23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
User avatar
VIKING
Posts: 15304
Joined: 02 Dec 2015 19:31

Re: 23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Post by VIKING »

„Ако изведнъж по някакъв си начин ме ликвидира украинската армия, която навсякъде отстъпва, официално разрешавам да се из*каете на гроба ми. Защото ще съм пълен кавал.“ – така написа в края на първия ден на войната срещу Украйна руският солдат Олег Добров. Три месеца по-късно Добров е труп, а украинският офицер и блогър Анатолий Щефан с псевдоним „Щирлиц“ съобщи за гибелта на противника и обеща да изпълни желанието му.
Auch der Gasinde hat seine Ehre – sie heißt die Treue :hitler1:
User avatar
VIKING
Posts: 15304
Joined: 02 Dec 2015 19:31

Re: 23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Post by VIKING »

norm wrote: 23 Jun 2022 13:16
helic wrote: 23 Jun 2022 12:45
norm wrote: 23 Jun 2022 12:43
от любов до омраза има една малка крачка, любовта за пари е вечна :popa:
бсп никога не са ми били любими, но поведението им в този парламент им прави чест и политическият им опит им помага да постигнат повече от целите си :inbox:
кое точно им прави чест - шикалкавенето за Украйна ли?
БСП в комбинация с Кокорчо финансов министър е много взривоопасна комбинация особено от икономическа гледна точка. Не бъди късоглед :mrgreen:
не съм :suspicious:
шикалкавенето за украйна е, и си беше стратегия от типа вълкът сит и агнето цяло, все пак политиката е умение да се балансират групови интересите и нъпреки това да се постигат някакви резултати, а ако повече помага те да не са видими тогава нека бъдат такива :good:

да изясня и още нещо, аз съм за балансирано харчене на публични средства, не забравяйте кой се съгласи с постната пица преди десетина години :dragonstouch: НО, подобно балансиране е нужно да бъде правено не твърдоглаво и само заради самата идея, а с по-дългосрочни визия и хоризонт :suspicious:

заекот настояваше за това, постигна го чрез врътки в бюджетното планирането от онази подлога ананиев и го използваше за пи-ар като доказателство колко се тревожи да не счупи държавата и да не остави децата да плащат нашите дългове :ugly004: докато харчеше непрозрачно милиарди, които не доведоха до почти никаква добавена стойност за страната, което само по себе си е кражба посред бял ден, но достатъчно префинена да заблуди суверенЪ :nuts: отгоре на това парите на българите в българия вместо да влезнат в икономиката отидоха да финансират инвестиции на други места при по-добра доходност в резултат изпуснахме момента да побутнем бвп-то в реална стойност чрез стимулирано потребление и съответно леко повишена, но контролирана инфлация :kravar: румънците бяха леко преди нас 2009-та но с повечко харчлък виж къде са сега, виж им бвп-то, виж им съотношението на дълга и т.н. :shinner: сега, не твърдя, че трябваше да се харчи в обеми като тях, но можеше да е повече от похарченото от бюджета, кокорчо е абсолютно прав, че гербаджиъското неразбиране ни доведе до положението да сме с най-високото джини в ес :levitation: в резултат на тези натрупвания сега, в най-неправилния момент всеки зейна за повече пари като компенсация за внесената инфлация оти заекот освен че нищо не направи в социалната сфера ни остави на синджира на ушанките и след подтискане на апетите за деситилетие и при форсмажор какво друго можеше да се очаква :roll: приеха се безумни неща и духът изскочи от бутилката в 46-я парламент :shishi: харченето на кокорчо не ме притеснява ако ще е за година, две :gacho: ще видим сега при новата обстановка как ще се развият нещата, но много ме съмнява някой с програма да върне обратно увеличените пенсиии и надбавки да събере много гласове на изборите :gacho: не забравяй че заекот печелеше мандати само на страх от връщането на орешарски, на хвалби за магистрали и влиянието си върху лелките след критическа възраст :gacho:
Image
Auch der Gasinde hat seine Ehre – sie heißt die Treue :hitler1:
helic
Posts: 8576
Joined: 29 Nov 2015 19:43

Re: 23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Post by helic »

norm wrote: 23 Jun 2022 13:16 : не забравяй че заекот печелеше мандати само на страх от връщането на орешарски, на хвалби за магистрали и влиянието си върху лелките след критическа възраст :gacho:
и какво променено виждаш в това - сега напъна е да се печелят мандати от страх, че ще върнем бай Х. и Дебелян на власт и опити за влияние на българския Джон Траволта върху непорастнали ментално недоклатени девойки :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Image
User avatar
norm
Posts: 10315
Joined: 30 Nov 2015 02:19

Re: 23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Post by norm »

helic wrote: 23 Jun 2022 13:37 и друго - аз чак толкова против бюджетния дефицит като принципна постановка нямам. Малък бюджетен дефицит е изключително здравословно нещо и за предпочитане пред изкуствен излишък, който да бъде раздаван на калпак в края на годината.
Повече ми боде в очите нарастващия процент преразпределение от страна на държавата.
Това не е дясно и не е държавата, която искам да виждам.
съгласен съм за това, но 40% е окей, една чехия е някъде там, че и оттгоре, и мисля, че се справят много добре :mrgreen:
проблемът е там, че ако се остави само на пазара да преразпределя националното богатство ножицата между бедни и богати ще се отвори още повече, а това няма как да помогне за разхубавяването на демографската картина у татковината :roll:
"Morning, everybody!"
"Beer, Mr. Peterson?"
"Little early in the day isn't it, Woody?"
"Little early for a beer?"
"No, for stupid questions."
User avatar
norm
Posts: 10315
Joined: 30 Nov 2015 02:19

Re: 23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Post by norm »

helic wrote: 23 Jun 2022 13:45
norm wrote: 23 Jun 2022 13:16 : не забравяй че заекот печелеше мандати само на страх от връщането на орешарски, на хвалби за магистрали и влиянието си върху лелките след критическа възраст :gacho:
и какво променено виждаш в това - сега напъна е да се печелят мандати от страх, че ще върнем бай Х. и Дебелян на власт и опити за влияние на българския Джон Траволта върху непорастнали ментално недоклатени девойки :mrgreen:
нищо, просто казвам, че не разчитам на заекот да спре харчлъка на кокорчо :mrgreen:
"Morning, everybody!"
"Beer, Mr. Peterson?"
"Little early in the day isn't it, Woody?"
"Little early for a beer?"
"No, for stupid questions."
helic
Posts: 8576
Joined: 29 Nov 2015 19:43

Re: 23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Post by helic »

norm wrote: 23 Jun 2022 13:43
да, няма тригодишна рамка и няма да има, поне за известно време :mrgreen:
не мисля, че предполагате, че кокорчо е планувал бюджета за 2022 знаейки, че ще има само 6 месеца мандат :P :mrgreen:
нищо не предполагам, казвам ви само че имаха 6 месеца да направят такава. И ви казвам в прав текст, че е заради комбинация от некадърност и страх, че ще го замерят с камъни, ако предостави такава :mrgreen:

И ако трябва да съм честен - да мисля, че тия другари самите те не вярваха, че ще изкарат повече от година-година и половина.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Image
helic
Posts: 8576
Joined: 29 Nov 2015 19:43

Re: 23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Post by helic »

norm wrote: 23 Jun 2022 13:49
helic wrote: 23 Jun 2022 13:45
norm wrote: 23 Jun 2022 13:16 : не забравяй че заекот печелеше мандати само на страх от връщането на орешарски, на хвалби за магистрали и влиянието си върху лелките след критическа възраст :gacho:
и какво променено виждаш в това - сега напъна е да се печелят мандати от страх, че ще върнем бай Х. и Дебелян на власт и опити за влияние на българския Джон Траволта върху непорастнали ментално недоклатени девойки :mrgreen:
нищо, просто казвам, че не разчитам на заекот да спре харчлъка на кокорчо :mrgreen:
и аз не разчитам, но за съжаление констатирам, че и Ицето е наврял и малкото читави икономисти в ДБ в девета глуха и повтаря като папагал "съдебната реформа, та съдебната реформа" с малко разнообразие и сменяне на темата към екология :)
Т.е. и от там надежда не виждам :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Image
User avatar
norm
Posts: 10315
Joined: 30 Nov 2015 02:19

Re: 23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Post by norm »

zilot wrote: 23 Jun 2022 13:35
norm wrote: 23 Jun 2022 13:16
helic wrote: 23 Jun 2022 12:45

кое точно им прави чест - шикалкавенето за Украйна ли?
БСП в комбинация с Кокорчо финансов министър е много взривоопасна комбинация особено от икономическа гледна точка. Не бъди късоглед :mrgreen:
не съм :suspicious:
шикалкавенето за украйна е, и си беше стратегия от типа вълкът сит и агнето цяло, все пак политиката е умение да се балансират групови интересите и нъпреки това да се постигат някакви резултати, а ако повече помага те да не са видими тогава нека бъдат такива :good:

да изясня и още нещо, аз съм за балансирано харчене на публични средства, не забравяйте кой се съгласи с постната пица преди десетина години :dragonstouch: НО, подобно балансиране е нужно да бъде правено не твърдоглаво и само заради самата идея, а с по-дългосрочни визия и хоризонт :suspicious:

заекот настояваше за това, постигна го чрез врътки в бюджетното планирането от онази подлога ананиев и го използваше за пи-ар като доказателство колко се тревожи да не счупи държавата и да не остави децата да плащат нашите дългове :ugly004: докато харчеше непрозрачно милиарди, които не доведоха до почти никаква добавена стойност за страната, което само по себе си е кражба посред бял ден, но достатъчно префинена да заблуди суверенЪ :nuts: отгоре на това парите на българите в българия вместо да влезнат в икономиката отидоха да финансират инвестиции на други места при по-добра доходност в резултат изпуснахме момента да побутнем бвп-то в реална стойност чрез стимулирано потребление и съответно леко повишена, но контролирана инфлация :kravar: румънците бяха леко преди нас 2009-та но с повечко харчлък виж къде са сега, виж им бвп-то, виж им съотношението на дълга и т.н. :shinner: сега, не твърдя, че трябваше да се харчи в обеми като тях, но можеше да е повече от похарченото от бюджета, кокорчо е абсолютно прав, че гербаджиъското неразбиране ни доведе до положението да сме с най-високото джини в ес :levitation: в резултат на тези натрупвания сега, в най-неправилния момент всеки зейна за повече пари като компенсация за внесената инфлация оти заекот освен че нищо не направи в социалната сфера ни остави на синджира на ушанките и след подтискане на апетите за деситилетие и при форсмажор какво друго можеше да се очаква :roll: приеха се безумни неща и духът изскочи от бутилката в 46-я парламент :shishi: харченето на кокорчо не ме притеснява ако ще е за година, две :gacho: ще видим сега при новата обстановка как ще се развият нещата, но много ме съмнява някой с програма да върне обратно увеличените пенсиии и надбавки да събере много гласове на изборите :gacho: не забравяй че заекот печелеше мандати само на страх от връщането на орешарски, на хвалби за магистрали и влиянието си върху лелките след критическа възраст :gacho:
5 годишния ми братовчед до преди около година така се оправдаваше, че кака му му нацапала гащите
зиле, иди да свършиш нещо полезно, ако нямаш с какво да допринесеш към дискусията :mrgreen:
"Morning, everybody!"
"Beer, Mr. Peterson?"
"Little early in the day isn't it, Woody?"
"Little early for a beer?"
"No, for stupid questions."
User avatar
norm
Posts: 10315
Joined: 30 Nov 2015 02:19

Re: 23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Post by norm »

helic wrote: 23 Jun 2022 13:51
norm wrote: 23 Jun 2022 13:49
helic wrote: 23 Jun 2022 13:45

и какво променено виждаш в това - сега напъна е да се печелят мандати от страх, че ще върнем бай Х. и Дебелян на власт и опити за влияние на българския Джон Траволта върху непорастнали ментално недоклатени девойки :mrgreen:
нищо, просто казвам, че не разчитам на заекот да спре харчлъка на кокорчо :mrgreen:
и аз не разчитам, но за съжаление констатирам, че и Ицето е наврял и малкото читави икономисти в ДБ в девета глуха и повтаря като папагал "съдебната реформа, та съдебната реформа" с малко разнообразие и сменяне на темата към екология :)
Т.е. и от там надежда не виждам :mrgreen:
м-да, и к'во пра'йм сега :roll: :mrgreen:
"Morning, everybody!"
"Beer, Mr. Peterson?"
"Little early in the day isn't it, Woody?"
"Little early for a beer?"
"No, for stupid questions."
helic
Posts: 8576
Joined: 29 Nov 2015 19:43

Re: 23,06,22 Четвъртък - големия Петък!

Post by helic »

norm wrote: 23 Jun 2022 13:53
helic wrote: 23 Jun 2022 13:51
norm wrote: 23 Jun 2022 13:49
нищо, просто казвам, че не разчитам на заекот да спре харчлъка на кокорчо :mrgreen:
и аз не разчитам, но за съжаление констатирам, че и Ицето е наврял и малкото читави икономисти в ДБ в девета глуха и повтаря като папагал "съдебната реформа, та съдебната реформа" с малко разнообразие и сменяне на темата към екология :)
Т.е. и от там надежда не виждам :mrgreen:
м-да, и к'во пра'йм сега :roll: :mrgreen:
вие ще си въртите синджира в Китайско Тайпе, а ние тука ще се гърчим :)
т.е. нищо ново под слънцето :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Image
Post Reply