БГ - баскет 2022-23

Post Reply
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

БГ - баскет 2022-23

Post by Nickish »

След няколко годишно неглижиране рекох да отворя тема за нашенския баскет. Идва Европейско, където участват националите, ЦСКА се завърна в мъжкия клубен елит и предполагам ще се засили форумния интерес, а и сред останалите клубове има видими намерения първенството да е интересно.
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ - баскет 2022-23

Post by Nickish »

За Европейското : стартираме на 1 септември в Тбилиси срещу Испания. Няма как да очаквам нещо друго освен загуба. Другите в групата са Грузия, Търция, Белгия и Черна гора. За финалната фаза се класират първите четири, като предполагам ще се борим с Белгия и Черна гора за четвъртото място.
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ - баскет 2022-23

Post by Nickish »

За вътрешното първенство.
"Спартак" - запазихме ядрото на отбора. Остават Маринчешки, братята Маринови, Божо Аврамов, Ники Стоянов, Ивко Ивков. Привличаме Евгени Хаджирусев и Цветормир Чернокожев. НАпуснаха Коча Йовович, за когото съжалявам и оня шемет Джърмон Пресли, за когото хич не съжалявам :D . Привлякохме и Марин Яцински за кондиционен треньор. Вероятно Базилио знае доста повече за него, аз виждам, че има богата история зад гърба си в различни спортове, ама на тези 77 години колко ще му се занимава - предстои да разберем.
"Левски" - уж са заявили картотека за НБЛ , но отбора се разпада, нямат обявени нови играчи. Тити ще търси решение до последно, но допускам и да не завършат първенството ( или да не стартират въобще ).
ЦСКА - за начало привлякоха Андрей Иванов, за продължение - Венци Петков и един чужденец, не му запомних името. Надявам се да вкарат и собствени юноши за титуляри.
"Рилски спортист" - взеха Чавдар Костов, при тях няма как да няма и поне 3 чужденци, но кои ще са - не съм проучил още.
"Балкан" - Денислав Вутев отива в Самоков, идва поредния американец.
"Черноморец" - засега не съм видял новопривлечени ... дано спонсорът DigitALL воглаве с Ив. Славов издържат...
"Черно море", Ямбол , "Берое", "Академик" Пловдив - малко съм чел , предстои ;)
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ - баскет 2022-23

Post by Nickish »

Пропуснах нещо важно за "Балкан" - смениха треньора. Небойша Видич, с доста сериозен принос за титлата, реши да работи другаде ( в Русия) и отборът бе поет от Тони Дечев.
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ - баскет 2022-23

Post by Nickish »

Специални извинения на Зила за пропуска на "Шумен" в краткия обзор, но за съжаление и за тях нищо за отбелязване не съм прочел. Надявам се да останат и този сезон в НБЛ - ще е от полза за всички.
User avatar
zilot
Posts: 2795
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: БГ - баскет 2022-23

Post by zilot »

Nickish wrote: 23 Aug 2022 20:09 Специални извинения на Зила за пропуска на "Шумен" в краткия обзор, но за съжаление и за тях нищо за отбелязване не съм прочел. Надявам се да останат и този сезон в НБЛ - ще е от полза за всички.
ми това което ми се мерна, е че сръбския център остава /добро ниво показва, дойде от испанската Б-група, ама беше с прилична за минутите си статистика, ама пък това не говори особено добре за НБЛ/ и американснкия гард остава. Това което не е особено добре, че за последните 2 години няколко момчета от школата спряха със спорта не, че бяха някакви таланти, ама така и не получиха шанс :roll:
п.п. Снощи погладах накрая как Босна и Нуркич биха Франция, а Нурка направи смешен Гоберт, и при това положение Гоберт му изкара пети фал и веднага французите изравника и последва невероятна негова тъпотия за неговия 5 фал, 5 сек. преди края :roll:
Снощи Галинари се контузил и той пропуска Европейското :roll: ся доглеждам как бием Румъния, ма това дърво малкия Кедър как пък попадна в националния :evil: :x :evil: вече в отбора има ТАТЕВ вечно втори :evil:
Image
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: БГ - баскет 2022-23

Post by Suomi »

Привет, привет!
Почваме ли пак? 8-) А, Дунав кАде са изчезнАли? :facepalm:
Иначе гледам в Б група има отбор Slow&Furious! :123: :mrgreen: Че и от Плевен са, Никиша да не е почнал кариера и да го е срам да се обади? :P
Иначе Левски взели Златин Георгиев, ЦСКА Сотиров и имат двама американци. Миналата година позяпах оттука-оттам - Рилецо и Балкан бяха силни.
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ - баскет 2022-23

Post by Nickish »

Suomi wrote: 17 Sep 2022 13:53 Привет, привет!
Почваме ли пак? 8-) А, Дунав кАде са изчезнАли? :facepalm:
Иначе гледам в Б група има отбор Slow&Furious! :123: :mrgreen: Че и от Плевен са, Никиша да не е почнал кариера и да го е срам да се обади? :P
Иначе Левски взели Златин Георгиев, ЦСКА Сотиров и имат двама американци. Миналата година позяпах оттука-оттам - Рилецо и Балкан бяха силни.
Здрасти Фин!

Още няма и месец и почваме :mrgreen:
Мен ако ме вземат някъде, ще бъде slow only :oops:
Спечелихме домакински предсезонен турнир. Не успях да отида до залата, но чета, че сме победили двата македонски отбора. Четвъртия участник беше "Левски" ( според регламента на турнира не играхме с тях ). Тити значи пак е намерил някакви пари, взима поредните американци, заявили били участие в Балканска лига ... ще видим :roll:
А къде са "Дунав" следва да си призная, че не знам :oops:
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: БГ - баскет 2022-23

Post by Suomi »

Май Дунав фалиракис - не ги виждам никъде. :?
Левски се записали даже за Балканската лига. Тити ще ги оправи. :gacho:
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ - баскет 2022-23

Post by Nickish »

Станимир Маринов в Плевен. Супер е, когато е здрав. За съжаление на Европейското се контузи и няма да играе в първите мачове от първенството. Да се оправят бързо с Божо, че има работа за вършене 8-)
Post Reply