08.11.2018 г. - Четвъртък

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
helic

Re: 08.11.2018 г. - Четвъртък

Post by helic » 09 Nov 2018 00:20

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

helic

Post by helic » 09 Nov 2018 00:22

Тъй си и знаех аз - необходимо и достатъчно условие, за да си на печалба, е да си сложиш енергоспестявящи крушки :mrgreen:
Човек като го слуша Лупенко и ще си помисли, че това със счетоводния софтуер му е само хоби, а иначе всъщност е продавач на енергоспестяващи крушки :)

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

helic

Post by helic » 09 Nov 2018 00:23

надявам се, драги ми Лупи, не вярваш в оная приказка, че може да се забогатее като спестяваш от закуски. А?

Лупи

Post by Лупи » 09 Nov 2018 00:29

проф. Джорофф wrote:
08 Nov 2018 23:41
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:37
проф. Джорофф wrote:
08 Nov 2018 23:09

Защото, мой човек, в днешно време няма да намериш счетоводител, който да ти говори в тия сметки, повярвай ми. :) Освен може би някакви апокрифни счетита на 60+, за които дебит/кредит --> салдо е вся и всьо.
Не знам. За вас младите суперсчетоводители сигурно основните счетоводни понятия са хобит и ква змия беше там. :oops: Пък аз като гледам в загубените държавни счетоводни стандарти все още има сметки, дебит, кредит и салда. И печалбата се измерва в разликата между приходите и разходите, не е като при хобитите да вадят от ръкавите си кредитите или какви са им там платежните единици. :lol:
Аз не съм счетоводител бе. :shock: Само работя с такива и от доста години се занимавам със системи, които освен всичко останало автоматизират и счетоводната отчетност. В днешно време счетоводителите се интересуват от съвсем други неща - кост центрове, бюджетиране, EDI интерфейси и какво ли още не.

Ти като ми заговориш за тия сметки и ме връщаш 20 години назад - във времето на Ajur-L 3.0 и деноминацията. :rockon:
Точно това ти казвам. Тези за които ми пишеш не са счетоводители, а оператори. Те не знаят какво правят модерните ти системи. Но за твоя жалост, от стотиците хиляди фирми десетки могат да си позволят такива системи. Масово фирмите работят със счетоводители които работят с програми като Ажура. Те си въвеждат операциите сметка по сметка, знаят си коя сметка какво означава, в кои случаи се дебитира и кредитира, настройват си сметкоплани, баланси, ОПР-та и още куп счетоводни стандарти, които им искат после заверяващите. Точно такива програми се използват от добрите счетоводители, защото те могат да пускат каквито сметнат за необходими операции, да скатаят нещо, да пипнат тук-там за да плати бедната мутра по-малко данъци, с една дума - те да водят счетоводството, не машината, на която като й посочиш фактурата и да ти осчетоводява до печалбата. Знам, че искаше да се изтъкнеш, че работиш със суперсистеми от по десетки хиляди евро, но трябва да се съобразиш, че не всички са нарциси.

Лупи

Post by Лупи » 09 Nov 2018 00:31

helic wrote:
08 Nov 2018 23:42
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:39
helic wrote:
08 Nov 2018 23:11

Що, тия десет лева в края къде отиват? началното ти салдо не е ли равно на крайното от предния месец :)
ааа сетих се, билетчетата............... :245:
Където отива бюджетния излишък в края на годината. :oops: Да си чул да се прехвърля салдо в следващата година? ;)
бюджетен излишък :) :) :), не ти стигат другите омотани понятия, ми се и тука буташ :)
Пробвах. Може пък И ЗА бюджетния излишък ДА НЕ МИ КАЖЕТЕ НИЩО! :mrgreen:

helic

Post by helic » 09 Nov 2018 00:36

да пипнели, та мутрата да можел да плати по-малко данъци :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
днес дорогой си като ферма за култивирани перли :)

helic

Post by helic » 09 Nov 2018 00:36

избери си тема за утре, пусни я и давай да си лягаме вече :)

проф. Джорофф

Post by проф. Джорофф » 09 Nov 2018 00:37

Лупи wrote:
09 Nov 2018 00:29
проф. Джорофф wrote:
08 Nov 2018 23:41
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:37

Не знам. За вас младите суперсчетоводители сигурно основните счетоводни понятия са хобит и ква змия беше там. :oops: Пък аз като гледам в загубените държавни счетоводни стандарти все още има сметки, дебит, кредит и салда. И печалбата се измерва в разликата между приходите и разходите, не е като при хобитите да вадят от ръкавите си кредитите или какви са им там платежните единици. :lol:
Аз не съм счетоводител бе. :shock: Само работя с такива и от доста години се занимавам със системи, които освен всичко останало автоматизират и счетоводната отчетност. В днешно време счетоводителите се интересуват от съвсем други неща - кост центрове, бюджетиране, EDI интерфейси и какво ли още не.

Ти като ми заговориш за тия сметки и ме връщаш 20 години назад - във времето на Ajur-L 3.0 и деноминацията. :rockon:
Точно това ти казвам. Тези за които ми пишеш не са счетоводители, а оператори. Те не знаят какво правят модерните ти системи. Но за твоя жалост, от стотиците хиляди фирми десетки могат да си позволят такива системи. Масово фирмите работят със счетоводители които работят с програми като Ажура. Те си въвеждат операциите сметка по сметка, знаят си коя сметка какво означава, в кои случаи се дебитира и кредитира, настройват си сметкоплани, баланси, ОПР-та и още куп счетоводни стандарти, които им искат после заверяващите. Точно такива програми се използват от добрите счетоводители, защото те могат да пускат каквито сметнат за необходими операции, да скатаят нещо, да пипнат тук-там за да плати бедната мутра по-малко данъци, с една дума - те да водят счетоводството, не машината, на която като й посочиш фактурата и да ти осчетоводява до печалбата. Знам, че искаше да се изтъкнеш, че работиш със суперсистеми от по десетки хиляди евро, но трябва да се съобразиш, че не всички са нарциси.

Да, Лупи, не са - не са като твоите кикимори като замаяни да набиват операции. :)

Ти можеш да ми обясниш ако искаш как някоя от твоите факирки прави да речем инвойс контрол на няколко хиляди фактури на месец. На ръка. :gacho:

Добрия счетоводител си прави счетоводната политика, има си template-и за различните документи, фактурите и банковите му извлечения му идват по електронен път и не си губи времето на "чука" операции, защото времето му е прекалено ценно. :nargile: Ама това по мухлясалите ви соц разбирания на дъртаци като теб не е работа - работа е да се набива там нещо, да се симулира дейност, пък дали е ефективна...

Лупи

Post by Лупи » 09 Nov 2018 00:39

Dinko wrote:
08 Nov 2018 23:45
Лупи wrote:
08 Nov 2018 23:23
Dinko wrote:
08 Nov 2018 23:02

вече ти казах, че за твоята схема с крушката ти трябва сметка за приходи от електроенергия, а не само да си играеш с разходите.

в 123 отива резултата от цялата ти дейност, от крушката имаш само разходи.
сега ако искаш пак преосмисли нещата и ми отговори:

схвана ли, че енергоспествящата крушка ползва по-малко електроенергия докато работи, а не носи печалба?!
Динко, ама ти наистина ли? :shock: :shock: :shock:
По твоята логика намаляването на разходите не води до увеличаване на печалбата така ли? :shock: СЕРИОЗНО ЛИ ГО КАЗВАШ? :shock:
Резултатът от цялата дейност нали се състои от разликата между приходите и разходите? Значи ако намалиш разхода, това не се отразява на печалбата, така ли? :shock:
Приятелю, недей така. Не ми разваляй впечатленията ми за теб! Моля те!
приятелю,
не така с номенклатурните ти похвати ;)

Крайният резултат е или печалба или загуба, но дали е печалба (положителен), ще зависи от това какви приходи имаш. от енергоспестяващата крушка НЯМАШ ПРИХОДИ, имаш само РАЗХОДИ.
затова ти казах, че за твоята схема (печалба от енергоспестяващата крушка) ти трябва сметка от 70-та група. последваха едни усуквания за спестена елетроенергия и там какво още беше.

виж ся, аз не съм ти крив, че трудно вдяваш и постоянно се усукваш и изсулваш от темата. минаваш вече от тема в тема като цветарка от маса на маса.
Динко, пишеш ми тези неща, защото и понятие си нямаш какво съм писал, просто защото не си чел. Айде направи си труда да прочетеш двата трактата и ще разбереш, че съм ти посочил и сметката от група 70, която се дебитира с повечето или по-малки разходи, включващи и повечето и по-малко разходи и за еленергия, и как това се отразява на печалбата. Ако наистина държиш, че си добър счетоводител, а не оператор на модерна система, прочети, осмисли (няма да ти е трудно, защото е елементарно) и ако намериш някакъв пропуск или грешка в писанията ми, свирни. Ще я обсъдим.
И за енти път ти повтарям, че печалбата зависи както от големината на приходите, така и от размера на разходите. Ако не го възприемаш като счетоводител, можеш да го проиграеш като оператор. Спирам да се занимавам с глупостите ви, защото няма полза. Инатът ви е магарешки.

проф. Джорофф

Post by проф. Джорофф » 09 Nov 2018 00:40

Добрите счетоводители ползвали такива софтуери за да могат да пипат - малиииииии. :ugly004: :ugly004: :ugly004: :ugly004:

Чичи, чичи - стискай палци да са живи и здрави, да са все така мързеливи, че да има кой да ви ползва продукта докато добуташ до пенсия, че сблъсък с реалностите хич няма да ти се отрази добре, ама никак. :nargile:

Post Reply