28.10.21 1912 Седма рилска дивизия завзема Солун

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
RONALDINHO GAUCHO

Re: 28.10.21 1912 Седма рилска дивизия завзема Солун

Post by RONALDINHO GAUCHO »

Одеве, по Канал 1 попаднах на някакво предизборно студио....явно за тези партии, които не са представени в парламента....говореше някакъв с бяло сако и многоцветни маратонки, от БНО Шипка (русофилистици, патрЕоти и вся осталная сволоч :clown: )...водещата го пита по какво е специалист...по право, отговаря....НЕ съм завършил право, но...Не сте завършил право, диви се водещата...Не съм, ама чета много, отговаря той :inbox: :inbox: :rockon: :retard: :retard: .....Следващият беше оня урод Расате, ама нямах сили повече да гледам :nuts:
VIKING

Post by VIKING »

RONALDINHO GAUCHO wrote: 28 Oct 2021 19:54 Одеве, по Канал 1 попаднах на някакво предизборно студио....явно за тези партии, които не са представени в парламента....говореше някакъв с бяло сако и многоцветни маратонки, от БНО Шипка (русофилистици, патрЕоти и вся осталная сволоч :clown: )...водещата го пита по какво е специалист...по право, отговаря....НЕ съм завършил право, но...Не сте завършил право, диви се водещата...Не съм, ама чета много, отговаря той :inbox: :inbox: :rockon: :retard: :retard: .....Следващият беше оня урод Расате, ама нямах сили повече да гледам :nuts:
Тези трябва да бъдат надути с компресор преди да бъдат набити на кол
VIKING

Post by VIKING »

Паниковски wrote: 28 Oct 2021 18:09
VIKING wrote: 28 Oct 2021 16:47 ПАНИК:

ЧЕТИ:

Учени от берлинската клиника „Шарите“ откриха защо някои хора боледуват толкова тежко от Covid-19.

Причина за това е ензим в тялото, който има задачата да деактивира реакцията на имунната система при края на инфекция. Когато човешкият организъм се сблъска с инфекция, имунната система се активира и тя е първият боец на фронта срещу нея. Към края на болестта тялото пуска в действие ензимът TGFβ, който намалява активността й и организмът се връща към обичайното си състояние.

Covid-19 обаче явно успява при някои хора да активира този ензим още в началото на болестта и на практика изключва естествената имунна защита.

Учените, които откриха това, публикуваха резултатите от изследванията си в списание „Нейчър“.

„Учудихме се от тези резултати, защото нито един друг белодробен вирус не действа по този начин“, споделя изследователят от „Шарите“ Марио Витковски. На практика имунната система се активира и веднага бива изключена заради свръхреакция.

Когато естествената имунна защита откаже, на помощ на тялото идва придобитият имунитет и паметта на Т-клетките. Това обяснява и защо ваксинираните прекарват по-леко заразата и рискът от смърт и усложнения при тях е много нисък за разлика от неваксинираните.

Учените смятат, че откритието им може да помогне за методи на лечението, при което да се влияе върху ензима TGFβ в началото на болестта, така че той да не изключва имунната защита. Това ще намали риска от смърт и усложнения.
е, па, а, дано :suspicious:
пср-а ми от днес тоже е негатив , на кой да вярваш вече :facepalm:
Начи нещо друго те е хванало
Милко Калайджиев

Post by Милко Калайджиев »

DonBasilio wrote: 28 Oct 2021 14:49
poncho wrote: 28 Oct 2021 14:38 дейба тоя кръстопът на цивилизациите, дето на Ерго хората изкупуват апартаментите ни, а на на Мечо Пух-земята ни :banane21:
На един китаец преди 2 години продадох един апартамент в София. Не можеше да повярва, че нот. акт му дава вещни права вовеки. :771875:
Каза, че Мечо като му продаде апартамент, то е за 80 г. Ако е магазин, 40 г. :redjump: Така е в КНР.
а може би така е правилно. не може вещните права да съществуват вовеки.

а ако утре България стане 100 млн. човека, къде ще живеем? :suspicious:

което ме подсеща и за нотариалния акт на Герена.
в български ръце ли е? или в съветски?
или това е първият неръкотворен нотариален акт :popa:
опитват се с levaki да крачат, те крачат, а levaki bekobenr...
VIKING

Post by VIKING »

Литекс чукат Арда :roll:
Милко Калайджиев

poncho wrote: 28 Oct 2021 15:49
Нас, българите, може само Господ вече да ни спаси и затова обикалям манастирите. Това каза днес в Басарбовски манастир "Св. Димитър" край Русе лидерът на ГЕРБ и бивш премиер Бойко Борисов в коментар за разпространението на коронавируса в страната.
мачкай, Боче, деба тъпата глава квадратна, хем по-малко са те били по нея от чиче :ugly004:
Бейко когато и да го удушат, все ще е късно.

съжалявам, че не послушах преди време приятели, вкл. Паника, когато ми казваха, че Бейко е същински боклук, като измамниците от предходни правителства. а аз наивно си мислех:
"ето, сергишевците, доганците и сакскобургготците квичат, явно Бейко им спира парите"

същото сега казват и за Кирил с тръпчинките, вкл. Викинга.
може би е време да се вслушам в думите и мнението им този път.

само Хелика няма да послушам, защото постоянно ругае моят идол -- Иван Костов :popcorn: :inbox:
VIKING

Post by VIKING »

Късно е Милко ... Бойко тва дето изсра надмина като воня и токсичност и бай тошовите лайна :cry: трябва публично да бъде изкормен жив за да се разсее частично вонята
Милко Калайджиев

VIKING wrote: 28 Oct 2021 20:57 Късно е Милко ... Бойко тва дето изсра надмина като воня и токсичност и бай тошовите лайна :cry: трябва публично да бъде изкормен жив за да се разсее частично вонята
ето, аз поемам отговорността.

"как поемаш отговорността" ще попитате вие?

като излизам пред вас и ви казвам, че поемам отговорността.
VIKING

Post by VIKING »

Браво Милко :wellin:
helic

Post by helic »

Милко Калайджиев wrote: 28 Oct 2021 20:45
poncho wrote: 28 Oct 2021 15:49
Нас, българите, може само Господ вече да ни спаси и затова обикалям манастирите. Това каза днес в Басарбовски манастир "Св. Димитър" край Русе лидерът на ГЕРБ и бивш премиер Бойко Борисов в коментар за разпространението на коронавируса в страната.
мачкай, Боче, деба тъпата глава квадратна, хем по-малко са те били по нея от чиче :ugly004:
Бейко когато и да го удушат, все ще е късно.

съжалявам, че не послушах преди време приятели, вкл. Паника, когато ми казваха, че Бейко е същински боклук, като измамниците от предходни правителства. а аз наивно си мислех:
"ето, сергишевците, доганците и сакскобургготците квичат, явно Бейко им спира парите"

същото сега казват и за Кирил с тръпчинките, вкл. Викинга.
може би е време да се вслушам в думите и мнението им този път.

само Хелика няма да послушам, защото постоянно ругае моят идол -- Иван Костов :popcorn: :inbox:
ако беше послушал навремето Хелика и Иван Костов нямаше да ти е идол :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ама ти все не слушаш
И за американците не слушаш сега. Ще те видим как ще се вайкаш след време и за тях. Ще викаш, ако ви бях слушал навремето нямаше да ми инсталират чип и да почне да ми расте отново коса и да се налага да се набутвам всеки месец за фризьор, ама на :bii-chrobata: :bii-chrobata: :bii-chrobata: :bii-chrobata: :bii-chrobata:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.
Post Reply