25102021 понеделник САМО ЛЕВСКИ!

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
Дедо Ильо

Re: 25102021 понеделник САМО ЛЕВСКИ!

Post by Дедо Ильо »

Луна кандидат.
Аз спирам да гледам новини.
Тънкото изкуство да не ти пука ме научи да ми пука само за важните ми хора и да се радвам на простите неща.
Че съм се събудил днес, че близките са ми налице, че сега с кеф ще си пийна 2 жолти с филе Елена.
Човек е щастлив Ако е доволен и цени това което има.
Наздраве и оздравявайте уйове сплескани. :cheers:
Само ЦСКА, црвено вино и млади невести! :fcska:
scorpion

Post by scorpion »

Дедо Ильо wrote: 25 Oct 2021 21:11 Луна кандидат.
Аз спирам да гледам новини.
Тънкото изкуство да не ти пука ме научи да ми пука само за важните ми хора и да се радвам на простите неща.
Че съм се събудил днес, че близките са ми налице, че сега с кеф ще си пийна 2 жолти с филе Елена.
Човек е щастлив Ако е доволен и цени това което има.
Наздраве и оздравявайте уйове сплескани. :cheers:
И ти не прекалявай с мезето, че подаграта с тези сушени меса е на две филета разстояние.... шега бе... яж и пий и да ти е сладко !
"Ще ти сложа аз на тебе шапката.... хммм ще ти я сложа бе човек!" :good:
Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо »

helic wrote: 25 Oct 2021 21:08 приятелю, чувал ли си за някаква технология вместо серниста киселина ползвали нещо си с азот. Така правели в Австралия с бялото вино и за това като го пиеш не си получавал толкова киселини. Едно франсе ми ги тия работи разправя преди време, ама аз нишо като не разбирам по тая тема и мигам на парцали и викам "тре биен, тре биен" и клатя разбиращо глава :)
Никога не съм правил бяло вино. Тук имаме една песна "Ой бело, бело вино, оти не си црвено".
Белите вина често предизвикват киселини. В района между Кресна и Илинденци отглеждат бялото грозде керацуда. Расте на бедни песачливи почви и кимат. И е истинско само там. Като го ядеш имаш чувство че е благо като мед, а захарноста му е едва 21 ЗГ. Това е така защото то има много ниска киселинност. И много хора които имат проблем със стомаха си купуват вино от местните. Гроздето няма стопанско значение защото вирее само там. Интересно е че не те удря в главата и езика а в краката. Но друг път ще ви разправям за това вино. :cheers:
Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо »

scorpion wrote: 25 Oct 2021 21:18 И ти не прекалявай с мезето, че подаграта с тези сушени меса е на две филета разстояние.... шега бе... яж и пий и да ти е сладко !
В четвъртък съм до Лозенец. Внука има РД. Багажника на Гоуфо нема да ми стигне, а децата не искат нищо. Можели да си купят всичко. Ама дядо вика нека да има. Вкусно и еко. Айвар, кисели краставички по петрички, вино, ракия, кестени, пастърма, прясно зеле, броколи, марули, репички и т.н.
Те така, това ме кефи. :)
Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо »

Много красиво
Image
Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо »

Според податоците од државните институции, во август Хрватска исплаќала пензии за 1.237.070 граѓани и просекот изнесувал 2.802 куни, или 373,1 евра
...
Црна Гора во август 2021 година изнесува точно 293,05 евра, а во земјата има вкупно 114.131 корисник на пензија
...
Северна Македонија, просечната пензија исплатена во јуни годинава изнесувала 255 евра
Сметайте по две и имайте в предвид че ние от доста години сме в ЕС. И после не се правете на веселяци и тресете зелени. Софиja не е Бугариja.
Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо »

:beerchug:
Дедо Ильо

Post by Дедо Ильо »

И да няма спекулации.
Буйно ми слънце в студото време,
издигам Вихрен връх нагоре,
аз съм Пирин, мила ми земьо,
слушай ме - твоят син говори! /2
Припев: Земьо моя, майко мила,
ти моя стара, стара, слава, слава
който среща твойта сила БЪЛГАРИН докрай остава!
Твоят мил син е верен, верен и,
верен на Балкана,
Ех, каква ни обич пали, буйна ми обич разгоряна /2
Припев
VIKING

Post by VIKING »

Паниковски wrote: 25 Oct 2021 19:24
VIKING wrote: 25 Oct 2021 18:52 Кур за мръсните говеда :redjump:

Паник седи си дома и не се тормози ....Бело винце може :good:
с антибиотика ли :roll: а червено :roll:
По чаша две не се бърка ....твърдият алкохол е гаден :dragonstouch:
VIKING

Post by VIKING »

Дедо Ильо wrote: 25 Oct 2021 21:21
helic wrote: 25 Oct 2021 21:08 приятелю, чувал ли си за някаква технология вместо серниста киселина ползвали нещо си с азот. Така правели в Австралия с бялото вино и за това като го пиеш не си получавал толкова киселини. Едно франсе ми ги тия работи разправя преди време, ама аз нишо като не разбирам по тая тема и мигам на парцали и викам "тре биен, тре биен" и клатя разбиращо глава :)
Никога не съм правил бяло вино. Тук имаме една песна "Ой бело, бело вино, оти не си црвено".
Белите вина често предизвикват киселини. В района между Кресна и Илинденци отглеждат бялото грозде керацуда. Расте на бедни песачливи почви и кимат. И е истинско само там. Като го ядеш имаш чувство че е благо като мед, а захарноста му е едва 21 ЗГ. Това е така защото то има много ниска киселинност. И много хора които имат проблем със стомаха си купуват вино от местните. Гроздето няма стопанско значение защото вирее само там. Интересно е че не те удря в главата и езика а в краката. Но друг път ще ви разправям за това вино. :cheers:
Ебасимо глупаците сте :inbox: :suspicious: :wellin:
Post Reply