22-23.12.2018

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
norm

Re: 22-23.12.2018

Post by norm » 24 Dec 2018 17:29

RONALDINHO GAUCHO wrote:
24 Dec 2018 17:16
Тази нощ сигур ще сънувам Грипени :)
Румене, ти ли си, бе? :mrgreen:
"Morning, everybody!"
"Beer, Mr. Peterson?"
"Little early in the day isn't it, Woody?"
"Little early for a beer?"
"No, for stupid questions."

RONALDINHO GAUCHO

Post by RONALDINHO GAUCHO » 24 Dec 2018 17:38

norm wrote:
24 Dec 2018 17:29
RONALDINHO GAUCHO wrote:
чЕкай малко, тъкмо пикая във фонтана :twisted:

Dinko

Post by Dinko » 24 Dec 2018 17:46

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image Image

Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо » 24 Dec 2018 17:48

:mrgreen:
RONALDINHO GAUCHO wrote:
24 Dec 2018 17:38
norm wrote:
24 Dec 2018 17:29
RONALDINHO GAUCHO wrote:
чЕкай малко, тъкмо пикая във фонтана :twisted:
:mrgreen: :mrgreen:
Само ЦСКА, црвено вино и млади невести!

Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо » 24 Dec 2018 17:49

Весели празници Пичове и ... . :cheers:
Само ЦСКА, црвено вино и млади невести!

VIKING

Post by VIKING » 24 Dec 2018 18:01

https://m.dir.bg/dnes/politika/salivan- ... tok-i-f-16

Не че ще бъде прочетено от чугуна но все пак от сайта на тяхната партия държан от жената на станишко мишко :ugly004: може и да го прочете...но като гледам тъпота му да пише във вчерашната тема :headbang:
Image

Лупи

Post by Лупи » 24 Dec 2018 19:16

Dinko wrote:
24 Dec 2018 16:32
Лупи wrote:
24 Dec 2018 16:18
Dinko wrote:
24 Dec 2018 15:48

нали това ти казвам - още не са ви разпространили опорките, и не знаете какво да пропагандирате ;)
едните намилат за 40-годишни таралясници, другите че още нямало такива произведени.

сее се пропаганда, ама още не пеете в един глас, няма синхрон нещо … сигурно в Центъра нещо почивен ден е имало ;) 8-) :mrgreen:

за нерде-тата: нерде доказал се боен самолет с много успешни модификации зад гърба си, много боен опит и гарантирана история, нерде швеЦкия самольот, с никакъв боен опит и с капацитет на учебно - тренировъчен самолет, или за втори или трети лек боен самолет в едни национални ВВС
Пак не си прочел, Динко. ;)
Повтарям: 40-годишните таралясници бяха португалска оферта от първия конкурс. Новите ефки са нов модел Ф16 от САЩ във втория конкурс. Дотук ясно ли е или пак да повторя?
Що се отнася до хилядолетния сокол: Ф16 са доказани, но модификацията за нас е още на хартия (извинете). Дали въобще ще се произведат, кога ще се произведат и колко ще са ефективни е Божа работа. Все едно да кажеш Мерцедес е супер доказала се кола и да си вземеш мерцедес серия А, преди да се знаеше какви таралясници са. Пак ясно ли ти е дотук?
На нас не ни трябва самолет, дето ще води бойни действия, а самолет за охрана на въздушното ни пространство. Щото с 8 самолета знаеш ли колко ще ни забележат в една война? Все едно да търсиш пъдар за бостаните и да назначиш пенсиониран тюлен или някой, който се кани да завърши военно училище и да му плащаш и пагоните. Айде сега пак чакам дежурните ти нищонеказващи мисли. :mrgreen:
много добре разбра, че имам предвид разнобоя между теб и другите мурзилки из нета, че още не са ви стиковали опорките, и се чудите каква пропаганда да сеете.
усърдието ви е впечатляващо, но още нямате единни опорки и пеете нестройно ;)

Ф-16 е доказан самолет с доказани успешни модификации, доказан работещ модел - версията, която избираме ние е последното им постижение за тоя модел.

честно да ти кажа, вземате да ставате направо за смях - до оня ден ревяхте, че сме щели да купуваме втора ръка самолети Ф-16, щото били стари, а трябвало да купуваме НОВИ. сега хората ни предлагат последната версия на модела, ама пак осирате ефира с мрънканици - не били доказани. :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
компанията ни дава последната си разработка, ама за мурзилките пак няма угодия! йок, дай да изберем швеЦкото недоносче, дето го правят с лицензи на същите тия кравари, дето толкоз ги оплювате.

и аман от малоумните ти примери! аман! значи излез на улицата и направи една анкета сред първите който срещнеш, питай ги какво предпочитат: "най-новия модел на Мерцедес или евтино Клио, модел отпреди 10 години?" ... и после ела да ни кажеш какво са ти отговорили хората. ДОТУК ЯСНО ЛИ ТИ Е?

едно през друго пишеш за все едно, все едно - само до тъпи сравнения го докарваш, кофти е без опорки, а? :mrgreen:

дали ще имаме 8 самолета е важно! щото може и да сме БЕЗ 8 самолета.
ама какво да ти се обяснява - не приемаш нищо, което не е по опорките ти. и хибридните ти настройки 8-)
Приятелю, имам чувството че се превръщаш в лецко! Не четеш, само въртиш плочата. Потретям ти, приятелю: 40-годишните таралясници бяха португалска оферта от първия конкурс. Новите ефки са нов модел Ф16 от САЩ във втория конкурс.
Какво пишат другите в нета, не ме интересува. Аз пиша това, което знам и мисля.
Що се отнася до реването: Явно съвсем не си наясно за какво рева. Но то е нормално, като само си въртиш плочата без да прочетеш какво пиша. Да, до оня ден ревях, че ще купуваме стари таралясници. Но сега не рева, че ще купуваме нови ефки. Рева, че ни вземат за канарчета, както с ядрения реактор на Козлодуй. Рева, че ни вземат за канарчета като обявяват, че ще правят конкурс, обявяват условия за конкурса, обявяват, че ще изберат най-добрата и изгодна оферта. А веднага серат на условията си. Ами като нямаш намерение да ги спазваш, защо ги поставяш? За да кажат после - проведохме конкурс по всички правила. А се избира оферта, която противоречи на повече от половината от условията, която сами сме поставили. И се пренебрегва оферта, която отговаря на всичките. И се действа пак по същия стар съветски метод: Идва голямата клечка от страната-голям брат и казва: Вие, аборигени, не ме интересува какво мислите и какво искате. Аз казвам, че ще изберете мен! И нашите козируват и изпълняват. Няма значение, че представителя на фирмата, отговаряща на всички условия по конкурса ясно казва, че конкурса става фалшив, че се избира не най-конкурентното предложение, а това, което не отговаря на повече от половината ни собствени условия. Рева, защото ставаме за смях пред Европа, а шведите ще ни ебат майката в рамките на ЕС защото им нанасяме лична обида, като ги правим и тях на канарчета.
Ако на тебе, приятелю, ти е безразлично това да те вземат за канарче, на мен не ми е безразлично. Затова рева. И не по мурзилски, защото не става въпрос за нищо руско, а за европейска страна, с която искаме да сме в един съюз.
Повтарям ти пак: Щом този самолет им "харесва" толкова, айде да не правим циркове с конкурси, условия и т.н. защото ставаме за смях и подигравка. А и се подиграваме с европейска страна. Да бяха казали: ефките са най-добрите, няма да правим конкурс, ще купуваме нови и модерни ефки. Това е!
А не да се гаврят с нас, а и с европейците. Пък ще видим дали няма да стане като с чудния ядрен реактор, който искаха да платим, преди още да знаят могат ли да го направят. Че на Баце му стана неудобно от предложението за туземците.
Айде сега дай пак за опорките и разнобоя сред мурзилките.

Лупи

Post by Лупи » 24 Dec 2018 19:22

Гледам в няколко поста отчето се мъчи да ми каже нещо, ама излиза само едно пиянско "Ти мен уважаашлимъ?"
Кво да прави човека, толкова му е речника. Ако не наблегне на "комунист", "подчовек", "умри", "да ти еба майката" и тем подобни интелигентни изрази, просто друго не може да роди...

Лупи

Post by Лупи » 24 Dec 2018 19:56

Dinko wrote:
24 Dec 2018 16:53
проф. Джорофф wrote:
24 Dec 2018 16:42
Dinko wrote:
24 Dec 2018 16:38

да, точно така си е в офертата.
купуваш самолет, оборудване, въоръжение, наземна апаратура, обучение на персонал ...

и на същото мнение съм за грипена, даже го писах на предната страница - става за 3 или 4-ти вид самолет в едни национални ВВС или като учебно-тренировъчен.

Чехия и Унгария са с него да отбият номера, да си подържат нещо като ВВС - те са си вътрешноконтинентални държави със сигурни граници, щото граничат с нормални държави (почти де, Унгария все пак има малко граница с Сърбия). ние не сме така, и граничим със съвсем други държави.
Ама не те ли кефи тази опорка: на нас ни трябват само да облитаме небето, така или иначе, който ни нападне ще ни прегази със и без 8 самолета.

Балъци са били ония момчета като Списаревски през 43-та: кво им е трябвало изобщо да се вдигат е небето като така или иначе ще ги прегазят. :roll:
това което леят мурзилките тия дни из нета е много показателно за националната им принадлежност и чии интереси бранят.
конкурса е назначен, за да се избере нов тип боен самолет за нашите ВВС. търси се нов самолет, които да ни е на въоръжение поне 30 години.
дават ни 4 избора, двата отпадат по обясними причини - единия втора ръка стар модел, а другия Ф-18 (който е най-добрия от 4-те предложения) е с непълна оферта.
остават Ф-16, който е многофункционален самолет и швеЦко недоносче, патрулен самолет за Еър полисинг, правено по лицензи на същите тия Кравари, като модела който ни предлагат е стар!!! Норм вече го писа.

Ф-16 е с 12 000 летателни часа ресурс, това е 40 години служба!
Грипена я го подържат, я не. ако им продължат лицензите, ще го обслужват, ако не - ще се ослушват.
Конкурсът въобще не е за боен самолет за нашата армия. Конкурсът е за:
1. Да охранява въздушното ни пространство (еърполисинг по модернему)
2. Да се обучават и поддържа бойна готовност на няколко десетки наши пилоти (тренировъчен по модернему)
3. Да се изхарчат някакви пари за да докажем, че правим нещо по отношение на изискването на нато за 2-та процента военни разходи.
4.Да се прилапат едни комисионни.
5. Да докажем кучешка вярност пред бащицата.

С 8 или без 8 самолета, нашата авиация е небоеспособна в една война. Бълнуванията на професора за Списаревски нямат нищо общо със сегашното положение - тогава сме имали далеч повече от 8 бойни самолета.
Приятелю, ако се купува боен самолет се купуват десетки и стотици такива. И не за 30, а за повече години. Бойна авиация от 8 самолета не знам коя държава има. Що се отнася до Чехия и Унгария, ние не сме по-малко заобиколени от съюзници - и Турция, и Гърция и Румъния. Другите ни съседи и селскостопански самолети нямат. Ако някой се надява, че тези 8 самолета ще ни защитят от руска агресия може да ходи да се прегледа знае на кой километър

злобомир

Post by злобомир » 24 Dec 2018 20:26

Бъдни вечер, на сватята големият зет има РД, той седнал монографии за грипени да пише :ugly004: :ugly004: :ugly004:
Ебати говедото просто :gacho:
Image

Post Reply