три поредни турнира в бг е добра новина.Шампионът от юношеския Уимбълдън Иван Иванов потвърди, че през август ще участва в три поредни турнира в София, преди да се отправи към Ню Йорк за US Open (31 август - 6 септември).
16-годишният талант ще започне с участие в основната схема на състезание от категория M15 на клей, което ще се проведе на кортовете на ТК "Дианабад" от 4 до 10 август. Именно там Иван дебютира при мъжете през миналата година, стигайки до финал с "уайлд кард".
След това младата надежда ще направи дебют в основната схема на два турнира от сериите "Чаланджър", които ще се проведат на Националния тенис център в Борисовата градина - първо "Challenger 50" (11-16 август), а седмица по-късно и "Challenger 75" (18-23 август).
но като се има предвид, че сега имаме много талантливо поколение при подрастващите, няма да е зле турнирите у нас да са по-начесто, че ходене дори и до комшиите - Турция, Сърбия, Гърция, Румъния си е разход и да не стане така, че да се съкращават участия и да се пропускат възможности, заради разноски по пътуване.
няма да е зле децата да имат възможност по-често да играят в България турнири от които да могат да вземат точки за ранглистата ...
