НБА 2018-19

User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2018-19

Post by Suomi »

Почват трейдовете - Конли в Джаз за Грейсън Алън, Корвър и Краудър. Това значи, че Рики Рубио е пътник. :roll:
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2018-19

Post by Dinko »

така, и драфта мина ... Фин, май трябва да правиш тема за новия сезон ;)
Image Image
User avatar
zilot
Posts: 2796
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2018-19

Post by zilot »

много бързаш, чакай да обсъдим драфта, че след като се събудих и прочетох началото не спирах да псувам, ся след като разбрах трейдовете, мога да кажа едно голямо браво на ГМ-то :idea: можеше и по-добре де :roll: щом Бол Бол е на 44-та позиция :o
Image
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2018-19

Post by Dinko »

zilot wrote: 21 Jun 2019 12:55 много бързаш, чакай да обсъдим драфта, че след като се събудих и прочетох началото не спирах да псувам, ся след като разбрах трейдовете, мога да кажа едно голямо браво на ГМ-то :idea: можеше и по-добре де :roll: щом Бол Бол е на 44-та позиция :o
и Шарич сте взели :roll:
нашите търсиха ПГ, сутринта видях че сме избрали ... :roll:
Image Image
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2018-19

Post by Suomi »

Хайде драфта мина,но после колко трейда с драфтове не е истина! :shock: Азпоне досега такова чудо не помня! :roll:
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2018-19

Post by Suomi »

Първо взимаме Бол Бол, само обаче за да вземем един втори драфт и после да дадем три, да ТРИ за Окпала. :shock: Дано да е добро момето, защото това са си доста пикове които ги давме насреща. Иначе с номера си взимаме ... Тайлър Хироу! :rockon: Аз бях за ПиДжей че сме тънки откъм високи, а гардове имаме бол и ние пак такъв взехме. Но главната причина я знам - Хироу е добър защитник.
Финикс в крайна сметка взимат Шарич и Камерън Джонсън за ТиДжей Уорън. На плюс са, въпроса е последния ще може ли да се наложи в НБА? Бостън също много активни и оттам хората на зилота взимат Тай Джером и Бейнс. На първия ще му трябва време, а втория си е бакап.
Филаделфия, Атланта и Мемфис с доста промени. Ню Орлийнз също, но зат ам е нормално.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2018-19

Post by Suomi »

Драфта.
Напълно очаквано първите.Голямата шумотевица около Зайън продължава и натиска ще е огромен. Все пак си е уникален талант и има шанс да стане една от звездите в лигата.
За мен обаче ноемр две е удара. Джа Морант е човек-оркестър и сега цялото бъдеще в Мемфис е на него. И те явно доста разчитат, щом си трейднаха Конли с лека ръка. Плюс Брандън Кларк от Гонзага - достаназад остана, след като с Хашимура бяха почти еднакво важни за отбора си. :roll:
Барет в Никс. Хеви шутър, който вкарва от невероятни ситуации - идеален за там да бъде хироу.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2018-19

Post by Suomi »

Сами Хашимура в Уошингтън - би трябвало веднага даже да заиграе. Оставането му още една година в колежа много му помогна.
Хънтър и Кулвер са много мощни и готови за лигата, но всеки отбор си има своята химия и ще е интересно дали ще се наложат веднага. :roll:
Щарлът избраха точно преди нас ПиДжей - голям талант, много дълги ръце, но минус му е ръстта и непостоянството. И наказателните. :oops: Дано се наложи.
Ние теглим Тайлър Хироу - наше момче от Кентъки. Много добър стрелец, тръгне ли му играта става страшно. Добър защитник и с течение на сезона много си подобри играта и в двете фази. През контакт вече много по-добър, а от наказателната е просто желязо. 8-) Все пак при нас няма да му е леко, защото имаме много избор точно там.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2018-19

Post by Suomi »

Океке изненадващо много напред, след скъсаните връзки? :roll:
За тримата от Норт Карълайна съм малко песимист - доста високи драфтове за тях?
Келдън Джонсън доста падна, но все пак случи на отбор - СА. Доста има да учи, колко пъти се забиваше през трима в атака. :oops:
Във втория кръг веднагами правят впечатление две имена - Кларксън в Нетс - голям блокировач, но му трябва маса. И Бруно Фернандо в Атланата - много мощ и маса, но малко техниката му бяга.
Звездата н а Маднеса Едуардс падна чак до 33-то място и Бостън го избраха.
Гафърд е пък нещо средно между последните двама и Чикаго имат интересна опция като дефанзивен бакап център.
СА апк с интерсен избор - единия брат Уитърспун от МисСт. Един от играчите на сезона в СЕК.
Европейските играчи нищо не ми говорят, а не са никак малко.
User avatar
zilot
Posts: 2796
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2018-19

Post by zilot »

Верно много трейдове, много нещо, но то се и очакваше след като танкващите отбори, начело с нас бяха изцакани много жестоко за да набутат два високи пика на ЛАЛ и НОП, че да стане ходенето на АД в блатото :x :x :x
Реално първите трима са играчите които си заслужаваха, останалите ще е чудо да станат повече от бек-ъпи и според мен не беше от такова значение 10-15 места напред или назад, общо взето всички запълвлаха дупки, където имат нужда :roll:
Аз лично съм доволен от това което направихме с драфта, агресивно и смело, макар анализаторите зад океана да го броят като абсолютен бъст /ще е хубаво това да смени най-после собственика ни/ :mrgreen: Камерън Джонсън е доста интересен играч, бих го сравнявал с Инграм, играе гард въпреки, че го пишиат леко крило, не му е толку лоша защитата колкото се напъват да обясняват. Интересно, че дават голяма разлика във височината му, в колежа го пишеха 206 санта, ся в НБА 201 :roll: ма как да е, ще се види. Реално според мен ще е бек-ъп на Букър и евентуално при нужда на някой от леките крила :roll: но според мен е повече гард от колкото крило, беше и най-стабилния играч в програмата на Северна Каролина, но и най-опитния де :roll:
Тай Джером е те тук е загатката, не като какъв играч е, а какво ще го правим дали ще е пойнт-гард до Букър, който може и да го сменя, че може да играе и на 2-ката или :roll: и аз не знам. Бе дали ще търсим ФА и/или трейд :roll: в крайна сметка с Шарич запълнихме дупката на тежкото крило, но отбора е прекалено млад :idea: а това недуразумени Тайлър Джонсън очаквано си активира опцията и ще тежи с тия близо 20 млн., но там е и възможноста за трейд според мен :roll:
Общо взето как го виждам
1 - :?: Тай Джером / Тайлън Дожонсън (ако не го трейднат) / Окобо / Мелтън
2 - Букър / Камерън Джонсън / Джамал Крауфорд, ако остане за последно :roll:
3 - Уулбре (само да подпише и да видим за какви пари)/ Бриджис - Джаксън (ако не го трейднат)
4 - Шарич :?: :?: :?: Холмс
5 - Айтън / Бейнс
Евентуално да търсим някой ФА или Трейд,
за 1-ца с Кемба нещата май няма да станат, последно се чуваше, че ще преподписва с Шарлът за максимален, чува се за Рубио, и за Данжело Ръсел и тук вече идва варианта за трейд, Конли го изтървахме, а сме от малкото отбори който могат да отърват Хюстън от Крис Пол с неговите 40 млн. естествено срещу Тайлър Джонсън и Джош Джаксън
за 4-ка дано да се раберем с Рандъл, че ни трябва още един висок който може да е стартер :roll: честно казано не виждам вариант за трейд на друг висок след Шарич и Бейнс, но който и да е ще трябва да ни отърве от Тайлър Джонсън
И реално пак сме в изходна позиция като миналата година, само де загубихме Уорън, човека който беше най-дълго в отбора, за какво беше това брутално такване цял сезон надали на някой е ясно, само загубихме добър треньор, дано поне от ръководството са разбрали, че няма нужда от тая простотия и каквото сабя покаже, следващия драфт се очертава да е много по-слаб

П.П. за европейските играчи Думбиа нищо не ми говори не съм го гледал, статса му не е лош, но той Окобо имаше даже доста по-добър от неговия, все пак позицията му е много различна, ръстов е за леко крило с неговите 206, а Детройт там имат дупка така, че може да е приятната изнената от новобранците
На Битадзе му гледах 2 мача, много е можен добра стелба, за ръста му направо отлична, но е малко тромав и няма добър отскок, но все пак е доста по-атлетичен от един Йокич, а какво ще прави в Индиана идея си нямам, при наличието на Сабонис и Търнър :roll:
Симанч го гледах в половин мач, доста мека стрелба, голям е на ръст, но не стъпва достатъчно здраво, все пак на САС им липсва един стабилен висок и може да получи шанс, но според мен е по-вероятно да го оставят в Европа за година или две :roll:
От Втория крък Сирвадис не ми говори нищо но вероятно ще е в рустъра на Детройт, че те доста се оголиха, като му погледах статса, за минутките които е играл не се е представил лошо, ама не и нещо особено :roll:
Сърбето на ГСУ си е било в техния филиал в Г-лигата, явно и там ще си остане, не очаквам да играе поне тая година в НБА, може би от ония двустранни договори, де имат право на двама такива играча :roll:
Ваня Маринкович - последния в драфа и както Айзея Томас пак при Сакраменто и нищо чудно да са дръпнали новия Айзея, не съм го гледал, но като име ми е попадал силни изяви в големите мачове за Партизан предполагам, че има голяма вероятност да е приятната изненада от новобранците, но то и като последен в драфта, няма как да е друго, дори да се отвърди само като бек-ъп :mrgreen:
Има и едно бразилче, което абсолютно нищо не ми говори :roll:
п.п.2 доста интересни имена останаха извън драфта - Хап ще играе в лятната лига с Чикаго, Наз Рийд, Тако Фал, тая година нещо не обънаха достатъчно внимание на височината сякаш :roll:
Image
Post Reply