако й стане нещо метафизично на крушката ти и почне да гълта енергия като калорифер? Ех, счетоводителю, счетоводителю. Какво счетоводство водиш ти бе, човек? Сигурно към всяка сметка имаш и друга с едно "АКО" отпред.
Да крайният резултат отразява цялостната дейност на фирмата, а тази дейност се състои от конкретни дейности, една от които е използването на еленергия. При постоянни други приходи и разходи намалението или увеличението на този разход за еленергия оказва влияние на печалбата, съответно загубата на цялостната дейност, защото тя е математически сбор от тези конкретни дейности. Абе с каква математика работите вие бе? Едно време имахме виц в МЕИ-то (не знам дали го има в книжката на Хлъц) че петокурсниците казват като ги запитат 2+2 колко е че си има таблици. Сегашните счетоводители сигурно казват, че си има автоматизирани счетоводни системи май.
ти у МЕИ-то ли учи счетоводство, печалби и загуби бе!?

абе приятелю, що не казваш тия работи по-рано, ами 60 страници се гърчиш като глист на буца?!

нали знаеш оня такъв като теб от меи-то дето се преквалифицирал в семинарията, като го питали какво е Божията сила?
отговорил: Божията сила е равна на Божията маса по Божието ускорение

та и ти тъй: Печалбата от крушката е равна на еди си колко часа по еди и колко печалба на час, за година еди си колко лева.
Image

Dinko

Post by Dinko » 09 Nov 2018 00:18

Лупи wrote:
09 Nov 2018 00:14
Dinko wrote:
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:26

Ако мога да произвеждам това което произвеждам без да я включвам, или ако мога да стоя на тъмно, естествено, че в края на периода ще съм на по-голяма печалба, отколкото ако свети. Ама още не са измислили такива неща, за жалост! :(
нали щеше да си на печалба КАТО СВЕТИ бе?! ептен вече се омота?!

а сега преизчисли печалбата ако свети цял месец нон стоп

хайде, по твоята формула: толкоз часа по толкоз печалба на час по толкоз дена равно на колко печалба …
Ще съм на печалба ако е необходимо нещо да свети и сложа да свети енергоспестяваща, а не обикновена. Стига се прави на Хлъц, не мож го стигна!
тоест ако сложиш обикновена ще си на ЗАГУБА :cancan: :cancan:
Image

Post Reply