TUESDAY APRIL 17 2018 - THE TIMES: "MAY DEFENDS AIR STRIKES AGAINST ASAD"

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
Dinko

Re: TUESDAY APRIL 17 2018 - THE TIMES: "MAY DEFENDS AIR STRIKES AGAINST ASAD"

Post by Dinko » 17 Apr 2018 18:15

scorpion wrote:
Макрон отряза Западните Балкани и се обяви за нов европроект
Макарон по този начин не тегли ли боц на Боце :roll: Или бъркам :roll:
Западните Балкани ще влезнат в ЕС на куково лято или поне не в тоя живот :)
Image

helic

Post by helic » 17 Apr 2018 18:21

Лупи wrote:
helic wrote:
Лупи wrote: Не съм аз този който изкривява думите! Напротив - подчертал съм ти кой си прави зехтинови изводи. Що се отнася до самодейностите по училищата - да и тогава имаше самодейности. Така например аз съм учил студена обработка на металите в 11 клас, други учеха шофиране и двигатели, трети след осми клас учеха шев и кройка, четвърти в първи клас са ходили на бригада за памук, за разлика от теб съм учил английски и руски в 4 клас и т.н. Всичко това описано ли е в държавно-образователните планове от онова време? Или ме лъжеш за памука, или не си чувал за другите неща. Да си чувал и за сендовчета, за тръгване от 6 годишни на училище и т.н. Всичко ли е описано в държавните-образователни планове от онова време, а 4-то поколение педагозе? :oops:
Сега не учат английския с букви и писане на думи в детските градини, просто защото официално още не са грамотни. Показват им картинки и ги карат да заизостяват ейпъл, тейбъл, уиндоу, кет, дог и т.н. Това не е учене на английски, а подготовка за учене на езика. Аз ти говоря за официално изучаване на езика в ученическа възраст, не за майчини вълнения!
Айде лека, и без това няма да схванеш нищо. Станаха много изреченията! :lol:
Аз изчезвам, време е за игри на мишките! :lol:
всичко драги, всичко е описано в плановете
А това дето го описваш не е самодейност, другояче се наричаше :), викаха му УПК. Имаше и задължителен предмет "устройство на автомобила" - мога и да ти пратя учебник по това. Бе задължителен предмет за изучаване в гимназиите.
Викали са му УПК на мук! УПК-тата излязоха после. Аз съм завършил обикновена гимназия. И ти казвам, че се учеха различни специалности. Не ти знам учебно-образователния план, но такъв предмет "устройство на автомобила" не съм учил нито аз, нито тези които познавам по-малки или по-големи. Може да е била самодейност на твоето училище, а? ;)
Наистина изчезвам, не ме занимавай повече с глупости. Вярвай си на шкурещите, чети УНИАН и търси правописни грешки у необразованите социалистически чада! :lol:
За последно - лека!
УПК-то е в плана от 1979та, Устройство на автомобила от 1981ва
даже ако трябва да съм съвсем точен, първия набор на УПК-тата май е 1966ти
преди УПК-то, са му викали просто трудово обучение и не са го отделяли в една отделна година за обикновените гимназии.
Last edited by helic on 17 Apr 2018 18:30, edited 1 time in total.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

RONALDINHO GAUCHO

Post by RONALDINHO GAUCHO » 17 Apr 2018 18:30

Веселба е имало тук :dancing:

helic

Post by helic » 17 Apr 2018 18:39

Dinko wrote:
scorpion wrote:
Макрон отряза Западните Балкани и се обяви за нов европроект
да, ама оня пияндурник и клоун Юнкер са го пратили да им разправя други работи :) или пък не са го пратили, но е злоупотребил предната вечер и ги е натворил някакви, та се налага Макрон днес да го вкарва в правия път :)

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

poncho

Post by poncho » 17 Apr 2018 18:41

проф. Джорофф wrote:
Лупи wrote:след Наполеон французите винаги са били винаги обикновени путки
Свърши урока по ингилизки, започва този по история - с'бирайте се1 :dancing:
:yes:

Dinko

Post by Dinko » 17 Apr 2018 18:56

helic wrote:
Dinko wrote:
scorpion wrote:
да, ама оня пияндурник и клоун Юнкер са го пратили да им разправя други работи :) или пък не са го пратили, но е злоупотребил предната вечер и ги е натворил някакви, та се налага Макрон днес да го вкарва в правия път :)
ами тук луканка с ракийка, там плескавици с лозовица ... отпуска се човек, почва да плещи врели некипели ... 8-)
Image

Лупи

Post by Лупи » 17 Apr 2018 19:02

helic wrote:
Лупи wrote:
helic wrote: всичко драги, всичко е описано в плановете
А това дето го описваш не е самодейност, другояче се наричаше :), викаха му УПК. Имаше и задължителен предмет "устройство на автомобила" - мога и да ти пратя учебник по това. Бе задължителен предмет за изучаване в гимназиите.
Викали са му УПК на мук! УПК-тата излязоха после. Аз съм завършил обикновена гимназия. И ти казвам, че се учеха различни специалности. Не ти знам учебно-образователния план, но такъв предмет "устройство на автомобила" не съм учил нито аз, нито тези които познавам по-малки или по-големи. Може да е била самодейност на твоето училище, а? ;)
Наистина изчезвам, не ме занимавай повече с глупости. Вярвай си на шкурещите, чети УНИАН и търси правописни грешки у необразованите социалистически чада! :lol:
За последно - лека!
преди УПК-то, са му викали просто трудово обучение и не са го отделяли в една отделна година за обикновените гимназии.
Гелик, чел недочел си както винаги. Видял си някое изречение и без да го свързваш със следващото почваш да раздаваш акъл като от професор! Кротни се малко!
Казах ти - през периода 1979-1982 г. завърших обикновена гимназия. Имаше различни паралелки - студена обработка, автомобили, шев и кройка и т.н. Но това не е това УПК, за което ти си чел, че било въведено с незнам кой си план. В УПК-тата нещата са съвсем други -доколкото си спомням ( защото не съм карал такова) обучението беше нещо от рода на учене до 10 клас, после една или две години стаж в производството и след това, който искаше да кандидатства по-нагоре учеше още една година в гимназията - 12 клас. Не знам кога е било въведено (може би ако е от 1979 г моята гимназия е нарушила действащия учебно-образователен план :lol: и после директорът е лежал в затвора, може да е имало няколко едновременно действащи учебно-образователни плана, част от коите са ти убегнали. може да е имало възможност за самодейност в училищата и т.н.) Аз съм учил и карал студена обработка на металите, като ходех в механотехникума в 9-11 клас 2 часа седмично (наведнъж), където ме учеха да работя на струг. Нямаше стажове, една или две години работа в производство и други такива алабализми от УПК-тата. Затова ти казвам, че не всичко е в държавните планове, а имаше възможност и за самодейност и за избор на обучение. Що се отнася до дисциплината ти "устройство на автомобила", (на които явно майка ти те е водила, защото е нямало кой да те гледа ;) ), такава дисциплина не съм имал. Може би директорът ми е лежал втори път в затвора, защото не е спазил цитирания от теб план. :lol:
Гелик, социализмът не беше такова идиотско и елементарно нещо, както ти го представят. Имаше богато разнообразие от програми, самодейности, планове и т.н.И ако искаш да си запознат с нещо не е достатъчно да прочетеш едно изречение от една книга, за да се сметнеш за спец по това нещо, а много-много книги, още по-полезно е да си бил в центъра на нещата. Хората ненапразно казват: Не питай учило, питай патило. Ти прочете една книга вицове и стана спец по вицовте от световно ниво, попаднал ти е някакъв от многото образователни планове, прочел си едно изречение и три пъти си редактира поста, явно след всяко прочетено изречение. Нещата не са толкова прости, колкото ти го представят дантелиеровците. През социализма живяха не само елементарни глупаци, които търпели хомота на комунистите както ти го представят подскачащите, а са живели и много по-умни от теб хора, кото са имали много повече под каскета от теб.Това не са години на идиоти, а години, в които държавата се е развивала даже много-повече отколкото днес в някои отношения. Планове излизаха всяка година - ЕСПУ-та техникуми, сендовчета, УПК-та и какво ли още не, и това, че ти не си чувал за нещо, не означава, че го е нямало.
Айде,начесох ти крастата, лишавайки се от чашка ракия, но сега сядам да компенсирам. ;)
Наздраве! И не с е вързвай на идиоти, които се мъчат да търсят под вола теле!
По-късно пак може да вляза във форума!

helic

Post by helic » 17 Apr 2018 19:07

Лупи wrote:
helic wrote:
Лупи wrote: Викали са му УПК на мук! УПК-тата излязоха после. Аз съм завършил обикновена гимназия. И ти казвам, че се учеха различни специалности. Не ти знам учебно-образователния план, но такъв предмет "устройство на автомобила" не съм учил нито аз, нито тези които познавам по-малки или по-големи. Може да е била самодейност на твоето училище, а? ;)
За последно - лека!
Гелик, чел недочел си както винаги. Видял си някое изречение и без да го свързваш със следващото почваш да раздаваш акъл като от професор! Кротни се малко!
Казах ти - през периода 1979-1982 г. завърших обикновена гимназия. Имаше различни паралелки - студена обработка, автомобили, шев и кройка и т.н. Но това не е това УПК, за което ти си чел, че било въведено с незнам кой си план. В УПК-тата нещата са съвсем други -доколкото си спомням ( защото не съм карал такова) обучението беше нещо от рода на учене до 10 клас, после една или две години стаж в производството и след това, който искаше да кандидатства по-нагоре учеше още една година в гимназията - 12 клас. Не знам кога е било въведено (може би ако е от 1979 г моята гимназия е нарушила действащия учебно-образователен план :lol: и после директорът е лежал в затвора, може да е имало няколко едновременно действащи учебно-образователни плана, част от коите са ти убегнали. може да е имало възможност за самодейност в училищата и т.н.) Аз съм учил и карал студена обработка на металите, като ходех в механотехникума в 9-11 клас 2 часа седмично (наведнъж), където ме учеха да работя на струг. Нямаше стажове, една или две години работа в производство и други такива алабализми от УПК-тата. Затова ти казвам, че не всичко е в държавните планове, а имаше възможност и за самодейност и за избор на обучение. Що се отнася до дисциплината ти "устройство на автомобила", (на които явно майка ти те е водила, защото е нямало кой да те гледа ;) ), такава дисциплина не съм имал. Може би директорът ми е лежал втори път в затвора, защото не е спазил цитирания от теб план. :lol:
Гелик, социализмът не беше такова идиотско и елементарно нещо, както ти го представят. Имаше богато разнообразие от програми, самодейности, планове и т.н.И ако искаш да си запознат с нещо не е достатъчно да прочетеш едно изречение от една книга, за да се сметнеш за спец по това нещо, а много-много книги, още по-полезно е да си бил в центъра на нещата. Хората ненапразно казват: Не питай учило, питай патило. Ти прочете една книга вицове и стана спец по вицовте от световно ниво, попаднал ти е някакъв от многото образователни планове, прочел си едно изречение и три пъти си редактира поста, явно след всяко прочетено изречение. Нещата не са толкова прости, колкото ти го представят дантелиеровците. През социализма живяха не само елементарни глупаци, които търпели хомота на комунистите както ти го представят подскачащите, а са живели и много по-умни от теб хора, кото са имали много повече под каскета от теб.Това не са години на идиоти, а години, в които държавата се е развивала даже много-повече отколкото днес в някои отношения. Планове излизаха всяка година - ЕСПУ-та техникуми, сендовчета, УПК-та и какво ли още не, и това, че ти не си чувал за нещо, не означава, че го е нямало.
Айде,начесох ти крастата, лишавайки се от чашка ракия, но сега сядам да компенсирам. ;)
Наздраве! И не с е вързвай на идиоти, които се мъчат да търсят под вола теле!
По-късно пак може да вляза във форума!
Лупенко, не знам къде и какво е лежал директора ти, ама айде да не изкарваш Търговище държава в държавата, а :), че взе да ми писва от лъжите ти :)
в соц образованието, като изключим началните години 45-49та, има две сериозни реформи в организацията на образованието и учебните планове - 59та и 79та със съответните закони за просветата. Планове далеч не са излизали всяка година, та не дрънкай врели некипели. Въпросните сендовчета и 6годишните първолаци бяха експерименти от съвсем съвсем късния соц и бързо приключиха.
Да не говорим за простотията ти за СИП-а ти по английски, при положение че СИП-а като понятие и форма на обучение е въведен някъде 82-84та година, тъй че и СИП по английски си карал на Върба в сряда дето викат старите хора :), може да е било някакъв кръжок, ама нейсе :)
а пък за обучението по английски език по времето на социализма, какво са ми чували ушите от преподавателите ни в езиковата гимназия. Един от тях разправяше за указания от инспектората, че обучението трябва да се осъществява на "социалистически английски", та бедна ми е фантазията с какво са ви пълнили главите :)
имаше един пример как дефиниция от Oxford dictionary за обикновена дума е трябвало да бъде променяна, защото не пасвала на социалистическия морал, как идиоми са били заменяни и махани от програмата и т.н. Та не ща и да си помислял за обучението ви, чието върхово постижение е била транскрипцията :mrgreen:
Last edited by helic on 17 Apr 2018 19:23, edited 1 time in total.

Post Reply