28.05.2024 г. - Вторник

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
helic

Re: 28.05.2024 г. - Вторник

Post by helic »

Mad Viking wrote: 28 May 2024 08:44 Арда победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в последна среща от групата, определяща тима, който ще играе бараж за участие в европейските клубни турнири.За съжаление на Арда, победата не достигна на тима да се класира на седмото място, на което в крайна сметка финишира ЦСКА 1948 :headbang: :headbang: :headbang:

бОЙ ПО ЧАЛМИТЕ , КУР ЗА ТУРСКИТЕ СВИНИ ,кур за мехмед ,мохамед и сюлейман :ugly004: :ugly004: кур за кърджалийският мутренски обор :headbang: :headbang:
туитче нещо по този повод нема ли да има или мълчанието е злато :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Image
helic

Post by helic »

RONALDINHO GAUCHO wrote: 28 May 2024 10:30
с насилствения разпад на Югославия и СССР
И кой ги насили да се разпаднат, Скорпи? :mrgreen:
Сорос, как кой :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Image
RONALDINHO GAUCHO

Post by RONALDINHO GAUCHO »

Малко да отвори литературата от онова гадно соц.време и да разбере как са се произвеждали ектрокари и то на световно ниво.
Скорпи, калеко ми, Бог да го прости беше зам. директор на Рекорд -Пловдив, та от първа ръка знам за "световното ниво" :nuts:
MAD SCORPI

Post by MAD SCORPI »

Хоп съобщение.... месечния пакет за Диема екстра се увеличава с 1 лев, считано от юни !
Абе аз мога ли да ви еВа пичката майчина. Я у лево !
Аз например може да не съм прав, но кюфтетата без лук не ги одобрявам,
:bow: :bow: :bow:
MAD SCORPI

Post by MAD SCORPI »

RONALDINHO GAUCHO wrote: 28 May 2024 10:32
Малко да отвори литературата от онова гадно соц.време и да разбере как са се произвеждали ектрокари и то на световно ниво.
Скорпи, калеко ми, Бог да го прости беше зам. директор на Рекорд -Пловдив, та от първа ръка знам за "световното ниво" :nuts:
Ами разкажи ни от първа ръка Гаучо. В Рекорд Пловдив, ако не се лъжа се правеха основно мотокари ?!? В София и Лом се произвеждаха електрокарите. Бих искал да обърна внимание, че не дизайна а работните качества са били определящи. Под световно ниво имам предвид най-вече това и поне аз знам, че в това отношение нашето производство е било ценено. Също знам, че сме били едни от най-големите производители.

Но не това е важното в моето изказване, а че не може лековато да се хвърлят приказки. Ти по-добре от мен знаеш какво означава производство не ли ?
RONALDINHO GAUCHO

За една от гордостите на социалистическото машиностроене –„Балканкар” - документите на ДС показват, че повече от 20 години се следва политиката „дайте да дадем”, да отчитаме обеми”. Това води до трупане на огромни загуби. Накрая, независимо, че страната има големи заводи и разполага с технически персонал, документите показват, че Балканкар е можело да работи само с държавна помощ.

Проф. Вили Лилков: „Само 37% от износа на електро и мотокари в капиталистическите страни успява да стигне до краен потребител, при това на кредит. Всичко останало залежава във външнотърговските ни фирми. А отговорът на министъра /тогава/ е : „За следващата година увеличете 2.4 пъти обема на производството!” Т.е. нищо, че сме изостанали, нищо ще правим остаряли модели, „продължавайте да бълвате производство”. Нищо, че губим от износа в капиталистическите страни и стоката продължава да залежава. А тя залежава в складовете в социалистическите страни. И какво се случва през 1989 г.? Генералният директор на „Балканкар” инж. Тонев пише един доклад до ЦК на БКП, в който казва: „Ние сме във валутна агония. Изкуството да се показва, че все още сме добре, не струва вече нищо”. Има драстични примери, които съм посочил в книгата, когато от отделни кари ние губим по 1000 – 2000 долара на бройка.”
Скорпи, Скорпи :shinner: :gacho:
Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо »

Дојчланд убер Алах
:nargile:
MAD SCORPI

Post by MAD SCORPI »

helic wrote: 28 May 2024 10:31
RONALDINHO GAUCHO wrote: 28 May 2024 10:30
с насилствения разпад на Югославия и СССР
И кой ги насили да се разпаднат, Скорпи? :mrgreen:
Сорос, как кой :mrgreen:
Не бе, просто една сутрин се събудили и просто разпарчетосали като сватбена торта :yes:
Без никакво, ама никакво участие на Сорос или който и да е мислещ за благото на хората :yes:
RONALDINHO GAUCHO

MAD SCORPI wrote: 28 May 2024 10:36
RONALDINHO GAUCHO wrote: 28 May 2024 10:32
Ами разкажи ни от първа ръка Гаучо. В Рекорд Пловдив, ако не се лъжа се правеха основно мотокари ?!? В София и Лом се произвеждаха електрокарите. Бих искал да обърна внимание, че не дизайна а работните качества са били определящи. Под световно ниво имам предвид най-вече това и поне аз знам, че в това отношение нашето производство е било ценено. Също знам, че сме били едни от най-големите производители.

Но не това е важното в моето изказване, а че не може лековато да се хвърлят приказки. Ти по-добре от мен знаеш какво означава производство не ли ?
Чуждите купувачи искали още тук, на пристанището да ги проверят, а не след като пристигнат при тях, защото постоянно са имали проблеми с качеството.
MAD SCORPI

Post by MAD SCORPI »

RONALDINHO GAUCHO wrote: 28 May 2024 10:37
За една от гордостите на социалистическото машиностроене –„Балканкар” - документите на ДС показват, че повече от 20 години се следва политиката „дайте да дадем”, да отчитаме обеми”. Това води до трупане на огромни загуби. Накрая, независимо, че страната има големи заводи и разполага с технически персонал, документите показват, че Балканкар е можело да работи само с държавна помощ.

Проф. Вили Лилков: „Само 37% от износа на електро и мотокари в капиталистическите страни успява да стигне до краен потребител, при това на кредит. Всичко останало залежава във външнотърговските ни фирми. А отговорът на министъра /тогава/ е : „За следващата година увеличете 2.4 пъти обема на производството!” Т.е. нищо, че сме изостанали, нищо ще правим остаряли модели, „продължавайте да бълвате производство”. Нищо, че губим от износа в капиталистическите страни и стоката продължава да залежава. А тя залежава в складовете в социалистическите страни. И какво се случва през 1989 г.? Генералният директор на „Балканкар” инж. Тонев пише един доклад до ЦК на БКП, в който казва: „Ние сме във валутна агония. Изкуството да се показва, че все още сме добре, не струва вече нищо”. Има драстични примери, които съм посочил в книгата, когато от отделни кари ние губим по 1000 – 2000 долара на бройка.”
Скорпи, Скорпи :shinner: :gacho:
Гаучо, аз те попитах за инфо от първа ръка. Конкретно поставих въпрос за Рекорд Пловдив с питане, произвеждаше ли мотокари ?
Моля те не ми давай мнение на този ! Дай ми сведение на някой, който НЕ Е политик, ако разполагаш.
Post Reply