НБА сезон 2022-23

User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА сезон 2022-23

Post by Suomi »

Дуайт Хауърд в Китай е като Леброн :P
Image
User avatar
zilot
Posts: 2796
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА сезон 2022-23

Post by zilot »

общо взето не съм писал от началото на сезона, а погледах някой мачове. От тия в човешко време, така се случи, че двата са на Лейкърс, с Портланд и с Кавс. Портланд ги излъгаха, а тоя Еубанкс е ебати дървото, но пък Гранд е точно човека който им трябваше, такова крило което да помага на Лилард и Нуркич, от Съмънс, Хард и Шарп добре покривата останалите две позиции, но на моменти много си личи, че го няма МакКълъм, но определено направиха по-стабилен отбор. С Кавс ги гледах до почивката и реших да си лягам, а те взели, че ги били, определено Лейкърс нямат въздух накрая, годинките на ЛеБрон си казват думата, а това колко е токсичен си личи, с победите им като го няма. Ръселко така и не успява с него да се сработи и от пейката е доста полезен, със Шрудър би трябвало да понаваксат изоставането.
То минаха доста мачове от началото на сезона, ама никой не е писал очакванията си за него, та аз смятам да напиша, по две - три думи, докато чакам нашия мач след малко :roll:
Image
User avatar
zilot
Posts: 2796
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА сезон 2022-23

Post by zilot »

Изток
Бъкс - 1-3 място, стабилен състав, който въпреки доста липси в началото на сезона върви здраво напред, според мен само серия от тежки контузии може да ги извади от някое от първите две места, но...
Селтикс - 1-3 място, и те направиха много за да се подсилят, лошото за тях, е че Галинари се контузи, а Грифин е пародия на играча който беше до преди няколко години :roll: Слабост им е неопитния треньор, който определено трудно намира място на Брондън
Атланта - 2-4 място, загатнаха на няколко пъти потенциала си, но се заговори за трейд на Колинс /дано да е при нас/, определено един от отборите който може да се опъне на горните два, но според мен не може да измести и двата.
Кавс - 2-4 място, същото като горните, страхотна гардова двойка напипаха, добри високи и проблем на лекото крило, и те според мен не могат да изместят първите два, но при някокво развитие могат да бутнат поне един.
Торонто - 3-5 голям потенциал, но... нямат опитна звезда която да ги издърпа до претендент, но ако някой ги подцени ще страда
Фили - 3-6 място, Ембийт е чудовище, но му трябва помощ, Брадата кога играе кога не, а от останалите само Макси показва стабилна игра, Харис май иска трейд и...
Вашинктон - 5-7, тоя отбор сякаш играе по-добре без звездата си Бийл :roll: няма пойнт гард и типично леко крило, височината на Порзингиз им дава възможност да играят без център, но за повече от борба до последно за директно влизане в ПО не ги виждам
Нетс - 6-8, много лош старт, а Кайри е трън в задника, но на Изток с него и Дюрант ще са в борбата за директните ПО, ако не успеят поне в ПИ турнира
Никс - 6-9, трудно мога да си представя директно в ПО, ама все пак им давам малък шанс, за ПИ според мен са им напълно във възможностите
Маями - 6-9, по-скоро за ПИ, но не изключвам съвсем да влязат в ПО, няма кой да помага на Бам в подкошието, а контузиите и намялят потенциала от пейката, това което им беше силата
Инидиана - 7-10, силен старт, но се съмнявам, че ще задържат това ниво, общо взето почти всичките им играчи си дрънкат за трейдове, Матурин е светъл лъч
Булс 8-11, трудно ги виждам и за ПИ турнира, ама все пак не са без шансове, всички играчи отстъпват от миналогодишната си игра и това ги бута на долу, а и освен Вучевич нямат друг висок, ни да му помага ни да му дава въздух :roll:
Останалите три, според мен са твърдо на дъното и за тях е най-добре да танкват Хорнетс много им липсва Бриджис, просто няма енергия в отбора и някой да разбива коша на противника. Орландо Банчеро започна страхотно, Бол Бол показа това което всички виждаха преди колежа, но отбора няма гардове и типично леко крило :roll: Пистънс Богданович и младоци, ако добавят и Уембияма ще заприличат на претендент, а да вземеш Дърън и да го държиш на пейката с по няма и 20 мин. не е добре
Last edited by zilot on 20 Nov 2022 22:07, edited 1 time in total.
User avatar
zilot
Posts: 2796
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА сезон 2022-23

Post by zilot »

Запад
Сънс ясно, че съм пристрастен, но според мен сме някъде 1-4 място, давам голям диапазон, заради забавения трейд на Кроудър, а контузиите ни скъсиха тотално пейката :roll:
Потланд 1-4, то място, доста им е къса пейката каткто казах, но ако се разминат със сериозни контузии ги очаквам в борбата за челото.
Далас 2-5, трудно мога да си ги представя съвсем в челото, ама Дончич е голяма сила и все пак им трябва повече стабилност в подкошието
Денвър 2-5, събраха добър отбор около Йокич, Мъри се върна, но нещо им липсва за да са реална възможност, за най-високото място в конференцията, доста са чупливи, скъсиха и пейката
Клипърс 3-6, след лошия старт се стабилизираха, но си остават доста небалансиран състав, Зубач обаче става сериозен фактор вече, а ако Кауай и Уол са здрави, като нищо могат да захапят и третото място, но...
Мемфис 5-7, очаквам да са по-скоро в ПО, но не бих ги писал сигруни там, при липсата на Джарен Джаксън и Джа Морант, излязоха нови момчета на сцената и това им дава допълнителни опции в ротацията.
ГСУ 6-8, нещо се пречупи в този отбор, Дръмонко е много голям проблем в съблекалнята, че чак и за трейд негов се заговори, не бих ги отписал за ПО, а според мен са сигурни за ПИ
Минесота 7-10, тия ги слагам директон в ПИ турнира, много дадоха за Гоберт, който не им беше толку нужен и според мен нямат сили за ПО директно, но ще са в малкия турнир, от там може да ги извади само определено лошата атмосфера в момента в съблекалнята им, на няколко пъти се видя как при атаки Едуартс или Ръсел прото си стоят на центъра и не участват :o
Юта 6-10, много ми е трудно да ги поставя в по-кратък интервал, въпреки добрия си старт много се съмнявам, че ще успеят да влязат директно в ПО, но за ПИ според мен ще се класират. Марканен си намери мястото и им стана лидер, но за трейдове на Конли и Кларксън се чува още, Секстън не намира играта си от преди конузията, но ако си върне формата като нищо ще влязат директно в ПО
Пеликанс 8-11, МакКълъм, Валанчиунас и Инграм са голям фактор, но Зионко, върви към брутален бъст, заради контузиите и проблемите с теглото, липсва им и ПГ за да ги броя сигурни поне за ПИ турнира, но са по-скоро вътре от колкото вън, за ПО смятам, че нямат сили.
Кингс 9-12, доста промени при тях, уцелиха пик, но... бе все пак са кралиците, не ги изключвам от ПИ турнира, но ще им е много трудно да се докопат до него
Лейкърс 9-12, много лош старт, явно кофти съблекалня, обевидно Ръселко и ЛеБийч не могат да са заедно /бях се шегувал, че ще им трябват две топки за да играят и очевидно не могат да си я разделят/ АД прави по-добър сезон от предния, но и той е много чуплив, Шрудър дали ще успее да заиграе както може :roll: все пак имат някакви шансове за ПИ турнира, но ще им е много трудно, няма и какво да танкват за Пеликанс :roll:
САС 10-13 давам им шанс само заради треньора, но според мен за тях е по-добре да танкват с шанс за първи пик, по-скоро ще пропуснат елиминациите тоя сезон
ОКС нямат шансове според мен за елиминации, и ще почнат да танкват съвсем скоро, Рокетс май вече почнаха, но и те си бяха без никакви шансове
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА сезон 2022-23

Post by Dinko »

ние сме в процес на свободно падане с 4 порени загуби ... :roll:
Image Image
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА сезон 2022-23

Post by Suomi »

Miami have just SIX players not on the injury report for tonight’s game against Washington:

Kyle Lowry
Caleb Martin
Nikola Jovic
Jamal Cain
Udonis Haslem
Orlando Robinson

Butler, Oladipo, Yurtseven all OUT. Everyone else is listed as a GTD
:evil: :nono: :facepalm:
Везенков ако го вземем веднага става стартиращ! :P
Майтапа настрана такава прокоба не помня...
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА сезон 2022-23

Post by Suomi »

Хубав обзор зилот.
Повечето неща са така, но за Портланд не съм съгласен. За мен ще са извън първите 5-6. :roll:
Кавс и Юта§Кингс са най-големите изненади до момента.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА сезон 2022-23

Post by Suomi »

Добре, че имахме два мача с Уошингтън. :headbang:
Хироу се върна, обаче още много са аут. 10 дневен договор правим с Дрю Смит.
Чикаго бият силните и падат от слабаците. :oops:
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА сезон 2022-23

Post by Suomi »

Йес - Джими се върна! :bow:
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА сезон 2022-23

Post by Dinko »

Suomi wrote: 04 Dec 2022 12:56 Йес - Джими се върна! :bow:
То това добре, а при нас се пише за трейд ДеМар и Вучевич за Уестбрук и 2 първи пика … :suspicious:
Image Image
Post Reply