18.05.2018 г. - Петък

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
scorpion

Re: 18.05.2018 г. - Петък

Post by scorpion » 18 May 2018 17:00

helic wrote:
18 May 2018 16:45
Значително по-високи данъци може да плащат собственици на ваканционни имоти, на вили и къщи в курортите, ако те не са тяхно основно жилище. Това ще стане ако парламентът приеме внесения днес от народните представители от НФСБ проект за промяна на Закона за местните данъци и такси. За такъв закон, насочен към по-високо облагане на апартхотелите, заговори вицепремиерът Валери Симеонов, а проектът е подписан от осемте депутати на партията.
скорпи, виж ги тия от коалицията на Клавдий какви ги вършат бе......... :)
Данъци трябва да се плащат. Спор няма. Тъпото е, че говорим за курорти и за основно жилище, което си е едного рода пълна тъпотия. Имам жилище в курорт за да си почивам там няколко седмици, а може и да се случи да не мога поради различни причини. Или имам жилище в курорта за да работя там, което е основно...И какво означава апарт-хотел. Има такива луксозни, има и по-обикновенни. Има такива на пъпа на брега, други са на 3,4,5 линия ... Тъпанарите в тази държава няма да спрат да се множат. Да го духат, за едно с бившият ми съученик !
...искайте, и ще ви се даде; търсете и ще намерите...

scorpion

Post by scorpion » 18 May 2018 17:08

helic wrote:
18 May 2018 16:50
Европейската комисия публикува списък със задължителни системи, с които ще трябва да бъдат оборудвани всички нови автомобили, продавани на територията на ЕС след 2021-ва. Целта е за 10 години да бъдат спасени 7 300 човешки живота, съобщава AutoExpress. След три години базовото оборудване на всички нови коли в Европа ще включва система за автоматично спиране в екстрени ситуации, камера за движение на заден ход (задължителна в САЩ от този месец) и парктроник, функция за разпознаване на умората, подобрени обезопасителни колани, подобрена защита при страничен удар и мигащи стоп светлини при рязко спиране. Освен това базовата комплектация на всеки модел ще трябва да предлага алкохолни тестери, които пречат на пиян водач да стартира двигателя, "черна кутия" (регистратор на аварийни данни), система за защита на пешеходци и велосипедисти при удар, функция за поддържане на движението в лентата и предупреждаващ сигнал при превишаване на позволената скорост.
леле, цените на новите коли ще скочат яко, ми се струва
Иначе това с алкохолните тестери е яко :gacho: , Бачи като се качи в колата и новио Гоуф ще му казва "отмести се да седне мечката" :lupi: :lupi: :lupi: :lupi:
включва система за автоматично спиране в екстрени ситуации - ИМАМ
камера за движение на заден ход (задължителна в САЩ от този месец) и парктроник - ИМАМ
функция за разпознаване на умората (ПОКАЗВА СЕ ЧАША С КАФЕ) - ИМАМ
подобрени обезопасителни колани - ИМАМ
подобрена защита при страничен удар и мигащи стоп светлини при рязко спиране - ИМАМ 5 ЗВЕЗДИ
алкохолни тестери, които пречат на пиян водач да стартира двигателя - НЯМАМ. ТОВА Е ТЪПО.
, "черна кутия" (регистратор на аварийни данни) - НЯМАМ. ПО-СКОРО ТУК ИДЕЯТА БЕШЕ ДА МОЖЕ ДА СЕ ИЗПРАТИ SOS ?!?
, система за защита на пешеходци и велосипедисти при удар - ИМАМ СИСТЕМА ЗА СЛЕДЕНА НА ТАКИВА ОБЕКТИ ПРИ ПАРКИРАНЕ/МАНЕВИРАНЕ
, функция за поддържане на движението в лентата и предупреждаващ сигнал при превишаване на позволената скорост - ИМАМ

ИМАМ ОЩЕ КУП ПОЛЕЗНИ ЕКСТРИ ЗА СИГУРНОСТ: СЛЯПА ЗОНА, РАЗПОЗНАВАНЕ НА ЗНАЦИ, ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ЗА НАБЛИЖАВАНЕ И УДАР (СЪС СПИРАНЕ)

КИТАЙЧЕТАТА ЩЕ ИЗБЪЛВАТ ЕВТИНИ НЕЩА, КОИТО ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ЩЕ НИ ТИКНАТ КАТО СВОИ И ЦЕНИТЕ ... НАГОРЕЕЕЕ, НАГОРЕЕЕ...

Лупи

Post by Лупи » 18 May 2018 17:10

helic wrote:
18 May 2018 16:50
Европейската комисия публикува списък със задължителни системи, с които ще трябва да бъдат оборудвани всички нови автомобили, продавани на територията на ЕС след 2021-ва. Целта е за 10 години да бъдат спасени 7 300 човешки живота, съобщава AutoExpress. След три години базовото оборудване на всички нови коли в Европа ще включва система за автоматично спиране в екстрени ситуации, камера за движение на заден ход (задължителна в САЩ от този месец) и парктроник, функция за разпознаване на умората, подобрени обезопасителни колани, подобрена защита при страничен удар и мигащи стоп светлини при рязко спиране. Освен това базовата комплектация на всеки модел ще трябва да предлага алкохолни тестери, които пречат на пиян водач да стартира двигателя, "черна кутия" (регистратор на аварийни данни), система за защита на пешеходци и велосипедисти при удар, функция за поддържане на движението в лентата и предупреждаващ сигнал при превишаване на позволената скорост.
леле, цените на новите коли ще скочат яко, ми се струва
Иначе това с алкохолните тестери е яко :gacho: , Бачи като се качи в колата и новио Гоуф ще му казва "отмести се да седне мечката" :lupi: :lupi: :lupi: :lupi:
Само една система би могла да реши много по-добре нещата от разни там парктроници, мигащи светлини и други измишльотини. Просто една система за контрол на скоростта в колата. Да "вижда" знаците за ограничение на скоростта и колата да не може да вдига по-висока скорост от тези ограничения за период по-дълъг от достатъчния за изпреварване. Да може да вдига повече само в екстрени случаи, като това се съпровожда с определен сигнал например, който да предупреждава останалите участници. Говорят за коли без пилоти, а не могат да въведат нещо толкова просто

helic

Post by helic » 18 May 2018 17:17

Аз бих въвел и колата ти да не може да тръгне ако гумите й са на повече от три години да речем :ugly004: :lupi:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Лупи

Post by Лупи » 18 May 2018 17:20

helic wrote:
18 May 2018 17:17
Аз бих въвел и колата ти да не може да тръгне ако гумите й са на повече от три години да речем :ugly004: :lupi:
НАПЪЛНО СЪ-ГЛА-СЕН!!!! :yes:

Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо » 18 May 2018 17:22

Абе майната им на всичката електроника. Мойо Гоуф-2 си спира, тръгва когато аз му кажа.
Само ЦСКА, црвено вино и млади невести!

Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо » 18 May 2018 17:23

Image
Само ЦСКА, црвено вино и млади невести!

scorpion

Post by scorpion » 18 May 2018 17:24

Лупи wrote:
18 May 2018 17:10

Само една система би могла да реши много по-добре нещата от разни там парктроници, мигащи светлини и други измишльотини. Просто една система за контрол на скоростта в колата. Да "вижда" знаците за ограничение на скоростта и колата да не може да вдига по-висока скорост от тези ограничения за период по-дълъг от достатъчния за изпреварване. Да може да вдига повече само в екстрени случаи, като това се съпровожда с определен сигнал например, който да предупреждава останалите участници. Говорят за коли без пилоти, а не могат да въведат нещо толкова просто
Мислил съм си. Имам възможност да задам скорост и да не мога да прескоча, ако не изключа системата. Това е добро решение примерно за града. Нямам радар система, която не позволява да доближиш предния автообил ако си в лентата му (но и тя е само за над определена скорост)...
Някои от нещата, за които говориш са доста условни... Какво е екстремен случай, какво е определен сигнал...

Интересна тема.... ама сега паля камилата, че вилата ме чака... довечера може да драсна нещо...

Чао !

scorpion

Post by scorpion » 18 May 2018 17:25

Дедо Ильо wrote:
18 May 2018 17:23
Image
:headbang: :headbang: :headbang:

Лупи

Post by Лупи » 18 May 2018 17:26

Наборе, тъз италиянска министърка, дето си я постнал на първа страница, ... хм... бих я ... хм... уважил с ... хм... най-голямо уважение :roll: :oops: ;)

Post Reply