НБА сезон 2021 - 22

User avatar
DonBasilio
Posts: 8693
Joined: 30 Nov 2015 09:18

Re: НБА сезон 2021 - 22

Post by DonBasilio »

Nickish wrote: 02 May 2022 18:21
DonBasilio wrote: 01 May 2022 21:16 Милуоки преподава първото п/увреме. И в защита, и в нападение. И то без 2ма основни играчи.
и продължи и през третата четвърт, дори и след като Янис натежа с фалове и излезе. Прекалено много грешки на "Бостън' - пасове в нищото се редуваха с пропуски на чисти стрелби ... Гледах стрийма през трафична услуга, усвоих трафика за 2-3 дни напред и срам-не срам реших да си спестя последната четвъртина :oops:
Милуоки са шампиони и според мен тази година са по-силни. По-сработени и играят много добре като отбор. Не е само Янис. Още в началото коментатора много добре направи аналогия, че както ДеРозан, така и Тейтъм снощи е много добре пазен и изолиран от играта. Бостън буквално имаше атаки, в които се чудеха какво да правят. Пропуснаха много тройки също. Милуоки на другия полюс правеха много разнообразни атаки. Янис освен точки направи доста асистенции, което значи добра треньорска работа. Подчинение на играта на звездата с целите на отбора, т.е. не на всяка цена Янис да завършва. Ако играчите на Бостън решат да дадат отпор, според мен, трябва да вдигнат скоростта на играта и най-вече бързината при раздаването на топката и повишат %-та на стрелба. С бавни атаки просто се чудят.
Милуоки биха били фаворит и с/у Маями според мен. Но там треньора е много грамотен. С/у Филаделфия ще е интересно, макар,че Маями имат огромно предимство в момента пред 76.
Гледах първата и последната част от другия мач. Войните излязоха с много ниска петица. Но просто са научен отбор. Могат да изстискат максимума от всяка възможност (въпреки изгонването на Грийн). С Мемфис е младежката амбиция и еуфорията от публиката.

Далас ще ударят Финикс. Няма да е лесно, но ми се иска да са те.
Image Image
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: НБА сезон 2021 - 22

Post by Nickish »

хммм ... втората среща по-добре :) Влезли са малко повече тройки, но дали това е основната причина да победим - не знам, не съм гледал. Извод : не трябва да гледам пряко :mrgreen:
Мемфис и те изравнили серията на GSW.
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА сезон 2021 - 22

Post by Dinko »

Nickish wrote: 04 May 2022 07:32 хммм ... втората среща по-добре :) Влезли са малко повече тройки, но дали това е основната причина да победим - не знам, не съм гледал. Извод : не трябва да гледам пряко :mrgreen:
Мемфис и те изравнили серията на GSW.
браво, сериозна разлика сте им направили на Янис и ко. довечера и аз ще гледам

дотук май само Маями изглеждат безспорен фаворит
Image Image
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА сезон 2021 - 22

Post by Suomi »

Никиш,
що не се хвалиш, че сте толкова силни!?! Последно гледах все за 7-8 се борихте, сега вече за полуфинали! Браво!
Да не сте взели няколко момчета от РусИ? :D
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА сезон 2021 - 22

Post by Suomi »

Dinko wrote: 04 May 2022 07:47
Nickish wrote: 04 May 2022 07:32 хммм ... втората среща по-добре :) Влезли са малко повече тройки, но дали това е основната причина да победим - не знам, не съм гледал. Извод : не трябва да гледам пряко :mrgreen:
Мемфис и те изравнили серията на GSW.
браво, сериозна разлика сте им направили на Янис и ко. довечера и аз ще гледам

дотук май само Маями изглеждат безспорен фаворит
А Динко урочасай ни сега. :oops:
Джа нещо много насериозно се взе и почна много да наглее и да се прави на корав извън паркета и на него. :roll: :nono:
Млад е още, но не отива на добре.
От оставащите отбори за мен само Фили(без Ембиид) и Далас не могат да станат шампиони.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА сезон 2021 - 22

Post by Suomi »

Suomi wrote: 04 May 2022 17:24 Никиш,
що не се хвалиш, че сте толкова силни!?! Последно гледах все за 7-8 се борихте, сега вече за полуфинали! Браво!
Да не сте взели няколко момчета от РусИ? :D
Да стане ясно - за Спартак говоря, не за Бостън. :P
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА сезон 2021 - 22

Post by Dinko »

Suomi wrote: 04 May 2022 17:28
Dinko wrote: 04 May 2022 07:47
Nickish wrote: 04 May 2022 07:32 хммм ... втората среща по-добре :) Влезли са малко повече тройки, но дали това е основната причина да победим - не знам, не съм гледал. Извод : не трябва да гледам пряко :mrgreen:
Мемфис и те изравнили серията на GSW.
браво, сериозна разлика сте им направили на Янис и ко. довечера и аз ще гледам

дотук май само Маями изглеждат безспорен фаворит
А Динко урочасай ни сега. :oops:
Джа нещо много насериозно се взе и почна много да наглее и да се прави на корав извън паркета и на него. :roll: :nono:
Млад е още, но не отива на добре.
От оставащите отбори за мен само Фили(без Ембиид) и Далас не могат да станат шампиони.
вече поведохте с 2:0, но си прав - в тоя джедайски форум изказвания от типа 'кой ще бий' не са много препоръчителни :P
Image Image
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: НБА сезон 2021 - 22

Post by Nickish »

Suomi wrote: 04 May 2022 17:29
Suomi wrote: 04 May 2022 17:24 Никиш,
що не се хвалиш, че сте толкова силни!?! Последно гледах все за 7-8 се борихте, сега вече за полуфинали! Браво!
Да не сте взели няколко момчета от РусИ? :D
Да стане ясно - за Спартак говоря, не за Бостън. :P
Досетих се :D Но не, нямаме русенски момчета. Има от Ботевград, взехме и силна група от Варна. Имаме добър сърбин и добър украинец, имаме си и един калпазанин американец. За съжаление само местни няма ( освен двамата гимназисти, които седят на пейката заради изискванията на правилника и влизат за по 1-2 минути когато водим с 15+ точки).
За съжаление обаче вчера Бургас си върнаха победата като гости. Биха ни с една точка , с това, с което уж ние сме свикнали да бием - с тройките.Голям невървеж при нас и добра тяхна успеваемост.
Иначе да - на такъв етап не сме стигали от четвърт век, от времената на "Плама" . И такава пълна зала не бях виждал поне от 3-4 години, а два барабана в агитката + кавалерийска тръба май за първи път виждам :D
Очевидно равностойни отбори, решаващ трети мач в Бургас в неделя. Неприятна контузия на Божо Аврамов , не игра цялото второ полувреме (не е оправдание за пропуските на другите ). Дано го вдигнат за неделя.
User avatar
DonBasilio
Posts: 8693
Joined: 30 Nov 2015 09:18

Re: НБА сезон 2021 - 22

Post by DonBasilio »

Тази сутрин Бъкс взеха мача с клизма. Бостън можеха да ги изненадат доста неприятно след като стопиха над 10 т. в последните няколко минути и 40 сек. преди края дори поведоха. Ако Тейтъм иска да остане в историята на Бостън, трябва тези ситуации вкрая да ги прави. В напечените моменти да се прояви като лидер и победител.
Image Image
User avatar
zilot
Posts: 2804
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА сезон 2021 - 22

Post by zilot »

DonBasilio wrote: 08 May 2022 12:47 Тази сутрин Бъкс взеха мача с клизма. Бостън можеха да ги изненадат доста неприятно след като стопиха над 10 т. в последните няколко минути и 40 сек. преди края дори поведоха. Ако Тейтъм иска да остане в историята на Бостън, трябва тези ситуации вкрая да ги прави. В напечените моменти да се прояви като лидер и победител.
каква сутрин бе, мача почна снощи в 22.30 и около 1 и 10-15 свърши, а на Бъкс, ако така им свирят верно няма кой да ги спре :evil: последните секунди фала срещу Смарт беше при стрелба за три, но решиха, че не било при стрелба, въпреки, че се беше вдигнал :o Това на Гранд Уилямс, ако е фал в атака, то всеки трети пробив на Янис е фал в атака :idea: лакътя на Портис срещу Робърт Уилямс ка па не го видяха :evil: та тоя му разби устата и... ами опита на Янис да извади рамото на Гранд Уилямс и в същатата ситуация скачането на Портис :x и това не видяха. За крачките на Янис при всеки опит за завътане да не говорим, тоя не знае какво е това пивот, ама няма кой да свири. Не съм вярвал, че на пъпешите могат така да им свирят :roll:
Слаб мач на Тейтъм, за пореден път показа, че не може да е лидер, а на Селтикс много им липсва такъв, но големия им проблем е Смарт и това, че нямат истински ПГ. Свърши ли си работата като пойнт гард Смарт тия стават машини, ограничиш ли го имат много проблеми, все пак чудовищен мач за Хорфорд и не само в атака. А така и не разбрах при толкова прихваления защитник Смарт, защо Тейтъм пазеше Джру :shock: Интересни защити от Хорфорд и Браун срещу Янис, доста успешни бих казал, когато Браун го пази Хорфорд правеше помощна и обратното когато го пазеше Хорфорд Браун беше сдвояващия. Гранд Уилямс си го пазеше сам :roll:
Image
Post Reply