10 май 2022 - Вторник

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
User avatar
Дедо Ильо
Posts: 13529
Joined: 08 Dec 2015 13:34

Re: 10 май 2022 - Вторник

Post by Дедо Ильо »

Милко Калайджиев wrote: 10 May 2022 16:05
poncho wrote: 10 May 2022 16:02
Дедо Ильо wrote: 10 May 2022 16:01 Да ви незаеба и разбирачите. На обикновения българи го интересува колко бензин може да си зареди с една заплата, колко ще даде за храна и комунални услуги. Подобри ли се живота с идването на шмекерите? Стана ли по-справедлив и по-малко корумпиеан? Колко заеми ще плащаме? Това ме интересува. Това е важното.
колко подкупа си дал от идването на Кирчо и Кокорчо на власт?
на моменти и аз се питам защо се занимавам с него и просто не помоля бадмин да му изтрие акаунта :nargile:

Байдън освен смяна на режима в Роисся, трябва да каже, че иска да смени и чипа на българо-македонците. to start with. :kravar:
Ми да го изтрие бе мустак. С какво сте по-различни от комунистите?
Нетърпимост към различно мнение. Цензура. Правене на свирки на силните хора. :nargile:
helic
Posts: 8574
Joined: 29 Nov 2015 19:43

Re: 10 май 2022 - Вторник

Post by helic »

norm wrote: 10 May 2022 16:07
мисля че точния статистически метод е този описан от наш динко с приравнените цени за да се премахне влияниято на инфлацията, за която твърдите че е причината за растежа, а не самите обеми :suspicious:
не е това статистическия метод. Причината за растежа е и в двете, обем и цени, но преобладават цените. ЗА това и в сектора на производство на енергия имаш такъв скок 51% - не защото сме произвели с 51% електроенергия повече. (не, не сме, по спомен само за електроенергията произведените гигаватчаса са някъде с 15-20% повече, мързи ме да търся и да смятам. Останалото се дължи на ценовия скок.
Да не говорим пък, че другата част от скока - обемите, е резултат на факта, че предишния период е пандемичния.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Image
User avatar
norm
Posts: 10295
Joined: 30 Nov 2015 02:19

Re: 10 май 2022 - Вторник

Post by norm »

Дедо Ильо wrote: 10 May 2022 16:09
poncho wrote: 10 May 2022 16:02
Дедо Ильо wrote: 10 May 2022 16:01 Да ви незаеба и разбирачите. На обикновения българи го интересува колко бензин може да си зареди с една заплата, колко ще даде за храна и комунални услуги. Подобри ли се живота с идването на шмекерите? Стана ли по-справедлив и по-малко корумпиеан? Колко заеми ще плащаме? Това ме интересува. Това е важното.
колко подкупа си дал от идването на Кирчо и Кокорчо на власт?
Не се лизгай като Приятеля и Норм. На бензиностанцията и в магазина виждам как живота е станал по-хубав. Нали?
Новата власт трябва да прави живота по-хубав на поданиците си а не своя. За това ги избираме.
чиче, ти въобще наясно ли си как работи пазарната икономика, как се отразява на цените свободна конкуренция от една страна и как монополите, от друга, кой определя и надзирава прилагането на правилата на пазара и кой създаде тези на петролния, на газовия и този на електричество и колко това има нещо общо с кирчо и кокорчо :suspicious:
този твой анализ и синтез ще ти изяде главата :ugly004:
"Morning, everybody!"
"Beer, Mr. Peterson?"
"Little early in the day isn't it, Woody?"
"Little early for a beer?"
"No, for stupid questions."
User avatar
poncho
Posts: 6301
Joined: 29 Nov 2015 18:39

Re: 10 май 2022 - Вторник

Post by poncho »

Дедо Ильо wrote: 10 May 2022 16:09
poncho wrote: 10 May 2022 16:02
Дедо Ильо wrote: 10 May 2022 16:01 Да ви незаеба и разбирачите. На обикновения българи го интересува колко бензин може да си зареди с една заплата, колко ще даде за храна и комунални услуги. Подобри ли се живота с идването на шмекерите? Стана ли по-справедлив и по-малко корумпиеан? Колко заеми ще плащаме? Това ме интересува. Това е важното.
колко подкупа си дал от идването на Кирчо и Кокорчо на власт?
Не се лизгай като Приятеля и Норм. На бензиностанцията и в магазина виждам как живота е станал по-хубав. Нали?
Новата власт трябва да прави живота по-хубав на поданиците си а не своя. За това ги избираме.
чиче, чиче...
ти може и да си поданик, аз лично съм гражданин :hjtwofinger:
helic
Posts: 8574
Joined: 29 Nov 2015 19:43

Re: 10 май 2022 - Вторник

Post by helic »

Милко Калайджиев wrote: 10 May 2022 16:07
helic wrote: 10 May 2022 16:04
Милко Калайджиев wrote: 10 May 2022 16:03

e! e! e!

стиска толкова години и се представяше за евроатлантическа подлога, за да се изложиш и осветиш днес като фен на Дърева?
и че вярваш на Пол Кристи?

как не те е срам!
кажи поне: "срам ме е!" :popcorn:
партнър, за бай ЛУпи говорим бе :)
това не са мои мисли :)
ох! не прочетох предишни коментари и ми се губи контекстът.
отдъхнах си.

Лупан ми е ясен. той "живее" в някаква паралелна мозъчна смърт.

според мен с него трябва да постъпим хуманно -- да съберем форумни пари за самолетен билет до Луганск и да му платим първите 3 месечни наема, с малко джобни за чай, самогон и шепа гречка.

той е оправен, ще си уреди живота и там. да се види в малко изобилие и богатство, когато се полагат основите на СССР-2.
предлагал съм му - не ще :)
он си иска НА Варна :)
и после ще ми дуднете тука пак всички що НА Варна гъмжи от копейковци :mrgreen:
щото само разни мурзилки от Търговище, Шумен, Добрич и София :mrgreen: се довлачват тука, за това :mrgreen: , малко сме истинските българи от Източна Румелия :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Image
RONALDINHO GAUCHO
Posts: 3216
Joined: 29 Nov 2015 16:03

Re: 10 май 2022 - Вторник

Post by RONALDINHO GAUCHO »

poncho wrote: 10 May 2022 15:55 нещо не мога да намеря Paul Christie от Institute for Global Perspectives at Columbia University, а и такъв институт няма :oops:
струва ми се, че някой е подвел уважаемия Учител :oops:
С изгладен мозък си и като нямаш какво да кажеш по систематизираното от Дърева, само се заяждаш с Учителя :bottom: :bottom: :P
helic
Posts: 8574
Joined: 29 Nov 2015 19:43

Re: 10 май 2022 - Вторник

Post by helic »

RONALDINHO GAUCHO wrote: 10 May 2022 16:21
poncho wrote: 10 May 2022 15:55 нещо не мога да намеря Paul Christie от Institute for Global Perspectives at Columbia University, а и такъв институт няма :oops:
струва ми се, че някой е подвел уважаемия Учител :oops:
С изгладен мозък си и като нямаш какво да кажеш по систематизираното от Дърева, само се заяждаш с Учителя :bottom: :bottom: :P
айде па и ти - присмял се хърбел на щърбел :)
ти за толкова години не научи урока за миротвореца Путин и ми се излагаш като кифладжия у фейса, тръгнал си на Пончо забележки да правиш :mrgreen: :bottom: :bottom: :bottom:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Image
User avatar
Дедо Ильо
Posts: 13529
Joined: 08 Dec 2015 13:34

Re: 10 май 2022 - Вторник

Post by Дедо Ильо »

poncho wrote: 10 May 2022 16:20 аз лично съм гражданин :hjtwofinger:
Е шо тогава се държиш като селяк? :mrgreen:
User avatar
poncho
Posts: 6301
Joined: 29 Nov 2015 18:39

Re: 10 май 2022 - Вторник

Post by poncho »

Дедо Ильо wrote: 10 May 2022 16:24
poncho wrote: 10 May 2022 16:20 аз лично съм гражданин :hjtwofinger:
Е шо тогава се държиш като селяк? :mrgreen:
защото мога :mrgreen: , ти защо се държиш като поданик?
User avatar
Дедо Ильо
Posts: 13529
Joined: 08 Dec 2015 13:34

Re: 10 май 2022 - Вторник

Post by Дедо Ильо »

norm wrote: 10 May 2022 16:19
Дедо Ильо wrote: 10 May 2022 16:09
poncho wrote: 10 May 2022 16:02
колко подкупа си дал от идването на Кирчо и Кокорчо на власт?
Не се лизгай като Приятеля и Норм. На бензиностанцията и в магазина виждам как живота е станал по-хубав. Нали?
Новата власт трябва да прави живота по-хубав на поданиците си а не своя. За това ги избираме.
чиче, ти въобще наясно ли си как работи пазарната икономика, как се отразява на цените свободна конкуренция от една страна и как монополите, от друга, кой определя и надзирава прилагането на правилата на пазара и кой създаде тези на петролния, на газовия и този на електричество и колко това има нещо общо с кирчо и кокорчо :suspicious:
този твой анализ и синтез ще ти изяде главата :ugly004:
Норм, ти това за раменете ползваш ли го за мислене? И какво направиха до сега освен гафове?
Post Reply