БГ баскет 2017-2018

Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

БГ баскет 2017-2018

Post by Nickish »

в последния момент, ама да открием все пак една нова тема ;)
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2017-2018

Post by Nickish »

Suomi wrote:Хайде да ги ивидим и нашите малко.
Никиша нищо не обажда, но една птичка ми каза, че взели някакъв беларуски център - 209 см! Внушителен ръст за у нас, дано да може и да цели ринга. :P Ето състава на плевенчани: гардове Кунтич и Николов, крила Коев, Боуен и Бързаков и въпросния център Крисевич. Никиша да попълв и поправя ростъра.
Гледах Рилецо и Л.Академик, надявам се и евромачовете на Балкан и Берое да се предават някъде.
Дунав ги няма във втора дивизия. :evil:
Ами това е - няма нищо за допълване ( плюс споменатите в другия постинг - Киров, Тодоров и Маринов ). Тази година доколкото разбрах целта е била една единствена при нас - да има отбор. Някакъв, какъвто и да е. За пореден път в предишното първенство играчите са били завлечени с по 2-3 заплати и въпреки, че всичко друго им е харесвало - без пари не става и повечето се разбягаха. Не знам Ники Маринов как се е навил да дойде, след като брат му няма как да не му е разказал за ситуацията. Може би заради гарантираното титулярно място :roll:
Крисевич го гледах само в youtube засега, на клипчето има данни, ама в каква форма е - ще видим в събота.
Last edited by Nickish on 04 Oct 2017 10:42, edited 1 time in total.
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2017-2018

Post by Nickish »

като цяло - поредна вълна американци в нашата НБЛ ( само морето и "Левски" засега нямат ). Любо Минчев даже им обърка бройката на своите, пусна 5 едновременно на мача за суперкупата и после без малко да му я отнемат служебно , ама айде - размина им се .
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: БГ баскет 2017-2018

Post by Suomi »

Nickish wrote:в последния момент, ама да открием все пак една нова тема ;)
Е, тъкмо навреме - още не е почнало даже. ;)
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: БГ баскет 2017-2018

Post by Suomi »

Спартак катастрофира у дома срещу Берое - общо взето до почивката висчко е било решено. Тройката е работила, но всичко друго - явно не. Центърчето резерва, но въпреки че е играл малко с добра статистика. Намерих доста интересен и пълен сайт за статистика: http://www.fibalivestats.com/u/BUL/761296/bs.html - гледам, че даже и лайв ги следят!?! :shock: :rockon:
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2017-2018

Post by Nickish »

Бях на мача. От чужденците - американеца и беларусина ( центърчето) са ок като за нас. Онзи сърбин с унгарски паспорт не разбрах за какво е взет - пълна муха без глава. Ники Маринов, впрочем - също, поне така се представиха двамата в мача. Т.е. читав играч на позиция 1 нямаме. Точки някакви направиха ( основно последната четвърт, след като Любо Минчев изтегли повечето си американци и пусна резервите) , ама мисъл - тцъ :? . Показателно е, че за цялото първо полувреме имахме само един кош след някаква смислена комбинация, всичко друго беше опити за индивидуални пробиви и тройки , на принципа "ако мине... " .
На полувремето направих две прогнози : познах, че няма да ни бият с 50 точки ( опонирах на мой приятел, по-голям песимист и от мен) и не познах, че "Берое" до края ще сгрешат поне един наказателен - имат 100% успеваемост.
Момент на разведряване беше този, когато Ники Маринов блокира стрелба на Милен Дудев ( двамата най-ниски на терена) . 2-3 реда зад мен се чу коментар, че това е епизод от първенството на Графството :mrgreen:
2-3 але-упа на Седрик Боуен ( "нашия" американец) се получиха добре за кеф на публиката, а най-накрая Алекс Дейвис ( "техен" американец) също тресна една забивка, за която бих използвал опрелението "гръмотевична" - браво и на него. Btw, според агенция "клю-клю" Дейвис играел за 20K USD/месечно - на нашите сигурно това им е бюджета за половин година отборно, ама каквото - такова ...
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2017-2018

Post by Nickish »

След мача основен мотив в интервютата и на играчите и на Дяковски е "отскоро сме заедно, занапред ще е по-добре". Аз лично им давам още един шанс, но ако и следващия мач изглеждат по този начин - не мерси, ще почакаме колкото трябва, че наистина да стане по-добре, иначе просто няма смисъл 8-)
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2017-2018

Post by Nickish »

Да отбележим и внезапният проблем, който изникна пред "Черно море" - бивш техен играч ги осъдил за неизплатени суми и въпреки, че на хартия става въпрос за предишен клуб, ФИБА приема, че сегашното "Черно море" е правоприемник на старото такова и съответно им спира картотеките. Така Цецо Острев, Гълъбов и още 4 играчи не можаха да излязат с/у "Левски" , варненските юноши са играли сърцато, но това не е било достатъчно.
User avatar
Suomi
Posts: 2029
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: БГ баскет 2017-2018

Post by Suomi »

Е, важното че си бил на мястото на събитието - другото е маловажно! :rockon:
Все ще вземете някоя и друга победа. ;)
Аз се чудех Морето защо толкова зле, а то за това.
Nickish
Posts: 1055
Joined: 30 Nov 2015 09:10

Re: БГ баскет 2017-2018

Post by Nickish »

Свеж повей при нас :roll: Най-вероятно отнякъде са намерени някакви средства, в отбора се върна Милен Дудев. Е, вчера не успяхме срещу Морето ( оправили са си проблемите и играят на пълна мощност), но крачка напред има . Според фейсбука на нашия клуб предстояли още добри новини, което освен да означава привличане на нови играчи, друго не се сещам какво може да е 8-) Не видях белоруския ни център в листата вчера, ама дали си е тръгнал или има здравословен проблем засега не знам.
Post Reply