НБА 2017-18

User avatar
Suomi
Posts: 5185
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2017-18

Post by Suomi »

11-12. Юта и Далас
Юта ще имат същия проблем като Индиана - намирането на лидер след напускането на Хаярд. Но Гобер и Фейвърс са много стабилни при високите, Рубио ще ръководи добре нещата в атака и няма да са същите като Индиана в никакъв случай. Имат шансове за плейофите ако всеки си намери ролята.
Далас според мен обаче почти не. Там ще е интересно Денис Смит Дж дали ще поеме юздите в ръцете си. И те могад да изригнат, ако им се получат нещата, но им нямам нещо вяра.
7-10 ЛА Клипърс, Мемфис, Ню Орлийнс и Портланд
Да си призная за споелдните места ми е голяма мъгла кой ще ги вземе.
Клипърс без Пол не ги знам как ще се нагодят, защото трудно се сменя човек-оркестър. Теодосич има да запълва голяма роля и защитата му е под въпрос. Плюс Редик напусна, а им правеше много точки.
Мемфис с много промени. Рандолф и Гей вече ги няма. Марк Гасол според мен после ще отиде в СА. :roll: Нямат крила обаче и ако Парсънс не е здрав ще имат много проблеми там.
Ню Орлийнс, Ню Орлийнс. Да имаш двама от най-добрите високи в лигата и да не си сигурен за плейофите - нещо не е както трябва. Единия проблем е естествено Джентри - слаб треньор. Само Холидей не може да им помогне достатъчно, да видим Рондо като влезе какво ще прави екс-Кентъки триото. Намерят ли химията тримата са в плейофите със сигурност.
Портланд ниските не са им проблем, но при високите нещо не могат да налучкат нещата. Сваниган може да изненадващия победител там, има доста хляб в него. Плюс има и добра стрелба, а в Портланд разчитат на този стил.
Изобщо два от тези отбори ще останат извън борбата, а на изтик биха били в битката за 5-то място.
User avatar
Suomi
Posts: 5185
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2017-18

Post by Suomi »

5-6. Минесота и Денвър
Джими Бътлър ли е липсващото звено? Колко години ги чакаме да изригнат и сега с него, Таунс и Уигинс ще е направо светотатство да останат отново извън плейофи. Много важна роля от скамйката за Биелица, Шабаз, Крауфорд и Денг.
Денвър са тука най-вече заради явлението Йокич. От средняци с потенциал ги направи стабилен отбор само за сзон. Джамал Мъри ако се отпушище стане страшно за противниците им. Естествено защитата трябва да си я подобрят, защото почти не наблягат на нея. :oops: Милсап и Фарийд дали няма да си пречат - трейд?
User avatar
Suomi
Posts: 5185
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2017-18

Post by Suomi »

2-4. Хюстън, СА и Оклахома
Трудно ми е да ги подредя, но за мен това е реда. В плейофите ще са много интересни полуфиналите там опредлено, ако не и още пред това.
Хюстън ще са стрелбище още повече, особено с идването на Пол. Има да пробива и да я вади на свободен по линията. Последния мач стреляха 45 пъти от общо 83 стрелби оттам и дадоха насока на сезона. Пол всъщност сега се контузи и може да забуксуват малко, но после ще е тройки, наказателни на Брадата, тройка, наказателен. Къса скамейка обаче.
СА макар и без Дънкан и голяма част от сезона и Паркър стила им се запазва. Олдридж почна много силно след слуховете за напускане. Руди Гей ще е жокера, но пък не е отборен играч и интересно Поп как ще процедира с него. Смяна на братята Гасол след края на сезона?
Оклахома са най-интересния отбор тази година. Мело забуксува много, но си е реализатор от класа. Все още има две-три силни години пред себе си. Ръселчо гледам не е стрелял почти нищо първия мач и с 16 асиста - при това положение стават много, много опасни. Но си го знаем Ръселчо и ще се излакоми да пусне ръката по някое врем на сезона. :P :twisted: Пол Джордж си е константа - много добър защитник(и Роберсън е такъв, което ще помогне страшно много) и в атака никога не форсира нещата - страхотно попълнение. Но скамейката как ще я нагодят не ми се мисли, защото е доста рехава. Ако Адамс е контузи ще трябва да играе Дакари Джонсън. :roll: Втория Кентъки играч Патрик Патерсън е доста по-добре и ще има роля от пейката. Но доста минути ще трябва да играят някои.
User avatar
Suomi
Posts: 5185
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2017-18

Post by Suomi »

1. Голдън Стейт
Изненадааа. :P Стила ти е познат, единственото ново лице е Ник Йънг. Конкуренцията обаче много им се засили и няма да е толкова лесно, колкото миналата година със сигурност. Естествено трябва и да са здрави, контузията на Дреймонд не се оказа сериозна.
------
Това е общо взето - всички погледи към запада. Почти сигурно победителя оттам ще е и новия шампион. Да видим после дали Леброн няма да забие натам, примерно Лейкърс. :twisted:
User avatar
Suomi
Posts: 5185
Joined: 18 Dec 2015 21:11

Re: НБА 2017-18

Post by Suomi »

Първа победа, макар и без Хасанчо - навехнато коляно. Но за Индиана пък липсва Търнър заради сътресение и не се оказва фатално. Дано се завърне все пак скоро. Последната се отпускаме много и за малко да обърнем каруцата. :oops: Първи старт на Мики - браво, доста смело решение от Спо.
Къри изхвърлен заради хвърлена предпазна гума и сега може да го накажат. Иначе и ГС и Кавс със загуби - не са във форма определено в началото. Но и не трябва.
Анетокумпо обаче е - 44 т. :shock:
Dinko
Posts: 13296
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2017-18

Post by Dinko »

Фин,
благодарско за обзора! 8-)
Dinko
Posts: 13296
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2017-18

Post by Dinko »

Suomi wrote:Първа победа, макар и без Хасанчо - навехнато коляно. Но за Индиана пък липсва Търнър заради сътресение и не се оказва фатално. Дано се завърне все пак скоро. Последната се отпускаме много и за малко да обърнем каруцата. :oops: Първи старт на Мики - браво, доста смело решение от Спо.
Къри изхвърлен заради хвърлена предпазна гума и сега може да го накажат. Иначе и ГС и Кавс със загуби - не са във форма определено в началото. Но и не трябва.
Анетокумпо обаче е - 44 т. :shock:
а май и КД е изгонен заедно със Стеф след скандала.

да видим дали и него няма да го накажат.
Dinko
Posts: 13296
Joined: 01 Dec 2015 11:40

Re: НБА 2017-18

Post by Dinko »

Хюстън бият Далас, а дедо Дирк е записал някоя минута в 20-тия си сезон :yes:

а Ракетите с 47 стрелби от тройката :roll: , 11 успешни
User avatar
zilot
Posts: 4382
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2017-18

Post by zilot »

Снощи погледах Бруклин - Атланта, след формулата, не бих казал, че нямаше какво да се види, това новото момче на Атланта Джон Колинс, това им е светлия лъч в подкошието интересно, че играе с некви бели гуменки, даже не и кецове, от другата страна, Краб сякаш намери отбор на който да е лидер, или поне сред лидерите, Карол доста стабилен както обикновенно, а ЛеВърт и Ръсел имат потенциал, ама и много боб още да ядат де, стахотно включване Джарет Алън, набързо раздаде 4 чадъра, ако се научи да стреля може да стане сред най-добрите високи в лигата. И най-неприятното контузията на Шрудър, стипи на кръка на ЛеВърт е най-малкото изкълчи глезен, ако не е и много по-зле, Лин пропуска сезона за Бруклин, а Теодосич чака ЯМР, бе още не е почнал сезона и контузиите заваляха :cry:

При нас треньора е аут, а Бледсоу иска трейд, да видим какво ще стане, но промяна определено трябва :roll:
Image
User avatar
zilot
Posts: 4382
Joined: 29 Nov 2015 22:20

Re: НБА 2017-18

Post by zilot »

Първа победа за сезона, след драма срещу кралиците, след драма с треньора и лидера ни Бледсоу и без тях победа, новия треньор е усетил още с тръгването, че няма как Уорън и Джаксън да са заедно на паркета :idea:
Да видим какво моще да вземем за Бледсоу, предложението на прима-виста на Бъкс е доста добро :roll: а според анализаторите може да изцедим доста отбори :roll: само не казват какво разбират под изцеждане :roll:
Мемфис правят много силен старт и вече са с 3 поебеди от 3 мача, та кой виждаше в Хюстън стабилен отбор :twisted: първия защитен такъв и от средно 110-111 т. на мач слязаха на 90 :mrgreen: то, че Крис Пол липсва е ясно, ама не е само от това :idea:
Спърс продължават да бият и без Тони Паркър и Кауай Ленърд, това дава шанс на 2-3 млади момчета да се наложат, но сякаш Поу е приключил вече с баскета или просто е уморен още от еврепейското :roll:
ГСУ се посъбудиха срещу Далас :roll: Вашинктон бият Денвър и те са вече 3 от 3, а Денвър под коша са страхотни с Йокич и Милсап, но останалото или млади надежди, не че Йокич е опитен де, или добри, но вечно контузени играчи де не могат да поддържат форма поради тази причина :roll: Шрудър сякаш се е разминал с голямата бела, а Джон Колинс продължава да е светлия лъч в подкошието на Атланта :idea: ма на фона на дървета кът Дедмън и Мускала :twisted:
И да отбележим и друг отбор с победа след 3 загуби - Фили, чудовищен мач на Ембид, а Симънс с трипъл, доста повече се иска от опитните Бейлис и Редик, както и пик 1 Фулц а Ковинктън затвърждава голямото си израстване от предния сезон и продължава да е стабилен. Ся остава да намерят химията и оптимални минути за Окафор, Шарич и Стаускас. Не ми е ясно за какво им беше Амир Джонсън и какво ще го правят :roll:
Image
Post Reply