13 септември 2019 - Петък

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
helic

Re: 13 септември 2019 - Петък

Post by helic » 13 Sep 2019 22:56

Dinko wrote:
13 Sep 2019 22:53
helic wrote:
13 Sep 2019 22:44
Dinko wrote:
13 Sep 2019 22:39

Даммммм ....
Хаос му е на федя в главата - факт!!!

Вие скъпи пощенци
, като ви сътвориха през 1944 бяхте ОФ! Отечественофронтовци.

... тия бяха на власт тогава. А вие, както е добре известно сте к***и на всяка власт :cancan:
Така е - сътворили са ви комунисти, резонно сте комунистическото отборче. Не виждам защо все подскачате като ощипани като ви го кажем.
И тъй както комунизма отече в канала, така и вашето отборче подир него. :rockon:
АС-23 ти казвам и те оставям да мислиш по темата

Може и Базилио да викнеш да ти прави компания :cancan:
Литекс ти казвам и това е достатъчно по темата без да се налага да споменаваме Чавдар :gacho:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

DonBasilio

Post by DonBasilio » 13 Sep 2019 23:08

Без да съм чел какво е написал Динко и Лупи, от сега казвам, АС-23 няма нищо общо с комунистическото изчадие!
Самите създатели изказваха и държаха на тази теза 45 години!

Дядо ми от капитан в Царската армия с казарми на днешното НДК е забит в едно врачанско село след 1945 г, а брат му в Белене. та нещата имаха такава приемственост. Нещо подобно на Литекс -> цесека!
Лупи може да напише роман, файлетон, но хората помнят и знаят!
ImageImage

Dinko

Post by Dinko » 13 Sep 2019 23:20

Мислете скъпи пощенци, мислете! :nargile:
Image Image

Dinko

Post by Dinko » 13 Sep 2019 23:23

DonBasilio wrote:
13 Sep 2019 23:08
Без да съм чел какво е написал Динко и Лупи, от сега казвам, АС-23 няма нищо общо с комунистическото изчадие!
Самите създатели изказваха и държаха на тази теза 45 години!

Дядо ми от капитан в Царската армия с казарми на днешното НДК е забит в едно врачанско село след 1945 г, а брат му в Белене. та нещата имаха такава приемственост. Нещо подобно на Литекс -> цесека!
Лупи може да напише роман, файлетон, но хората помнят и знаят!
Репресиите извършвани от вашите бащи основатели си ги обсъждай с Хелика :ugly004:
Image Image

Лупи

Post by Лупи » 13 Sep 2019 23:55

helic wrote:
13 Sep 2019 22:24
В социалистическа държава на власт били социалисти :cancan:
А в капиталистическа на власт са капиталисти :rockon: :rockon: :rockon:
Молодец :korbata:
helic wrote:
13 Sep 2019 22:29
И социалист и комунист били еквивалентни понятия :cancan: :cancan:
Разбира се това можеш да го кажеш на членовете на френската социалистическа партия, или на тия на шведската, испанската и т.н.
Като ти разправям, че в главата ти е каша откъм понятия :gacho: , ти ми се дръвчиш тука.
Ама си забавен :cancan:
Хелик, не мога да разбера силното ти мазохистично желание да си тресеш главата в гредата, използвайки способи, недопустими даже за берач на памук на 7 години.
Уважаеми неадекватен Хелик,
Не умееш даже и да се правиш на хахо, ставаш смешен с евтините си начини да търсиш под вола теле.
Първо, Хелик, говорим за България и бившите социалистически страни. Там партиите се казваха комунистически, всичките, но строят беше социалистически. Попитах те за разликата между социализъм и комунизъм, както я представяха нашите комунистически партии. Сигурно не си я научил в памуковите полета. Почети, ще я научиш, ама доста изречения са. Та говорим за бившите социалистически страни. Те и западняците наричаха СССР комунистическа държава, пък тя се казваше социалистическа. Сигурно и те са бъркали двете понятия като мен, а? Тогава управляващите се самонаричаха комунисти. Но нито една държава не стигна до комунизма. По-простичко пак като за теб. Този, който завърши средно образование се нарича разговорно да кажем среднист. Ако запише висше, ще се нарича студент, защото учи висше. Той е част от учреждение, наречено ВУЗ. Да обаче прекъсне. Та как ще го наричаш - студент, висшист или среднист в даден момент от развитието? Защото докато си бил във ВУЗа си се наричал студент, ама си оставаш среднист. Студентът на практика си е среднист. Комунистите говореха за социалистически спорт, не за комунистически - питай дядо си. По време на митингите (ако ти е останало време от бране на памук да ги посетиш) се използваха и двете понятия. Защото се водеха комунисти, но ръководената от тях държава не беше комунистическа. Социализма е първата фаза на комунизма, доколкото си спомням, от глупостите, които бяха измислили комунягите, за да оправдаят, че не става това, което обещаваха. Имаше някакви глупости като РСО (развито социалистическо общество) и т.н. Затова се казваха и комунисти, защото представяха социализма като фаза от комунизма. (за разлика от френските, шведски и т.н. социалисти, които мазно намесваш). Наистина нещо като студент във ВУЗ и прекъсване. Не можеш да искаш да ти казват космонавт, без да си излетял, а само си се въртял в симулатора. Та затова по митингите ги наричаха и социалисти и комунисти. Сега това омешване стана още по-голямо. В парламента БСП ги наричат комунисти. Освен това сигурно си чувал за социалистическия интернационал. Там членуваха и партии, наричащи се социалистически и такива, наричащи се комунистически. Та с две думи - в държавите, минали през социализма (не комунизма) двете понятия комунисти и социалисти се припокриват, и това припокриване придоби гражданственост по митинги и в разговорния език.
Ако бяхме говорили за Франция, Швеция или Испания, там партиите са социалистически и нямат нищо общо с комунизма, така както го представяха нашите соц.ръководители, наричащи се комунисти.
Та това ли е проблемът в спора - социалисти или комунисти? Поредното извъртане и търсене под вола теле.
Смешен си, Хелик!

Лупи

Post by Лупи » 14 Sep 2019 00:04

helic wrote:
13 Sep 2019 22:34
Аз под футболен отбор разбирам отбор, изявяващ се в държавното първенств
Трепач си Лупенко :rockon:
Я кажи според тебе във футболното първенство на България през 1943 колко отбора, са участвали според твоите критерии :rockon:
Не знам, ти ще кажеш! Сигурно си чел някоя книга по въпроса и си спец. ;) Ама тъй като гледам в момента в Англия има повече дивизии (и то с двойно повече отбори в тях) отколкото ние отбори. И като разгледам който и да е от отборите им почти не срещам създаден след 1900 година. Ама те сигурно нашите КОМУНИСТИ са закрили и унищожили пълчищата наши суперотбори към девети септември. ;)
Дядо ти има ли списък на множеството отбори в България по онова време, подписан от спортния ни министър, който естествено му е бил личен приятел :245:

Лупи

Post by Лупи » 14 Sep 2019 00:07

helic wrote:
13 Sep 2019 22:46
И понеже държавата беше Народна Република България по логиката лупиева управляващите са били народняци :ugly004: :ugly004: от народната републиканска партия :rockon: .
Аз за народна или републиканска идеология не съм чувал, ама оценявам опита ти да кажеш нещо, че да се пишеш оригинален :lol:

helic

Post by helic » 14 Sep 2019 00:13

Лупи wrote:
14 Sep 2019 00:07
helic wrote:
13 Sep 2019 22:46
И понеже държавата беше Народна Република България по логиката лупиева управляващите са били народняци :ugly004: :ugly004: от народната републиканска партия :rockon: .
Аз за народна или републиканска идеология не съм чувал, ама оценявам опита ти да кажеш нещо, че да се пишеш оригинален :lol:
Не знам какво си чувал, но ти намеси СССР като пример как се били наричали ;)
Много голяма понятийна каша ти е в главата ;)
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Лупи

Post by Лупи » 14 Sep 2019 00:17

DonBasilio wrote:
13 Sep 2019 22:50
Лупи, най-обичам да водя диалог с хора, които знаят, че не са прави, но от инат са готови на всичко!
Да кажат на черното бяло!
Не съм чел какво си писал, но да започнем от някъде.
От къде произлиза цесека и кой, къде предлага символа на комунизма да се казва цесека като цесека москва? знаеш ли? :cancan:
Ще ти отговоря веднага. ЦСКА означава Централен Спортен Клуб на Армията. Ако в това има нещо социалистическо, светни ме. И това, че го има в СССР, не означава, че само ЦСКА е социалистически отбор в България. Защото и Динамо го има в СССР, както вече писах, ама ти не си чел. Така спорите вие - давай с опорките, без да четеш. Не те знам как се казваш, но ако името ти го е имало и в СССР, значи си комунист по вашата логика.
За черното и бялото. Нека да започнем по-отрано, а? Какво става на 20.10.1944 г? По чий образец ставате държавен отбор на хранилка към пощите. Ама няма да го прочетеш и това, нали? ;) Сигурно по западен образец, а? То на запад се води война по това време, пък вие вече сте наредени на държавната трапеза, ама това не е вярно - казвам го от инат. :245:

Лупи

Post by Лупи » 14 Sep 2019 00:18

И още нещо, Доне. ЦСКА не е създаден под това име - сменя наколко имена, които ги няма в СССР.

Post Reply