13 май 2022 - Петък 13-ти

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
User avatar
Дедо Ильо
Posts: 13529
Joined: 08 Dec 2015 13:34

Re: 13 май 2022 - Петък 13-ти

Post by Дедо Ильо »

Милко Калайджиев wrote: 13 May 2022 22:31
това, че си служил в тъпашката саддамхюсеинова армия не те прави по-добър и боеспособен войник.

добър войник е този, който е мотивиран, има кураж и преодолява страховете си, съобразителен е и войди битките си умно.
а не с фронтални атаки срещу окопи с картечници и артилерия.
Милко, такива като мен, макар и на възраст са по-мотивирани от теб. Твоята мотивировка е ясна.
За тая гадост на КаПутин съм казвал много. Но кажи твоите ментори дали са водили война с въоръжена армия и мотивиран народ като на Украйна? Едно е да бомбиш цивилните на малка Югославия 3 месеца, или иракчани, или виетнамци, друго е да се опиташ да налапаш залък колкото Франция добре въоръжен. Е КаПутин ще се задави. Ако е неизлечимо болен може да пожертва и всички нас от свободния свят. Това ме тревожи мен. И да, ако нападне БГ аз ще се кача на танка, макар и трудно да влеза през люка, ти ще скриеш при тия, на които с удоволствие свириш и се правиш на войствен. :beerchug:
User avatar
Милко Калайджиев
Posts: 793
Joined: 29 Nov 2015 16:06

Re: 13 май 2022 - Петък 13-ти

Post by Милко Калайджиев »

Дедо Ильо wrote: 13 May 2022 22:47
Милко Калайджиев wrote: 13 May 2022 22:31
това, че си служил в тъпашката саддамхюсеинова армия не те прави по-добър и боеспособен войник.

добър войник е този, който е мотивиран, има кураж и преодолява страховете си, съобразителен е и войди битките си умно.
а не с фронтални атаки срещу окопи с картечници и артилерия.
Милко, такива като мен, макар и на възраст са по-мотивирани от теб. Твоята мотивировка е ясна.
За тая гадост на КаПутин съм казвал много. Но кажи твоите ментори дали са водили война с въоръжена армия и мотивиран народ като на Украйна? Едно е да бомбиш цивилните на малка Югославия 3 месеца, или иракчани, или виетнамци, друго е да се опиташ да налапаш залък колкото Франция добре въоръжен. Е КаПутин ще се задави. Ако е неизлечимо болен може да пожертва и всички нас от свободния свят. Това ме тревожи мен. И да, ако нападне БГ аз ще се кача на танка, макар и трудно да влеза през люка, ти ще скриеш при тия, на които с удоволствие свириш и се правиш на войствен. :beerchug:
Бай Илия,

да сме мотивирани за какво? да се бием ли? или за какво да сме мотивирани?
сигурен ли си, че си по-мотивиран от мен да отидеш на фронт и да се биеш с враг от типа на съветските орки?
искрено се съмнявам. с това юго-поклонничество, което се лее в кръвта ти определено не си мотивиран за тежки лишения и жертви.
аз, от друга страна, с моята тежка американофилия съм твърдо решен, ако се стигне до война да съм на фронта -- едва ли ще ме пуснат на предните линии заради един куп причини, вече не съм първа младост. но мястото ми ще бъде там.

като отворихме темата за мотивация -- ти колко данъци плащаш в хазната всяка година?
и протестираш ли, когато се нарушават граждански права на определени групи, или когато правителството и държавна администрация нарушават закони? пак не. аз протестирам редовно, или когато мога.

адски много се обиждам, когато ми приписваш чуждопоклонничество, което ми е чуждо.
харесвам американците и голяма част от европейците, защото са професионалисти и свободни хора.
и се справят в пъти по-добре с всяко начинание, с което се захванат, в сравнение с руснаците и китайците.
от друга страна не се обиждам, че ми приписваш чуждопоклонничество, просто защото ти мислиш по този овехтял соц. начин -- че все някой плаща на някой. този тип авторитарна корумпирана ценностна система е останала у теб още от времената на Бай Тошо.
при мен тя отсъства. аз искам да съм свободен за делата и решенията си и да си нося отговорността за решенията.

и да, американците са се били с добре въоръжени и способни и мотивирани войски -- справка: ПСВ, ВСВ, Корейската война, Виетнамската война, двете войни в Ирак и войната в Афганистан.

или какво? ще кажеш сега, че нито германците, нито японците, нито китайците в Корея, нито виетконците, нито иракчаните, нито талибаните са били мотивирани? или че не са били добре въоръжени?

п.п. колкото до Югославия -- тази държава водеше почти 10 години войни с Хърватска, Босна и Косово. и ще бъде запомнена с най-кървавите масови убийства и терор на Балканите за последните 100 години.
така, че не ми пробутвай тая глупост с американците са бомбардирали невинните и беззащитни цивилни тъпаци на малка Югославия.
бомбардираха който и където трябва. и накрая Милошевич се спря.

айде сега наздраве и КЗЛ
опитват се с levaki да крачат, те крачат, а levaki bekobenr...
User avatar
Дедо Ильо
Posts: 13529
Joined: 08 Dec 2015 13:34

Re: 13 май 2022 - Петък 13-ти

Post by Дедо Ильо »

Милко Калайджиев wrote: 14 May 2022 13:55
Бай Илия,
......
айде сега наздраве и КЗЛ
Милко, явно съм те нервирал. Извинявам се сърдечно. :beerchug:
Понякога заемам обратната позиция на събеседника за да му видя аргументите, макар и да не я споделям.
За комунизма, руската политика и Костов сме на едно мнение.
За данъците. За всеки получен лев от мен съм си платил данъците. Бачкал съм и в държавни и в частни фирми, включително и моята.
Е, не винаги съм плащал пълния акциз при варене на жолтата. Признавам си. :)
За протестите. Протестирам когато имам възможност. Не мога да ходя всяка вечер до СФ на протести. Бъл съм на първия протест на опозицията в БЛ, на големия в СФ. Един от първите членове съм на Подкрепа тук. Колкото мога толкова.
За югоносталгиците. Тук може да се ебавам или провокирам, но едва ли има човек тук който ги мрази повече от мене. Защото за разлика от вас аз знам какво беше при тях и колко надменни бяха те когато при нас беше мизерия.
За филството. Навсякъде има читави хора и боклуци. Няма нищо лошо някой да е американофил, германофил, англофил или русофил. Лошо е да си путинофил, орбанофил или байдънофил.

Те така, шеги и закачки да има. Кор за ПутКин, комунистите, рогачите и империалистите.
Наздраве в аванс защото още е светло. :cheers:
Post Reply