29.03.2023 - Сряда, остават 277 дни до края на годината

Кажете си Добро утро с цигара и усмивка на устата :) за Динко и Арчи
User avatar
MAD SCORPI
Posts: 7079
Joined: 06 Aug 2022 09:40

Re: 29.03.2023 - Сряда, остават 277 дни до края на годината

Post by MAD SCORPI »

poncho wrote: 29 Mar 2023 12:25 Гусин Скорпи се вълнуваше за Франция оня ден
"Тези които наблюдават с жив интерес гражданското общество във Франция сигурно не знаят, че: Средният срок на продължителност на живота на мъжете във Франция е почти 80 години, а в Русия – едва 65. Искат да увеличат пенсионната възраст във Франция с 2 години – до 64, а в РФ е увеличена с 5 години – точно до края на продължителността на живота при мъжете – 65 години.
От руското здравно министерство потвърдиха, че около 52% от мъжете не доживяват пенсионна възраст. Значително се различават и сумите за пенсия. Средната пенсия във Франция почти достига 1400 евро, а в Русия – около 167 евро."
Доста провокативно, но не кълва. Виж ако сравниш с България може и да клъвна 8-)
Never cared for what they say
Never cared for games they play
Never cared for what they do
Never cared for what they know
And I know, yeah, yeah
...
No, nothing else matters
User avatar
MAD SCORPI
Posts: 7079
Joined: 06 Aug 2022 09:40

Re: 29.03.2023 - Сряда, остават 277 дни до края на годината

Post by MAD SCORPI »

Dinko wrote: 29 Mar 2023 13:00
norm wrote: 29 Mar 2023 11:23 Image

не знам кой го е проектирал този стадион, но това е най идиотското разположение на стълби и парапети, което съм виждал :retard:
това сигурно се е получило след n-тия брой икономисване на бюджета и едно по едно са отпадали разни неща от плана
Аз не намирам нищо странно. В Тайван може стадионите да са като в Англия или там която и да е силноразвита западноевроесйак държава, но тук е Територията. Може и да отговаря на някой ЕС/ФИФА/ФАФА/ФУФА стандарт но по нашенски. Важното е бояджията накрая да "изпъне" всичко и тип топ работа :mrgreen:
Never cared for what they say
Never cared for games they play
Never cared for what they do
Never cared for what they know
And I know, yeah, yeah
...
No, nothing else matters
User avatar
Паниковски
Posts: 7439
Joined: 29 Nov 2015 18:09
Location: с. Г.

Re: 29.03.2023 - Сряда, остават 277 дни до края на годината

Post by Паниковски »

MAD SCORPI wrote: 29 Mar 2023 14:11
Dinko wrote: 29 Mar 2023 13:00
norm wrote: 29 Mar 2023 11:23 Image

не знам кой го е проектирал този стадион, но това е най идиотското разположение на стълби и парапети, което съм виждал :retard:
това сигурно се е получило след n-тия брой икономисване на бюджета и едно по едно са отпадали разни неща от плана
Аз не намирам нищо странно. В Тайван може стадионите да са като в Англия или там която и да е силноразвита западноевроесйак държава, но тук е Територията. Може и да отговаря на някой ЕС/ФИФА/ФАФА/ФУФА стандарт но по нашенски. Важното е бояджията накрая да "изпъне" всичко и тип топ работа :mrgreen:
тая козирка (извинете), дали ще издържи малко по-силен ветрец :roll: :roll:
Отбори извън тройката не коментирам
User avatar
MAD SCORPI
Posts: 7079
Joined: 06 Aug 2022 09:40

Re: 29.03.2023 - Сряда, остават 277 дни до края на годината

Post by MAD SCORPI »

Паниковски wrote: 29 Mar 2023 14:15
тая козирка (извинете), дали ще издържи малко по-силен ветрец :roll: :roll:
Тази козирка (извинен си) :D и на мен ми изглежда доста рехава, но пък си има инженери конструктори... онзи ден на Пловдив май духало повечко (да кажат пловдивчани), така че вероятно са взели предвид и това...
Never cared for what they say
Never cared for games they play
Never cared for what they do
Never cared for what they know
And I know, yeah, yeah
...
No, nothing else matters
User avatar
Дедо Ильо
Posts: 13528
Joined: 08 Dec 2015 13:34

Re: 29.03.2023 - Сряда, остават 277 дни до края на годината

Post by Дедо Ильо »

Нищо и няма на козирката. Така се прави. Метална конструкция и леки материали. Говеждата не издържа на ветар и дожд.
RONALDINHO GAUCHO
Posts: 3216
Joined: 29 Nov 2015 16:03

Re: 29.03.2023 - Сряда, остават 277 дни до края на годината

Post by RONALDINHO GAUCHO »

Само ГЕРБ-СДС може да стабилизира държавата, така както три пъти Бойко Борисов я е спасявал от кризите“. Това каза водачът на листата на ГЕРБ – СДС за 17 МИР област Пловдив Вежди Рашидов.
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :gacho:
User avatar
MAD SCORPI
Posts: 7079
Joined: 06 Aug 2022 09:40

Re: 29.03.2023 - Сряда, остават 277 дни до края на годината

Post by MAD SCORPI »

Дедо Ильо wrote: 29 Mar 2023 15:10 Нищо и няма на козирката. Така се прави. Метална конструкция и леки материали. Говеждата не издържа на ветар и дожд.
Ама личи си, че си ИТ ... аз дето съм икономист май знаем повече от теб :banana26:
Козирката е вид крило, и ако е толкова лека и не е добре укрепена (а ние гадаем от видяното) вероятността да бъде подхваната от вятър със сила до ураганната (вече не е изключение и в България) и да се получи ефекта на крилото е огромна....

За Козирката на Герена се поинтересувай. Тя е правена с използване на т.н. напънати стоманени въжета, като самата конструкция е замонолитена в основите...НЕ СЛУЧАЙНО не можаха да я съборят. Предполагам същата е и на кочинпарк :gacho:
Never cared for what they say
Never cared for games they play
Never cared for what they do
Never cared for what they know
And I know, yeah, yeah
...
No, nothing else matters
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: 29.03.2023 - Сряда, остават 277 дни до края на годината

Post by Dinko »

MAD SCORPI wrote: 29 Mar 2023 14:11
Dinko wrote: 29 Mar 2023 13:00

това сигурно се е получило след n-тия брой икономисване на бюджета и едно по едно са отпадали разни неща от плана
Аз не намирам нищо странно. В Тайван може стадионите да са като в Англия или там която и да е силноразвита западноевроесйак държава, но тук е Територията. Може и да отговаря на някой ЕС/ФИФА/ФАФА/ФУФА стандарт но по нашенски. Важното е бояджията накрая да "изпъне" всичко и тип топ работа :mrgreen:
може да отговаря на някой стандарт - от преди 50-60 години и отдавна недействащ ...
Image Image
Dinko
Posts: 7397
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: 29.03.2023 - Сряда, остават 277 дни до края на годината

Post by Dinko »

MAD SCORPI wrote: 29 Mar 2023 16:01

За Козирката на Герена се поинтересувай. Тя е правена с използване на т.н. напънати стоманени въжета, като самата конструкция е замонолитена в основите...НЕ СЛУЧАЙНО не можаха да я съборят. Предполагам същата е и на кочинпарк :gacho:
предполагам говориш за взривения Шофер-арена
Image Image
Post Reply