Браво!Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп" Росица Денчева спечели най-голямата титла в кариерата си при жените и затвърди великолепната си форма.
19-годишната българка триумфира на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 30 хиляди долара, като го направи по категоричен начин.
Във финалната среща Денчева разгроми първата поставена и №197 в световната ранглиста Алис Рам (Франция) с 6:0, 6:3 за час и 26 минути игра. Българката започна мача по впечатляващ начин, като спечели първите девет гейма и безапелационно взе първия сет с 6:0, а във втория поведе с 3:0. При 4:1 Рам успя да намали изоставането си до 4:3, но Денчева бързо си върна контрола върху мача и с нова силна серия затвори срещата с 6:3.
Така Росица Денчева стигна до титлата със седем поредни победи, като по пътя си загуби едва два сета. Българката записа пет успеха в основната схема и още два в квалификациите, демонстрирайки постоянство и високо ниво през цялата седмица
Бг тенис
Re: Бг тенис
Re: Бг тенис
Две ИТФ титли минлата седмица!
Събота Нестеров спечели в Санта Маргерита М25. Снощи и Радулов триумфира пак на М25 в Сабадел.
Елизара пък с първите си победи на УТА турнир, даже няколко взе.
Събота Нестеров спечели в Санта Маргерита М25. Снощи и Радулов триумфира пак на М25 в Сабадел.
Елизара пък с първите си победи на УТА турнир, даже няколко взе.
Re: Бг тенис
Ал.Василев и той с титла преди няколко седмици.
Днес имаме още два финалиста. Донски на Чалънджър в ЮАР и Енчева в Сърбия.
Днес имаме още два финалиста. Донски на Чалънджър в ЮАР и Енчева в Сърбия.
Re: Бг тенис
Мира с първа титла от ГШ само на 19 години.